A.C.O.D: Děti rozvedených

A.C.O.D.

Komedie

USA, 2013, 88 min

• kaylin

Začíná se to docela dobře, ale najednou zjistíte, že to je vlastně film o chudáčkovi, který se nemlže srovnat s tím, že si jeho rodiče zase vrznou. To je vlastně docela slabé. On kolem sebe kope, všechny nasere, s prominutím, dělá spoustu blbostí, ale asi je to jen fáze, protože je jasné, že mu bude odpuštěno. A, světe, div se, ono tomu tak skutečně je. Šablonovitý film, který má nějakou dobrou postavu, ale to všechno se ztrácí v tom, že už od začátku víte, jakými peripetiemi si projdete.(18.1.2014)

• Olík

Ze startu mile navnadí svým vzdušným pohledem na věc, který však každou další minutou upadá až se ke konci dostaneme do stavu diváckého komatu, který jenom dokresluje fakt, že jsme právě měli tu čest s další z řady průměrných pokusů o kombinaci trpkého se sladkým. Rád jsem po letech znovu potkal svou oblíbenkyni z dob dospívání Catherine O'Haru, ale jinak špatně obsazené (řeknu Vám tajemství....až teď z ČSFD jsem se dozvěděl že ve snímku figurovala Jessica Alba a že hlavního hrdinu nehrál Eric Bana :D), špatně vystavěné, špatně uchopitelné, špatně......i když "špatně" je až příliš kruté označení, spravedlivější by bylo "šlo to udělat lépe".....místy lépe, místy mnohem lépe. Jak už zde bylo napsáno přede mnou: "prrrrrrůůůůmmmmměěěěěěěr".(8.7.2016)

Zachycení trablů způsobených distancovanými rodiči (a že jsou rozvedení a distancovaní od sebe navzájem vlastně není až tolik významné, jen v prvním plánu) je sice mnohokrát skvělé, ale spousta míst je naopak vyloženě hluchých, nebo přinejmenším promarněných. Navíc se celý film soustředí na zcela rozloženou osobnost a výsledkem toho i život hlavního hrdiny, aby to v závěru všechno zametl pod kobereček a začal se dívat z odstupu, jako by říkal, že nic naplat, tak to prostě je. Na čemž není vůbec nic špatného, ale nějak mi to nesedlo :).(10.1.2014)

• Lisabellla

Já se celkem divila tak málu komentářů. A koukla jsem na to. A těšila jsem se, že konečně se stanu jednou z těch, kteří budou "vidět". Teď už ale chápu tu osmičku. Jsem devátá, abych napsala, že tohle nemá moc cenu komentovat. Je to mírně podprůměrná podívaná s krásnou babou v popředí. Ono - proč se nepodívat? Ale zase - proč to vidět?(7.5.2014)

Jedna z mnoha, mnoha ale opravdu mnoha průměrných komedií. Největší hodnotu pro mě z celého filmu měly asi záběry na konci, kdy se ptali ohledně tohoto tématu lidí ze štábu. Na tom člověk viděl, kolik lidí opravdu pochází z rozvrácených rodin a je to až neuvěřitelné. A ještě více neuvěřitelné a možná i smutné je to, že většina z nich potom naprosto odmítá svazek manželský, protože proč by se hrnuli do něčeho, co viděli, že nefunguje. Sama jsem A.C.O.D. (skoro teda, bylo to až po mých 18. narozeninách, ale pořád jsem byla v podstatě dítě:D) a popravdě mám podobný názor.... nevidím v okolí žádné manželství, které by fungovalo.. dneska se všichni rozvádí, jednou, dvakrát, třikrát.... takže proč se do toho hrnout hmm? :)(16.2.2014)