Jessabelle

V tvári démona

Horor / Thriller

USA, 2014, 89 min

• peetriss

Jakoby si pánové Greutert a Garant řekli: Duchařiny jsou v kurzu. Svezme se na této mainstreamové vlně, aniž bychom do toho vložili nápad a snaživost - ono se to prodá samo. Jessabelle tak budí téměř poloamatérský dojem, trpí hloupým scénářem a špatnou režií. To málo, co v této vatě připomíná horor, působí spíše úsměvným než nervydrásajím způsobem. Zrzavá Sarah Snook vzhledově působí jiskrným dojmem, její herecký projev je však tragický.(21.11.2014)

• Frajer42

Nedlouhá nuda s poměrně nepěknou dívkou v hlavní roli, kupou nesympaťáků v rolích vedlejších a tuze směšným příběhem. Film obsahuje maximálně dva náznaky hororovosti. Jinak se těžce soustředí na zcela nezáživný děj, který začne dávat smysl až těsně před koncem. Leknout se po celou stopáž není čeho a za zmíněnou stojí pouze vanová scénka. Sečteno, podtrženo! Těžká nuda, kterou pokud neuvidíte, tak vůbec o nic nepřijdete a váš život bude moci plynout jako doposud. Jako horor film absolutně nefinguje a jako film také moc ne. Zhruba hvězdičková záležitost.(3.8.2015)

• misterz

Naozaj je to také zlé, ako sa na základe komentov a hodnotení dalo tušiť. Dejová linka je mdlá, uspávajúca, žiadna atmosféra, žiadne napätie. Našla sa tu len jedna scénka, ktorá zaváňala aspoň hororovým priemerom, a to je na celý film hrozne málo. Navyše koniec, aspoň podľa môjho názoru, skĺzol do typického, žánrového klišé, čo ma znechutilo ešte viac. Nedokážem si predstaviť, že by som na toto išiel do kina, ťažká pohroma. 30/100(13.11.2014)

Brutální vykrádačka skoro deset let starého filmu Skeleton Key, strašně předvídatelná, s mizivou atmosférou.Určitě jsem od toho čekal daleko víc a dost mě to zklamalo.Na druhou stránku lekačky jsou boží, hlavní hrdinka krásná a sympatická a příběh mě hodně bavil.Jo, jasně, řekl jsem si pontu hodinu před koncem filmu, ale jak se to rozjelo myslel jsem chvilku i na slabší čtyři *, ale konec mě nasral.Když už vykradete tunu hororů, udělejte aspoň jinej konec do píče! 50%.Slabší triplstárka, tenhle horor do světa díru neudělá a do kina určitě nepatří.(10.11.2014)

Klasická duchařina z odporného baráku s handikapovanou holčinou. Jak už to tak bývá, tempo filmu je doslova mrtvolné a straší tu standartní černovlasá obluda. Nicméně těch pár hororových scén je opravdu povedených a celá ta příběhová linie kolem je dostatečně zajímavá a v rámci možností i slušně vypointovaná, aby to udrželo moji pozornost. Na jedno shlédnutí slušné, při druhém a zapojení mozku bych asi šel o hvězdičku níž.(5.1.2017)

• - V jednej chvíli povie šerif Jessabelle, že DNA vyšetrenie kostry dieťatka nájdeného v hrobe poukazuje na to, že bolo čiernej pleti. Avšak v DNA nie sú zaznamenané žiadne údaje o rase svojho nositeľa. (beso74)

• - Dne 17. září 2013 studio Lions Gate Enternaiment oznámilo datum premiéry 10. leden 2014. Poté však bylo datum uvedení přesunuto na listopad 2014. (Stoka)

• - Film se natáčel ve Wilmingtonu v Severní Karolíně. (rafix)