Jessabelle

(neoficiální název)

Horor / Thriller

USA, 2014, 89 min

• panMartin

Řekl bych, že rok 2014 je jedním z nejslabších roků pro hororový žánr a tahle ''úžasná'' Jessabelle to celé podtrhuje. Nuda, nuda a ještě jednou nuda .... strach žádný, jenom děj si plyne jako voda. Nesmyslná pointa. Film, který ničím nepřekvapí (solidní je tak max scéna ve vaně - jenže ta už byla ukázána v traileru ). Je mi smutno ..... jak se může tahle nudná hovadina dostat do kina. A finální rozuzlení není tak uspokojivé.(30.5.2015)

• KoRner

Horor bez hlavy a päty s absolútne nesympatickou hrdinkou. Nerozumel som spúšťaču toho všetkého, ani jej iracionálne konania. V dome ostať za každú cenu, aj keď je tam zopár slušne napínavých scén, to už dnešného diváka nepresvedčí. A čím sa to viac snažia tvorcovia zauzliť a prekvapiť nečakanou pointou, tým viac sú nechcene smiešnejší. Akoby každú stránku napísal iný tvorca nezávisle od toho druhého.(30.5.2015)

• Frajer42

Nedlouhá nuda s poměrně nepěknou dívkou v hlavní roli, kupou nesympaťáků v rolích vedlejších a tuze směšným příběhem. Film obsahuje maximálně dva náznaky hororovosti. Jinak se těžce soustředí na zcela nezáživný děj, který začne dávat smysl až těsně před koncem. Leknout se po celou stopáž není čeho a za zmíněnou stojí pouze vanová scénka. Sečteno, podtrženo! Těžká nuda, kterou pokud neuvidíte, tak vůbec o nic nepřijdete a váš život bude moci plynout jako doposud. Jako horor film absolutně nefinguje a jako film také moc ne. Zhruba hvězdičková záležitost.(3.8.2015)

• sedm.1

Sice jsem velkým příznivcem hororů, ovšem právě duchařiny patří k těm mým méně oblíbeným, takže jsem vůči těmto filmům možná někdy až zbytečně moc kritický, ale u Jessabelle si dovolím natvrdo podotknout, že jde o vážně slaboučkého zástupce těchto typů snímků. Nejslaběji na mě zapůsobila tedy rozhodně zápletka. Strašně nezáživná, bez tempa, bez života, nic nápaditého a bohužel postupem času se to jen zhoršovalo, a to až do závěrečné pointy, která šla naprosto mimo mě, neboť jde o vážně jedno z nejnudnějších a nejzbytečnějších vyústění, co jsem se v podobně laděných filmech setkal. Atmosféra a napětí tu pak fungovali v kolísavé kvalitě, no ale v tomto ohledu to tedy zase až taková hrůza nebyla. Co se obsazení týče, na ústřední hrdinku jsem si musel chvíli zvykat, ze začátku mi totiž Sarah Snook přišla šíleně odpudivá a nesympatická, postupem času jsem jí ale začal kousat, nicméně do hlavní role, i když béčkového hororu, se jednoduše ale nehodila. No a zbytek působil jako nevýrazná tlupa statistů, fakt prostě bída. Jessabelle zkrátka není příliš dobrým hororem, respektive spíš duchařským thrillerem, nedisponuje ničím, o co by se mohl snímek opřít a ničím, co by mohlo diváka zaujmout natolik, aby se u toho mohl opravdu bavit.(31.5.2018)

• maddy

Neviem kto mal potrebu toto pchať do kín, keďže to ničím nevybočuje z produkcie, ktorú zväčša dostať „only on-demand“ (alebo rovno na DVD). Jessabelle je tou najtuctovejšou, najobyčajnejšou ducharinou, ktorá si široké nasadenie do kín vôbec ničím nezaslúži, ani ho nijako neobháji. Mysteriózny príbeh plných tých najobohranejších zvratov, ktoré tu už boli tisíc krát (najviac sa asi vybaví slušný The Skeleton Key, ktorého dej Jessabelle v podstate celý kopíruje, akurát v oveľa menej ambicióznejšom podaní). Báť sa tu nie je vôbec čoho a chýba tomu jediná zaujímavejšia scéna, ale pre duchariny mám stále starosť, takže musím uznať, že natočené to po technickej stránke bolo celkom štandardne, hlavná hrdinka bola príjemne roztomilá, aj vzhľad ducha v poriadku a tie dve/tri scény s ním sú natočené celkom „živelne“ (akčná bitka v bahne, vo vani ktorá mierne pripomenie remake Evil Dead), takže ako taká jednohubka na jeden večer úplne neškodné, neurazí, neotrávi, vďaka krátkej cca 80 minútovej stopáži rýchlu uplynie, ale vo výsledku je to vo všetkom také priemerné, nijaké, že to ani nemá koho zaujať. Zadarmo prečo nie, no platiť za to v kine tak ďakujem pekne, tam je uvedenie čistý nezmysel a producenti mali prehnané ambície. V tomto prípade teda chápem ten „hate“, aj keď ročne sa urodia oveľa horšie hororové kúsky. CELKOVO: 2* (4/10)(14.11.2014)

• - Film se natáčel ve Wilmingtonu v Severní Karolíně. (rafix)

• - V jednej chvíli povie šerif Jessabelle, že DNA vyšetrenie kostry dieťatka nájdeného v hrobe poukazuje na to, že bolo čiernej pleti. Avšak v DNA nie sú zaznamenané žiadne údaje o rase svojho nositeľa. (beso74)

• - Dne 17. září 2013 studio Lions Gate Enternaiment oznámilo datum premiéry 10. leden 2014. Poté však bylo datum uvedení přesunuto na listopad 2014. (Stoka)