Peklo na talíři

(pořad)

Šéf Pražského kulinářského institutu Roman Vaněk pranýřuje úroveň české gastronomie a stolování. Přidává i pár praktických rad, čemu se vyhnout, na co si dát v restauracích pozor a čas od času rozbírá některé zajímavé potraviny. (oficiální text distributora)

BruceW

Velmi zajímavý projekt předního představitele české gastronomie. "Ahoj kamarádi moji zlatý" přináší do nákupních košíků alespoň trochu pravdy o tom, co vlastně kupujeme a co potom máme na talíři. Jednotlivé díly jsou sice silně nevyrovnané, ale i tak je jejich sledování přínosné minimálně pro naše žaludky. Díky Romanovi a všem jeho dobrým kamarádům. ()

88blaza88

Klobouk dolů před Romčou je to prostě pán :D Konečně někdo kdo naučí ten náš národ jak se má chovat a co by pro své dobro neměl jíst. ()

MaryLynn

Občas je to věcné, ale čím dál méně. Z počátku bylo zřejmě k dispozici víc zajímavého materiálu, o čem točit. Ale děkuju pořadu, že vynáší na světlo skryté skutečnosti o potravinách ze supermarketů formou, kterou pochopí širší masa lidí. ()

haffen

No tento program by si zaslúžil byť v televízii, aby ľudia vedeli aké blafy, teda pardón "šmakulády" jedia. Takto na internete sa to nedostane tak širokému záberu ľudí ako by bolo dobré a potrebné. Má to svoje mínusy ako krátka čas, menšie rozobratie do podrobnosti a podobne. Takže 4 slabšie hviezdičky. ()

AriAries

Cena studentů na festivalu Life Sciences Film Festival mluví za vše. Pořad má sice místy nějaké mouchy a ve druhé "sezóně" už se mi místy zdálo, že dochází inspirace či se opakují hlášky. I tak ale dávám pět hvězdiček. Ty v tomto případě nevyjadřují scénář, nebo herecké výkony na Oscara, ale právě nadšení pro věc a filmařsky nevyčíslitelný přínos lifestylových pořadů jako je tento. Navíc se pan Vaněk, ač "neherec", už poměrně slušně adaptoval na kameru. Pořad bývá trochu nekonzistentní a slabší díly (např. o správné přípravě Risotto, který byl de facto jen o chybném pojmenování pokrmu, který Risottem není) střídají ty jak by řekl pan Vaněk "legendární" o šunkové pizze, šmakuládách nebo šmejdech. ()

PhoenixSwan

Aspoň člověk vidí co do sebe všechno cpe za sra*ky. Tak si sjíždím postupně všechny díly Pekla Romana Vaňka a mám sto chutí jít vyházet ledničku a skříňky v kuchyni. Ono nakupovat v Tescu za docela levnej peníz je jedna věc, ale pomalu se zabíjet věc druhá. Ještě že aspoň ovoce a zeleninu máme na zahradě a maso bereme i od řezníka. No ale stejně... Dozvídám se hodně zajímavých a užitečných informací. Sem tam dokonce i dobrý receptík - samozřejmě ne ty z mimibazaru (ten díl neměl chybu). Dobrý nápad pane Vaňku. ()

brzozin

Co naplat, když lidi rádi žerou srač.y. Hlavně že je to levné a je toho hodně! Jestli někdo čeká, že si koupí levné špekáčky v akci a bude v nich maso, tak je prostě hlupák. ()

x_silver

Konečně se někde objevila pravda a někdo, kdo nám jí odprezentuje a stručně a jasně vysvětlí. Výborný pořad a jsem za něj rád. Roman Vaněk je skvělý moderátor a jeho vystupování přidává na kvalitě pořadu. Zkrátka a jednoduše bezvadné. ()

yaqwsx

Jasně, námětem velice prostý pořad, který už tak má zajištěný úspěch. Peklo na talíři však přidává pěkný grafický styl a Roman Vaněk šmrc. Idální kombinace. ()

Mire

Dosť hustá záležitosť, v ktorej nám Roman Vaněk ukáže akú piču si z nás robia rôzni výrobcovia potravín, super/hypermarkety a tak ďalej. Je známe, že Slovensko je odpadkový kôš Európskej únie, ktorá nám predhodí to čo by inde nedali zožrať ani túlavému besnému psovi a tento program to krásne potvrdzuje. Človek sa tu aj niečo priučí :) No a niečo tak odporné ako bolo v jednej epizóde rozbor rôznych bravčových konzerv, sa len tak nevidí. Odteraz už zrejme nikdy nezjem nič čo obsahuje E120... ()

eges

V každém díle říkat slovo šmakuláda nebo legendární, mě trochu otravuje, nicméně je dobré vidět a vědět, čím se nás tu dnes ty KURVY snaží krmit. ()

Avarga odpad!

Kdyby to možná neuváděl flekatý Vaněk, jehož ksicht je do podoby strakaté krávy a jehož herecké výkony jsou na bodu zastřeleného tučňáka na dně oceánu, možná by to byl dobrý pořad. Kvůli tomu pitomcovi se na to nedá ani za boha dívat. Snaží se vypadat seriózně, ale když chce svou myšlenku vysvětlit českými slovy, začne kydat neuvěřitelný počet blbostí. Ten pořad nebude asi špatný, ale kvůli tomu šmejdovi se na to vůbec dívat nedá. ()

vlKousek

Naprosto lidsky podané, občas naprosto dokonalý chemický rozbor se zprávou dlouhou jak týden před výplatou fakt není potřeba :) ()

WolfIssen

Pořady tohoto typu jsou určitě zajímavé, ale osobně si myslím, že se to s tou analýzou potravin v poslední době hodně přehání... ()

Luswani

Namachrovaný Vaněk s vizáží nešikovného pyrotechnika je neuvěřitelný blb, který prostě nemá na to být bavičem. Ale pořad sám o sobě je poměrně zdařilý. Nebýt Vaňka a jeho nejúžasnějších a nejlepších kamarádů a výrazů jako šmakuláda, dal bych i čtyři hvězdy. 60% ()

Nonna

Od té doby, co v čekárnách naší nemocnice pouštějí místo problblých reklam na gynekologické plísně a kloubní preparáty Peklo na talíři, mi poprvé nevadí, že musím na ošetření trpělivě čekat. Ba naopak, kolikrát mě mrzí, že už mě zvou dovnitř a nemůžu dokoukat díl. S dcerou jsme tuhle, po vzoru pana Vaňka, "počítaly" šunku na pizze a skvěle jsme se pobavily. Dcera také, od chvíle, co shlédla díl s čokoládovými figurkami Mikulášů, hází všechny výše jmenované dary šetřících babiček do kontejneru. Těším se na nové díly - krom toho, že je to fakt legrace, pomůže to člověku orientovat se, alespoň trochu, v těch šmejdech, co se kolem nás prodávají a pokud k tomu pustím dítě, jako osvěta je to nenahraditelné. ()

Nerdvana

Dovoluji si upravit muslimské přísloví: "Pošlete osla do supermarketu a vrátí se ještě větší osel." Pro ty, co etikety čtou, nic nového pod sluncem a ostatní se aspoň přestanou ládovat amarouny. Zejména děkuji za díl "Šmejdi", který se doufám bude jako záplava šířit ke všem nebohým seniorům. Teror jménem předváděčka jsem jednou s babičkou absolvovala a byla jsem téměř zralá na léčení. Jediný díl, ke kterému mám výtku vzhledem ke své dlouholeté vášni, byl "Čaj", kde byla spousta nepřesností. Ale jinak pokračujte, jen tak dál. ()