Peklo na talíři

(pořad)

Šéf Pražského kulinářského institutu Roman Vaněk pranýřuje úroveň české gastronomie a stolování. Přidává i pár praktických rad, čemu se vyhnout, na co si dát v restauracích pozor a čas od času rozbírá některé zajímavé potraviny. (oficiální text distributora)

Jakubik

Krátké, stručné a hlavně krutě pravdivé. Tak by se dal popsat tento miniseriál. Roman poukazuje na svinstvo které je u nás prodáváno a musím říct, že po shlédnutí pár dílů už si dávám větší pozor na to co kupuji... ()

anitae

Dosud jsem si připadala jako průměrně inteligentní člověk ...teď fakt nevím...skoro všichni tady to hodnotí jako něco objevného...Vaněk neříká nic nového - přece extrémně levné průmyslově vyrobené srajdy stojí za prd a číst snad ještě natolik umím abych si přečetla složení výrobku.... ()

kluzo

Vaněk je Vaněk, opakuje se, z některých jeho výrazů a často opakovaných frází mě už otřepává, ale stejně se na každý další díl podívám, i když 50% řešených případů se mne jako vegana netýká. ()

Oonika

Tak už nekupuju mraženou pizzu, rozpustnou kávu, ledové čaje, většinu času v obchoďáku strávím čtením etiket... co mě ještě čeká?? :D O většině věcí vím, že jsou to blafy, ale potřebovala jsem to asi ještě vidět a slyšet, aby mi to absolutně cvaklo... A miluju slovo sladká šmakuláda :D ()

milhouse333

V tomhle pořadu se dalo zajít daleko, daleko dál, než je jen tahle trapná rozborka pohledem asi odborníka a tím co si kde přečtu na obalu. Problematika nekvalitních potravin nabízí daleko více možností kam zajít a co odhalit. Ke srovnání doporučuji například na youtube dokument: Zpráva o skutečné ceně laciných potravin. nebo potraviny s.r.o. ()

Aleix

Co na tom chcete hodnotit ? Snad jen to ,že je to strohý a k věci. Žádná přehnaná snaha být vtipný (naštěstí , Zdendovi Pohlreichovi se to moc už nedaří ). Některé zbytečné informace pro nás laiky, ale to důležité se dozvíme a pochopíme. Jen mi někdy chybí, pochvala nějakého produktu , přijde mi to že žereme samé sračky a je obdivuhodný, žé nám drží žaludek pohromadě. ()

Hannibal1913

Tak třeba tihle utopenci - podívejte se diváci, má to v obsahu osmnáct Éček... Děkuji pane Vaňku, to jsem si sám nedokázal přečíst, ještě že jste natočil tento pořad... A ty jeho výrazy? Radši ani nebudu dál pokračovat, už teď jsem se nasral. Kokotina na entou. ()

Jan.Mlynar

Njn, tykrávo, co k tomu vlastně víc říct, to že sme obecně národ hovnožravců je známý, tady akorát konstruktivně vyjádřený. Smysl to má, ale dopad asi minimální. Pár dílů opravdu delikatesních. ()

Likan7

Velká škoda, že vzniklo jen něco kolem 70 dílů. Jednalo se o pěkný a hlavně užitečný pořad, který nám bez obalu dokázal ukázat co všechno jsme schopni v supermarketech koupit. Někomu se sice může zdát neformální a přátelský přístup pana Vaňka zvláštní a nemusí sedět všem, mě je ale pan Vaněk sympatický a rád jsem se na tento pořad díval. ()

rublik05

Svého času tohle byla neskutečná pecka, na kterou jsme čučeli jak diví a nechápali, jak se některé "šmakulády" vůbec mohou prodávat. Roman Vaněk odvedl neskutečnou práci, jeho pořad je dodnes svým způsobem průkopnický, odlehčená a humorná forma mu dodala jistou originalitu, nehledě na množství informací, které se divák dozví. Z některých výrobků opravdu mrazí a je až k nevíře, co všechno jsme my lidé schopni pozřít. 9/10. ()

playboy_05

...aneb mražená šunková pizza s 0,1% šunky...výrobní salám...a grónská pomazánka:) ...Lidi, čtěte složení potravin na obalech, stojí to za to ()

DK.Lukas

Konečně někdo ukazuje věci na pravou míru a učí Čechy vybírat suroviny podle kvality a ne ceny... Ono totiž Občas si připlatit o 5-50 kč navíc se vyplatí. A občas také to njedražíš a "BIO" neznamená lepší... I když pan Vaňek mi je občas nesympatický tak s ním v dosti věcech souhlasím. ()

Uesbe

Až na tých chrobáčikov (tie sú zlé len pre deti a silných alergikov), a tú epizódu o mlieku (,,mlíko doporučuji každému"- aj alergikom?) je to veľmi fajn, hlavne mrazená pizza a samozrejme, klenot Grónska pomazánka! aj to s výrobným salámom bola sila......výborný je Vaňkov humor, odľahčuje tie horory ()