Film Když utichly trumpety nás přivádí přímo na bitevní pole, hluboko do bahna a válečného šílenství. Americké jednotky mají za úkol chránit most ostřelovaný nepřátelskými tanky. Muži, kteří jsou již tak ohroženi nebezpečím minových polí, musí čelit smrti číhající na každém kroku, včetně nepřátelských leteckých útoků. Stovky životů jsou ztraceny, a zbylí vojáci jsou zranění a psychicky vyčerpaní. Teď však vše závisí na čtyřech mužích: vystrašeném vojínovi povýšeném na kapitána, statečném a odhodlaném lékaři, zlostném mladém seržantovi a nezkušeném novém rekrutovi. Jedinou věcí, která je jim všem společná, je zoufalá vůle přežít. (Warner Home Video CZ)

hephaestus

nema to najvyssie parametre v ničom napriek tomu je to dobra jednorazovka. obrovska skoda tej drbnutej hudby a formatu obrazu. inak velmi slusne podany, dejovo cisty film, ako som potom cital pre TV. myslim, ze tento film je ako lacne vino, ktore prijemne prekvapilo. ()

TURPIA

Když vidím německé tanky ve válečných filmech vždy váhám, jestli se smát nebo brečet. Ale asi ten co má na srosti repliky zná německé tanky jen z vyprávění a pak to tak vypadá. Říkám si, dám tomu šanci, přeci jen film není jen o tom. Jenže se stalo to co mnohokrát předtím. Nelogika a blbost jdou za ručičky a mají se tuze rádi. Proč posílat do tylu nepřítele armádu, která by protivníka rozdrtila, když tam můžu poslat pět zelenáču. A jelikož jsou Němci úplně tupi tak si nekryji záda a pár zelenáču je tam do jednoho vystrili. Už jsem si říkal, cyparny typu tucet spinavcu jsou za námi, ale ono ne. ()

Michalov22

Kvalitní americký válečný film z 2. světové války, který konečně neukazuje jen americké superhrdiny, kteří kosí nepřátelské vojáky po stovkách, ale i zbabělce a celkově dobře vykresluje názory obyčejných vojáků a jejich chování a nesmyslné rozkazy jejich velitelů a nezájem o své vojáky. Doporučuji všem, co se zajímají o 2. světovou válku. ()

profeek05

Podle mě úžasný a trochu nedoceněný film, který doplatil na to, že přišel ve stejném roce jako vojín Ryan. Žádný patriotismus, hrdinství, ódy na muže ve zbrani.. jen všudypřítomný strach a snaha přežít. Film je plný syrových, ale zatraceně trefných narážek na válku (jídlo před útokem, povýšení na velitele čety jen za přežití, zákon padajícího hovna..) a při "opakování" úvodní scény už jsem jen zíral. A jde to i bez Spielberga a Hankse. ()

HJ-FILIP

Vynikajícně provedený film. Jako jeden z mála ukazuje opravdové šílenství z války a její hrůzy téměř v plném rozsahu. Opravdu dokáže upoutat-další film, u kterého jsem byl vzhůru do rána. A ten závěr, který téměř kopíruje začátek je docela smutný... ()

gerojmanus

Je jasný, že filmů s podobnou tématikou jsou stovky, ale tenhle rozhodně patří mezi ty lepší. Zajímavý příběh, zajímavá kamera a vlastně celej tenhle snímek z produkce HBO zaslouží uznání. 75% ()

jiri88

TV film? tleskám. I bez šílených rozpočtů lze očividně natočit válečný film, který nezklame. V ničem se moc nebabrá, prostě plyne kupředu, žádná četa superhrdinů, ale pár chlapů, co se topí po uši v ho*nech a musí se s tím naučit žít. Za mě rozhodně překvapení. Eldard je mistr miniaturního herectví, žádné velké emoční výlevy, ale všichni pochopí, co chce říct. 3,5* ()

Von Kempelen

První půlka filmu hodně dobrá, ale jak přišlo na boj a partyzánštinu, tak film svojí naivitou spadnul do těžkýho podprůměru. Je to škoda, nechat trumpety v komornější rovině, bez velkejch válečnejch scén popírajících jakoukoliv logiku nebo nedejbože strategii, bylo by to víc než za dvě*. ()

KiR0

Zima, bláto, strach a touha přežít... jeden z nemnoha filmů, který se snaží podat válku takovou, jaká je, bez jakéhokoliv falešného hrdinství, žádného okázalého mávání vlajkami... Stručně a jednoduše řečeno - nízkorozpočtový film, který natrhl zadek mnohým monumentálním velkofilmům... ()

vonBahnhof

Bez zaváhania. Pár neotrelých detailov, niekoľko zranení, ktoré sa vám ani neprisnia, ale vojna je ich plná. Pár zámerných zanedbaní pravdivosti a fyzikálnych javov a potom ostentatívna šablóna. Dostanú vás do uhlu pohľadu, z ktorého je na pár minút vidieť vojnu. Viac sa natočiť nedá. Vojna sa deje. Vy tam nieste a nepochybujete o tom. A ešte ma pri tom napadlo, že ukrajinská armáda tam teraz je. A my sme tu, na čsfd. Tak prosím nájdite aj iný spôsob ako im pomôcť, než platením HBO. Ciest je dosť. ()

TrokUruk

Výborný válečný film z prostředí Ardén. Syrovější, sychravější a hlavně bezútěšnější než např. Bratrstvo neohrožených. Z filmu čiší nezájem "těch nahoře" o "ty dole". Je vidět, jak obyčejný voják je pro velitele jen kanónenfutr. ()