Jessabelle

V tvári démona

Horor / Thriller

USA, 2014, 89 min

• KoRner

Horor bez hlavy a päty s absolútne nesympatickou hrdinkou. Nerozumel som spúšťaču toho všetkého, ani jej iracionálne konania. V dome ostať za každú cenu, aj keď je tam zopár slušne napínavých scén, to už dnešného diváka nepresvedčí. A čím sa to viac snažia tvorcovia zauzliť a prekvapiť nečakanou pointou, tým viac sú nechcene smiešnejší. Akoby každú stránku napísal iný tvorca nezávisle od toho druhého.(30.5.2015)

Jedná se o průměrný horor který jsem upřímě čekal horší. Nakonec Greutert je režisér nejhorších Saw filmů, tak co od toho čekat, že? Nicméně film ve hře proti Annabele vyhrál. Díky sem tam atmosféře, a lépe podaným lekaččkám, jinak se jedné o průměrnou duchařinu která nemá co dělat v našem kině a film by měl vyjít jen na DVD. Líbil se mi styl jakým je film natočen a líbí se mi pár scén, ale jinak se jedné o nezapamatování hodný film s neuvěřitelně otravnou hlavní herečkou.(9.5.2015)

• *CARNIFEX*

Jessie ostáva po ťažkej autonehode ochrnutá od pol pása. Nakoľko jej priateľ Preston v osudný deň zahynul, opätovne sa vracia do rodičovského domu. Hneď v prvú noc ju začínajú prenasledovať vidiny. Po pár dňoch nachádza videokazetu s nahrávkou matky, ktorá jej zanecháva zmetený, záhadný odkaz. V dome nie je sama a mala by byť opatrná! Ochránilo nás od všeho zlého, že sme na tento strašidelný šláger, námetom čerpajúc z mnoha úspešnejších snímkov, nešli do kina. Doba je ťažká, peňazí nazvyš niet, ide zima a chrípkové obdobie, korunky bude treba na ovocie (len nie z Tesca!). Vôbec ma neprekvapuje, že je „Jessabelle“ ďalším sklamaním tohto roka. Kevin Greutert sa priživil na pomerne úspešnej sérii SAW, kde sekal ľudí na niekoľko častí. Nechápem čo ho napadlo presedlať na duchariny, nakoľko jeho práca s gore v porovnaní s prvkami duchariny je ako odparkovaná Dácia vedľa Audi na autosalóne v Ženeve. Jeden a pol scénky je veľmi málo nato, aby bol fanúšik hororu spokojný – 35%.(10.11.2014)

• misterz

Naozaj je to také zlé, ako sa na základe komentov a hodnotení dalo tušiť. Dejová linka je mdlá, uspávajúca, žiadna atmosféra, žiadne napätie. Našla sa tu len jedna scénka, ktorá zaváňala aspoň hororovým priemerom, a to je na celý film hrozne málo. Navyše koniec, aspoň podľa môjho názoru, skĺzol do typického, žánrového klišé, čo ma znechutilo ešte viac. Nedokážem si predstaviť, že by som na toto išiel do kina, ťažká pohroma. 30/100(13.11.2014)

• dots24

Spolu s Annabelle najhorší horor roka. Pointa mohla byť celkom dobrá kebyže je zbytok filmu zaujímavejšie spravený. Minimum zaujímavých scén a lakačky ktoré možno nastrašia ale čo s toho keď ste ich vedeli predvídať a vyľakala vás skôr hudba ktorá k nim bola vložená aby spôsobila efekt miknutia. Prvá scéna filmu ma dokonca rozosmiala. Chvíľami mi to pripomínalo Kľuč, ale ten aspoň nechcel nasilu strašiť len aby bol označený za horor, ale radšej budoval atmosféru.(15.5.2015)

• - Dne 17. září 2013 studio Lions Gate Enternaiment oznámilo datum premiéry 10. leden 2014. Poté však bylo datum uvedení přesunuto na listopad 2014. (Stoka)

• - V jednej chvíli povie šerif Jessabelle, že DNA vyšetrenie kostry dieťatka nájdeného v hrobe poukazuje na to, že bolo čiernej pleti. Avšak v DNA nie sú zaznamenané žiadne údaje o rase svojho nositeľa. (beso74)

• - Film se natáčel ve Wilmingtonu v Severní Karolíně. (rafix)