Jessabelle

(neoficiální název)

Horor / Thriller

USA, 2014, 89 min

• dubinak

Možná, že kdyby Greutert koukal spíš na herecký talent, než na prazvláštní vzhled hlavní herečky, udělal by líp nejen divákům, ale i sobě. Sarah Snook byla totiž po celý film tak moc snaživá, až to není hezký. Strašně mě otravovalo těch pět změn v jejím výrazu během pár vteřin kdy řvala jen: ,Dad!' A víc, než hororové momenty mě děsilo to, jak hraje. No k filmu mám jen pár poznámek. Za prvé nuda. Za druhé nelogické myšlenkové postupy. Za třetí žádná atmosféra. Za čtvrté laciné hororové prvky. Což mě mrzelo asi ze všeho nejvíc. Jestliže by režisér zvolil jinou herečku a udělal třeba jen jednu scénu zapamatovatelnou a působivou, třeba bych uvažovala o té třetí. Ale skutek utek. Tohle si asi za rámeček nedá.(17.11.2014)

• Lacike

Je to velmi slaby horor s nudnou zapletkou a pointou, ktora sa predoslemu deju snazi az prilis obsiahlo dodat nejaky zmysel. Podla mna marne. A kedze tu nefunguju ani lakacky a akekolvek napätie tu prakticky absentuje, tak vysledok je uplne zbytocny film, ktory nestoji ani za jedno pozretie. Jednu hviezdicku davam za charizmaticku Sarah Snook, ktora sa snazila uhrat, co mohla. Snad nabuduce bude mat stastnejsiu ruku vo vybere projektov. Po skvelom filme Predestination by som ju rad znova videl v niecom kvalitnom. 1/10.(5.1.2015)

• silentname

Nechýbalo málo, aby som tomuto filmu dal hodnotenie - ODPAD! pretože, toto je tak lacný, tak sprostý a idiotský film, že detský hororový seriál - "Are You Afraid Of The Dark" má viac inteligencie. Postavy sú stereotypné, situácie sú nudné, viete odhadnúť každý moment, kedy sa treba zľaknúť, a z čoho to asi príde. Proste klišé a klišé a klišé a klišé. Ja neviem čo by som ani povedal ako pozitívum. Popravde, trailer bol asi najlepším momentom filmu, lebo tam sa skutočne objavili dobré obrazy. No toto je proste tak lacné a tak stupídne, že mám chuť tvorcov nakopať do zadku. Ani to nepozerajte. Veľmi veľmi zlý film Hodnotenie: D-(12.12.2014)

Ochrnutá holčina nájde videokazety svojej matky, v ktorých ju varuje pred smrťou, navyše v dome má očividne nejakého ducha, začne trpieť nočnými morami a tradične jej neostáva nič iné, len pátrať po minulosti svojej rodiny. Koľkokrát to tu už bolo? Nechce sa mi to rátať. Takže scenár nestojí za nič, lebo to bolo tak obrovské klišé, že som rád, že som na to nešiel do kina. Robert Ben Garant by sa mal vrátiť ku komédiám a horory nechať na svojprávnych. Síce sa dočkáme nejakého malého zvratu, ale či to ten horor zachraňuje... neviem, neviem. Film je námetom porovnateľný s Beneath, prípadne s The Uninvited, voodoo tématiku zase vykráda z The Skeleton Key, takže keď si tieto 3 horory skombinujeme, vyjde z toho práve Jessabelle. Ináč, zlé to nebolo, pár pekných výjavov sa tu našlo (aj keď som sa nezľakol ani raz), vzhľad ducha znesiteľný, nakrútené je to pekne (aj keď od komerčného hororu ani amatérizmus nečakám) a hlavná hrdinka sympatická. Ináč až príliš obyčajné a pre modernú duchársku tvorbu absolútne žiadny prínos.(7.11.2014)

• venison

Na tenhle horůrek jsem se docela těšila a jak to u hororů poslední dobou bývá zvykem - silně mě zklamal.. Zejména mě zajímala herečka Sarah Snook, která u mě zabodovala v "Predestination", ale tady její herecký výkon nad béčko nevystoupal.. Moc nechápu, co s příběhem mají dělat události na začátku (autonehoda), ale nějak jí na kolečkové křeslo asi dostat museli.. Děj je na prd.. Atmosféra na začátku vypadala nadějně, ale očekávání ani zdaleka nesplnila.. Závěrečná pointa průměrná a slabomyslná.. Líbilo se mi prostředí, skvělý byl dům a celkově barvení filmu.. Jedna lekačka ušla.. Jinak horor pro děti, ale kdybych měla vlastní, tak bych jim to nepouštěla, abych je zcela od tohoto žánru neodradila :-/(26.5.2015)

• - V jednej chvíli povie šerif Jessabelle, že DNA vyšetrenie kostry dieťatka nájdeného v hrobe poukazuje na to, že bolo čiernej pleti. Avšak v DNA nie sú zaznamenané žiadne údaje o rase svojho nositeľa. (beso74)

• - Dne 17. září 2013 studio Lions Gate Enternaiment oznámilo datum premiéry 10. leden 2014. Poté však bylo datum uvedení přesunuto na listopad 2014. (Stoka)

• - Film se natáčel ve Wilmingtonu v Severní Karolíně. (rafix)