Nepříliš úspěšnému newyorskému detektivovi Fredu Williamsovi bylo svěřeno vyšetřování série vražd mladých dívek. Vrah zanechává zvláštní stopy a o jeho duševním vyšinutí není pochyb. Fred se spojí s psychoanalytikem, aby získal profil vraha, který napodobuje hlas Kačera Donalda, a zjistil, jaký je motiv jeho hrůzných činů. (Levné knihy)

molcan2

Ak to chodí ako kačka, hovorí ako kačka, neznamená to, že by to nemohol byť vražedný maniak. Je tu kopec krvi keď si rozparovač zmierňuje svoju vinu. Bolo to veľmi dobre giallo a Fulciho fanúšikovia budú radi. ()

Shanen29

Mě osobně filmík zaujal a to tím,že Fulci svérázně a s gustem ukázal zcela jinou linii tohohle daného tématu.Pojal to po svém a zcela úmyslně. ()

Knor

Fulcimu víc sedne probouzení mrtvých, než giallo. Co se týče gore scén, tak ty jsou opravdu brutální ( vlastně takovej Fulciho standard ) a do detailu nádherně zpracovaný, vrahoun s kačeřím hlasem mě i rozesmál a o kozy tu taky nouze není. Ale zabíjí to nuda a blbej scénář. Škoda, čekal jsem trochu víc. ()

GameboyNES

Koukal jsem na to kulivé Zorce, umřela tam zase krásně, to ona umí :) Předvedla zase i komplet zvířátka, kozy bobra, ostatně to tam předvedli všechny kočky. Vraždy povedený, dostatek krve. Jen ten vrah byl hodně předvídatelný. 75% ()

G04T

Překvapivě dobrý giallo, kterýmu do dokonalosti chybí jenom malej kousek. Vraždy, kamera i barvy na styl raného Argenta, to znamená že si nemůžu na nic stěžovat. Velká spokojenost až na tu debilní metaforu s tím kačerem..nebo on to není zas tak špatnej nápad, ale ten vrah pak působí směšně. ()

ac1976

Ďalšia fulciovka, hlúpy dej, hlúpe dialógy, rozrezané oko a bradavka, vrah vydáva zvuky ako káčer... Kto nemá ani šajnu čo Fulci točil ruky preč, pre tých, ktorých jeho majstrebrak štýl zaujal povinnosť. ()

maoc

Z Fulciho nemám nakoukané skoro nic. Možná proto se mi Rozparovač hodně líbil. Skvělé detaily (a nejen gore), slušná hudba, dialogy i výstavba příběhu, napětí, dynamika, erotika. Jestli natočil i lepší filmy, tak se jim musím časem podívat na zoubek. ()

djbarrel

Vcelku zajímavý film, který ale spíš než horor je taková krvavější detektivka. Na Fulciho je to ještě poměrně měkké a chvílemi jsem se docela nudil. Přesto se nedá říct, že by to byl špatný film a rozuzlení bylo opravdu velmi dobré. 57 % ()

Madax

Tuctová kriminálka, vhodná tak na deštivé odpoledne. Je plná brutálních nechuťáren, určených té části Fulciho publika, které se zřejmě snaží nejvíce zavděčit - krvechtivým magorům. Červenou barvou se nešetřilo a její časté používání je jediným důvodem, proč si divák tento film na delší dobu zapamatuje. ()

MonarC

Nemůžu jinak, než dát plný počet. Jeden z nejlepších filmů od Fulciho vůbec, a to jsem jich viděl už opravdu hodně. Napínavé, šokující, temnou atmosférou prosáklé. Rozparovač z New Yorku funguje i dnes a ještě několik let bude. ()

Fill16

Maestro Lucio Fulci nám tentokrát předkládá téměř klasickou detektivku s velmi originálním vrahem a úchylákem kachničkou. Je velká škoda, že film působí velice roztříštěně. Na jednu stranu se chce tvářit jako typický, temný Fulciho horor s exploitačními scénami (a ještě ke všemu na něj nezvykle velice mírnými) a na stranu druhou jako klasický detektivní příběh, jehož zápletka a komplikovanost je nic moc. Přesto mne tento zajímavý film velmi bavil a nakonec jsem se nechal strhnout tím veškerým hnusem, který na nás Fulci tak rád chrlí. ()

sibskyn

Mě se to kvákání líbilo, je to zvláštní, ale nakonec mi to přišlo zábavný a je to tam pak i vysvětleno proč, náš udatný řeznický učeň vydává tenhle zvuk. S gorem se tu Fulci truchu šetřil, ne že by se tu nepodřezávalo a netekla tu krev, ale na něho jsem čekal drsnější akci. Suma sumárum, dá se na to dívat, neurazí a ani nenadchne. ()

adooo

čakal som viac, nie že by to bolo vrcholne slabé, dalo sa to kukať, ale v žiadnom prípade žiadna bomba...na to, že to je horor som čakal o dosť viac aspoň atmosféry strachu, čo tu nebola. Typické rezanie žien bolo celkom efektne na rok výroby spracované, tá priblblá hudba do toho. Už po prvých vraždách mi bolo jasné že ten trojprstý nebude vrahom, čiže predvidateľné a úchylny káčer donald to zabil...walt disney má isto zlý vplyv na masových vrahov ;) ()