Mikecat

Prirovnal by som to k slnce, seno, dedina, život v nej, ľudia, ich správanie, nič im nemôže ujsť. Domýšľavosť a z toho vyvodzované závery, z ktorých vznikajú zaujímavé životné situácie a nedorozumenia. ()

eXot12

O tom, že to bola blbosť netreba pochybovať, ale odpad to vyslovene nebol! Väčšina keď vidí Trošku tak pre nich je to automaticky blbosť, ja som sa pri tom nebavil, ale občas som sa nad niektorými situáciami pousmial aj keď takých je tam ako šafránu! Nechápem pokračvaniu tohto trápenia a už vôbec o ďalšie 2 časti ()

Gig odpad!

Ani jsem nedoufal, že to bude návrat Slunce, sena, jahody, ale co jsem uzřel mi místo radosti, zaplnil smutek na duši. Jedná se o film, který ani neví čím chce být. Vše tomu napovídá, že se bude jednat o komedii ve stylu komedie osmdesátých let o babkách, drbnách z jihočeské vesnice. Máme tu Trošku, hudbu ala Slunce, seno jenž trochu připomíná i Kameňák. A tu je ten kámen úrazu. Vše se ve filmu děje jen proto, aby mohl nastat násilně vyvolaný vtip, který někdy ani vtip není. Humor typu mířím na holuba, ale nevidím, jak to že nevidím, když jsem slepý. Někdy až přízemní humor místo toho, aby veškerý vtip vyplynul volně ze situací. Navíc, nejdřív jsem myslel, že na vesnici je jen fotbalová n-náctka starých drben, bab, které se vždy postaví, jako by chytaly penaltu a drbou typu pozor bude vtip. Jediná z této fotbalové sestavy, která stojí za to, a je, jako by vypadla z původních filmů Slunce, seno a byla přirozená, byla ta s tou hůlkou, co furt říkala: "co, říkali?" Ostatní jako by vypadaly, že si hrají na staré vesnické báby. Vtip někdy přízemní a někdy se mi zdálo, že se dívám na další Kameňák. Místo zpívající učitelky, profesorky tu máme kohouta, který přivolává nový den. Jak jsem říkal hudba někdy hodně připomínala a odkazovala na Slunce, seno... teď narážím na motiv s pohvizdováním. Ale, to bylo úmyslné a vlastně i milé.Ale to chování herců a samo´čelný děj jen pro následující vtip, který má nastat je ubohý. Dále babky, které chodí jen pospolu a všude je vidíte jak stádo. Stejně tak staříci, kteří si vycházejí pospolu a připomína to dvojku staříků z Kameňáků. Akorát tam to bylo duo Skopeček, Lipský, tady Kostelka, Pecha. Další úmyslný žertík, který propojuje tento film s legendárním Slunce, seno je zapojení Pavla Kukinčuka coby starosty Babovřesk. Ten si zahrál studenta, který psal seminárku o dojivosti krav v první komedii letní série Slunce, seno, jahody. Jen mi je líto některých výborných herců, kteří si zahráli v tomto "filmu". Pár vtípků tam bylo fajn, ne že ne. Některé situace i znám. Ale celé to vyprávění tu bylo násilné a samoúčelné. Jak jsem doufal, když jsem uviděl výbuch a závěrečné titulky, že je konec..... ()

p.i.t.b.u.l odpad!

Tohle nemělo vůbec vzniknout. Nechápu, jak se to může někomu líbit. Filmy Zdeňka Trošky mají své nadšence i své odpůrce. Nepatřím ani k jedné skupině. Některé jeho filmy se mně líbí, jiné zase ne. Ale tohle je už moc. Trailer k tomu byl asi to nejlepší co jste mohli vidět. Pro mně jedním slovem katastrofa. Kdybych mohl dát i mínus tak dám -100%. Takovou hovadinu jsem už dlouho neviděl. ()

aiv

Mě se tenhle film líbil. připomínal mi kameňák spolu dohromady s vesnicí kde bydlela moje babka spolu s ostatními drbnami.Ty taky všechno si domýšleli a vymýšleli nový děj a potom byla vesnice plná fámů a blbostí. film je zkrátka naprosto reálný a o tom, jak drbny dokáží znepříjemnit život. ()

azhar odpad!

ty krááááso, kdyby aspoň něco, něco, čeho by se šlo chytit. A nejtragičtější je, že v rámci školního vzdělávání na takový skvost šly děti ze základky... Hozená rukavice estetické výchově na školách, však i ta antika jednou skončila... ()

Pangi odpad!

Sebral jsem odvahu a dostal to čeho jsem se bál. Je velmi velmi smutné, že na takovýto film dorazí do kin přes 600 000 lidí. Dorazí a zaplatí. Je mi opravdu smutno. ()

HrudkaJ

Se Sluncem, senem bych to moc nesrovnával, to je podle mě něco trochu jiného. V tomto případě jde mnohem více o obraz katolické církve. A všem těm, kdo se nad ním i nad jeho dílem pohoršují a úplně nejvíc nad jeho diváky, prostě vytřít zrak a natočit nám jakési zrcadlo. Vysmát se našemu vlastnímu pokrytectví, měštáckému moralismu, náboženské důležitosti v klerikálním hávu. A dává nám takovou lekci, jakou by si málokdo jiný vůbec mohl dovolit. Tady totiž jde o to si přiznat, co to vlastně říká o nás. A že toho je. Až mě to samotného překvapilo. Nemusel jsem se totiž vůbec hrozit nad tím, jak je ten film špatný, kolik je v něm product placementu, to mi vadilo skoro nejméně, jakož i těch křečovitých sprosťáren, ale mohl jsem se nechat unést minimem děje, jaký je v tom obsažený, nebavit se, nýbrž vzít ten obraz venkova vážně a přitakat všem těm, kteří jakoby za nás řeknou to, nač my sami v podstatě nemáme. A to jsem si z toho filmu odnesl jako katarzi, která snad ani nepotřebuje další komentář. A mít to za "oddychovku, kterou si pustíte, když přijdete unavený z práce", se mi též moc nezdá, protože má-li to být "tak trošku ze života", je třeba ten film vzít vážněji a přijmout, že těch venkovských reálií je tam víc než dost. Což není nic proti vesnici, naopak, jakkoli ji možná trochu poškozuje. To asi jo. ()

garry

Troškovy filmy jsou pro dolních 10 miliónů. Pochopte to. Proto je to takový kasovní trhák. Většina lidí nechce myslet. Ani v kině. ()

lobo87

Neveril som, že by to mohlo byť až také zlé, veď Slnko, seno som mal rád. Bohužiaľ, je to veľmi zlé a ešte k tomu aj neskutočne dlhé... 20% ()

MarsQR odpad!

Ani by mi tak nevadila kolísající kvalita (= skoro furt u nulové hladiny, semtam nějaký podprůměrný štěk), jako spíš ty reklamy. A za ně zkrátka Odpad! už v polovině. Předpokládám, že to zvládnu dokoukat. ()

BlackAngels

Co tohle mělo být, to teda nechápu. Hodně slabá verze debilních kameňáků. Tohle, že se mělo podobat slunci, seno? Ať se stydí kdo tohle z huby vypustil! Zasmála jsem se opravdu jen jednomu záběru a to tak krátkému, že do konce filmu už sem si na něj ani nevzpomněla. No... Hanba, hnus, blít. Kelišová se musí otáčet v hrobě. ()

MP17 odpad!

Zkusil sem to, nemám vůči Troškovi předsudky, ale v tom filmu není vůbec nic, opravdu nic. Jen rozpaky. ()

Almando odpad!

Ne, ne a ještě jednou ne. Opravdu jsem se snažil. Snažil jsem se nedat na místní hodnocení, protože co si budeme povídat, to bývá u českých filmů a navíc režírované Troškou trošku:-) podhodnocené. Snažil jsem se to nezatracovat hned po prvním setkáni s babkama, které jako by vytáhl ze zvláštního domova důchodců. Stejně tak jsem se snažil najít alespon cokoliv sympatického na postavách. Ale snad kromě Dolanského a Vondráčkové, kteří jsou nejlepšími herci ( a to je kurva co říct) jsem nenašel nic absolutně nic, co by si nějak sedlo. Navíc farář, když opomenu debilní zápletku okolo jména, tak hraje absolutní hovno. A opravdu nejdebilnější je starosta a celá jeho famílie. P.S. Ten "konec" byl hrůzostrašný a ty dvě hodiny života bych nejradši vyreklamoval!!! ()

VendaCiki odpad!

Asi jsem od Trošky očekávala až moc. Má dobré pohádky aji filmy, ale tohle je ztráta času. Větší odpad jsem neviděla!! ()

Ducii odpad!

Jestli tohle mělo být vtipné, tak se to opravdu nepovedlo. Od začátku je to dost trapné a nezasmála jsem se ani jednou. Nechápu, proč jsou všichni z toho tak paf. ()

Veskoslav odpad!

133 minut....133 minut něčeho, co se snaží dělat humor pro milovníky Babici, Tesco párků z 2% vepřového a piva za 3,90 včetně zálohy. ()

carl.oesch odpad!

Ano, odpad. Ale proč? Troškova hoštická trilogie z přelomu devadesátých let měla silně klesající tendenci, ale buranství zde bylo ukázáno docela dobře a mělo to dokonce něco málo z Formanových filmů nebo z Homolků...málo, ale přece. Nicméně Babovřesky jsou někde jinde. Troška až neuvěřitelně vykrádá sám sebe a smát se už skutečně není čemu. Herci nemají co hrát a nejvíc člověka pobaví ta nakašírovaná vesnice a duo "dědků", které zase vykrádá další typickou troškovinu - Kameňák. To, že za tohle jsou lidé ochotni platit v kinech vypovídá, kam se evropská (ano evropská, protože podobná veledíla dneska točí jak Francouzi tak Taliáni, snad jen Poláci ještě občas odolávají...). Nicméně ke cti Troškovi budiž, že na své opusy nečerpá dotace ani ho "nepodporuje" chrám a tvrz české kultury - Česká televize. Tam totiž v zásadě stejné sračky vnikají rovněž, ale jsou nám prezentovány uměleckou obcí jako velká a poslední kultura - nakonec mezi Troškovými Babovřesky či Kameňáky a Havlovým Odcházením nevidím absolutně žádný rozdíl..... ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015