Páter Thomas

• Česko Pastor Thomas (více)

V malém jižanském městě páchá kněz Thomas sebevraždu na hřbitově před zvláštním náhrobním kamenem. V téže chvíli v New Yorku při spiritistické seanci umírá mladá dívka Mary potom, co v tranzu viděla knězovu smrt. To vyvolá značný zájem novináře Bella, který se zúčastní jejího pohřbu. Po ukončení obřadu uslyší z nitra hrobu výkřiky a zachrání Mary, která byla jen zdánlivě mrtvá. Dívka mu pak vypráví, že při seanci viděla nejen knězovu smrt, ale i její pokračování vyvolané starou legendou, která byla vytesána na náhrobním kameni. Krvavý boj se záhrobím začíná... (Q FILM)

revols

V tohle hororu mě dostalo úplně všechno.Pamatuji se,že jsem měl nahnáno už při titulcích.Potom už to jelo ráz na ráz.Akce v rakvi,zvracení střev,vrták v hlavě a ta hudba dělala také své. ()

Předseda

Pro toho, komu běhá mráz po zádech při vrzání polystyrenu, bude hororem exkurze v polystyrence. Komu je blitmo z filmovejch blitek a jinejch nechutností, tenhle film nepřežije a začne koktat. ()

Dr.Loomis

Pro mě to je neujzasnější horor od Fulciho. Moc se mi líbí i ted co jsem ho sehnal na vhsce,tak jak se mi líbil před 13 lety tak se mi líbí i dnes. Pro mě za 100% ()

djbarrel

Takový poctivý horor ze staré školy. Vynikající hudba, skvělá atmosféra, skvělé obludy. Jediné co mě trochu šokovalo bylo zabití pátera, jednoduchým zapíchnutím (poté vzplál). Takže myslím, že je škoda, že konec je takový jako useknutý. Jinak paráda. Jo a v českým dabingu mě trochu iritoval ten malý klučina, protože ho dabovala dospělá žena. 74 % ()

CrazymanM

Hele,tak tohle byl kdysi film,u kterého jsem se hodně bál.Dnes je to spíše úsměvné,absolutně bez scénáře,nelogické,stupidní,otřesné herecké výkony,ALE----stejně to má pořád něco do sebe,jak dokázal tvůrce s minimem prostředků v porovnání s dneškem dosáhnout opravdu tísnivé,ponuré a děsivé atmosféry!!!Klobouk dolů! ()

Elessar.

Ujo Fulci ide. Poriadny gore a maras. Raz za čas sa potrebujete oslobodiť od náročných filmov a pustiť si starý poctivý taliansky maraz. Český dabing tomu narazil korunu. Niektoré scény ako s vŕtačkou v mozgu, proste legenda. Má to svoju tajuplnú atmosféru. A je z toho poriadny bordel. Ako vždy. ()

Madax

Mladá žena zvracející svoje vlastní vnitřnosti, mozek vymačkávaný z hlavy, déšť červů, provrtávání hlavy živému člověku, plno zkrvavených zombií/přízraků, to jsou scénky určené jen pro diváky, kteří mají svůj žaludek zcela pod kontrolou. Prostě Fulci v typickém tvůrčím rozpoložení. Jenži v tomto případě je vytýkání samoúčelnosti a laciných efektů mimo mísu - Páter Thomas je totiž zdařilým filmem po všech stránkách, lahůdka pro hororové fajnšmejkry, dílo, které se může hrdě označovat za kultovní. Lucio Fulci byl totiž nejen mistr nechutností, ale také zdatný režisér, a občas se mu podařilo tyto dva rysy spojit. Výsledkem je například tento film s dokonalou atmosférou, hudbou, která mi dost připomína Carpentera a bravurní režií. Dokonce i ony žaludek dráždící scénky nepůsobí tak zbytečně a samoúčelně jako ve většině jiných filmů tohoto režiséra. Každičká minuta je naplněna tím nejdokonalejším umem vypravěče hororů. Po fanoušky žánru povinnost. Jo, a pohřeb zaživa je ztvárněn hodně dobře, vážně jsem z něj měl stísněný pocit - naštěstí to dobře dopadlo. ()

sibskyn

Radši bych hodinu a půl čuměl na prasklou kachličku v kuchyni než se znova dívat na takovou sračku jako je Páter Thomas . I ta kachlička dává větší smysl než scénař tohoto veledíla. Mě vůbec nevadí, když film nemá bůhvíjak dobrý scénář, ale kurva tohle! Scénář příšerný, mrtvý vypadají jako by jim někdo poblil ksicht, jenom ta hudba se mi dostala do paměti. ()

brasek

Bravó maestro Fulci! Ďalší Váš snímok, ktorý sa odvíja ako keby bez scenára a bez myšlienky. Fakt to je celé len o pozliepaných snímkoch, ktorým niekedy ani sám nerozumiem... dejová línia žiadna a oproti Čiernej mačke, ktorá tiež nie je bohviečo ma tu už bila nuda do hlavy. ()

bulawaio

9/10. V Pastorovi Thomasi šel Fulci do velkého extrému, kdy udělal slepenec hororových scén, které drží dost vratká dějová linie. Prakticky se jedná o maximální využití vizuální stránky hororových typů scén. Přesný příklad Fulciho tvorby, kdy jeho milovníci budou tento snímek uctívat a druzí ho budou zatracovat. Naštěstí se řadím k obdivovatelům italských klasik a tento snímek považuju za vrchol Lucia tvorby. Tohle lze jedině označit slovy: This is Horror! ()

Hawaitypek

Nie horor ale tragédia. Strašné herecké výkony, slabý dej popri ktorom občas niekhomu utrhne kus hlavy, vstane z mŕtvych alebo vyvracia vnútoronsti (alebo čo to bolo) a to len pre to aby to tam bolo ale význam žiadny. Radšej sa budem zďaleka vyhýbať takýmto "klasikám".... 1* ()

EddieIron

Moje srdeční záležitost.Kdysi za socialismu tento film někdo přinesl na videokazetě do školy a bylo to fakt pozdvižení,nikdo nic podobného nikdy neviděl.A i když se oprostím od prvotního nadšení,musím říct,že film má všechno,co má mít a navíc je okořeněn vynikající hudbou.Rozhodně stojí za vidění! ()

HONZACEK

Město prokletých tak bych to nazval já! Fulciho nejzdařilejší kousek. Pamatuji si, když mi v 5 třídě tento již kultovní snímek pouštěl kamarád a začal scénou kde mladá žena doslova vyvrátí všechny vnitřnosti z těla ven fakt velký hnus, ale jak pro koho. Kdo miluje horory jako já tomu to nevadí! Páter Thomas má vše co by měl mít každý horor. Film u kterého vám bude tuhnout krev v žilách je jen pro silné žaludky. ()

Kontryhelka

Miluju tenhle typ starých filmů. Na svoji dobu kvalitně udělané, strašidelné, dobře provedné. Ano dnešním snímkům,které překypují trikama,tohle nemůže konkurovat, přesto tohle dílo má v sobě jakýsi punc opravdovosti. Pro mně jeden z nejlepších hororů. ()

ap2001

Ten film jsem viděl když mi bylo osm na hrozně ohrané videokazetě se simultánním překladem. Zrovna když mi maminka přinesla večeři, začala hlavní hrdinka Pátera Thomase zvracet střeva. To se nedá popsat jinak než životní zážitek... ()

Baroque

za čias mojej deflorácie horrorovej blany som sa z toho išiel posrať. teraz, práve kvôli tým starým zlatým časom, dávam priemer. stovky horrorov skrátka rozmaznajú... ()

draxxi

Je zvlastni, co nam v tech osmdesatkach stacilo k vydeseni. Dnes uz to bohuzel nefunguje. Pronudil jsem se az do konce... 25/1/2021 50% ()