poster

Tamačina love story (festivalový název)

 • Japonsko

  Tamako love story

 • Japonsko

  たまこラブストーリー

 • Japonsko

  Tamako rabu sutôrî

Animovaný / Romantický

Japonsko, 2014, 79 min

 • loveless
  *****

  Tamako a Mochizou celý život bydlí naproti sobě a tak jsou prostě přirozeně přáteli a vlastně si nedovedou život bez toho druhého představit. Navíc obě jejich rodiny vyrábějí mochi, v čemž Tamako zřejmě hodlá pokračovat. Jenže Mochizou se rozhodne jít na filmovou školu do Tokya a nedá se nic dělat, musí (nejen) o tom říct i Tamako. Jak se Mochizou snaží jí to sdělit a o následné Tamačině reakci je tenhle roztomilý film s krásnou kresbou a spoustou milých postav. Že bylo něco před ním - že existuje Tamako Market jsem zjistila až poté co jsem zhlédla Tamako Love Story, ale trochu se obávám to pustit, protože by tam mohl být hodně ten otravný pták, který mi jako jediný vadil na tomhle pěkném příběhu.(5.2.2017)

 • fr3ak
  ****

  Překvapivě kvalitní nástavba poněkud průměrného seriálu. Slaďáky moc nemusím, ale chvíle kdy se Tamako dostane do pozice pro ni zcela nečekané, tak ji divák konečně pozná trochu osobněji a hlavně jinak, než jako holku co celý život chce dělat moči. Ptáka je tam minimum (a to je dobře, je by tam zavazel) a ostatní postavy dělají to co od nich očekáváte, s výjimkou Midori, která tu dostala víc prostoru. No, já se kupodivu opravdu bavil. PS: Kanna opět vede :)(19.4.2016)

 • SaMaeL98
  *****

  Po ne příliš zajímavém Tamako Marketu bylo tohle příjemné pozdvižení. 100% je to tím, že kuře dostalo pouze jen malou roli na začátku... Vážné kolegové z Japonska... do roztomilého a zamilovaného seriálu/filmu mluvící ptáci nepatří. Kawaii, postavy na daleko lepší úrovni než v seriálu... Super zážitek!(27.9.2017)

 • rikitiki
  **

  Nešikovná mažoretka, která nemyslí a nemluví o ničem jiném než o mochi, je najednou celá rozhozená, když má začít přemýšlet o něčem jiném. Ještě, že sousedovic kluk se jmenuje Močizó, takže to pro jednostranně založenou ukníkanou otravu není tak vzdálené od jejího jediného tématu. ____ Film začíná scénami s obtloustlým a nafrněným kuřetem (aniž by bylo jasné proč) a ani pokračování není o moc lepší. I přes hezkou animaci mě snímek pouze o tom, jak kluk hledá odvahu něco říct a následně dívka mu něco odpovědět, opravdu nestrhnul. SHRNUTÍ: A kdo, sakra, zaplatí ten lístek do Tokia?(23.7.2019)

 • yenn
  *****

  (Komentář obsahuje mírné SPOILERY, které dle mého zážitek ze sledování nijak významně nenaruší.) K jedné z mnoha vysokých kvalit seriálu Tamako Market patřily intimní okamžiky, které bez přehnaného sentimentu či patosu umožnily nahlédnout do psýché vybraných postav. Především na takové chvíle zaostřuje film o vztahu Tamako a Močizóa blížících se k prahu nové životní etapy. Naši staří známí se nyní dostávají do situace, v níž jsme je dosud neviděli, a je strhující sledovat, kterak se s ní vyrovnávají, kterak ji prožívají. Zprvu jde o hocha, jenž se dlouho odhodlává k vyznání lásky. Vhodná příležitost se nakonec najde, a tak se míč dostává na druhou stranu. Ale co si s ním to bezelstné, nyní naprosto vykolejené a emocemi překypující (scéna těsně po vyznání je úchvatná!) děvče má počít?! Úvod, Močizóvo váhání i Tamačino zmatení, dumání a hledání rad u kamarádek jsou plné krásných detailů, proložené střídmými vtípky (Kanna je opravdu číslo) a spějí ke skvělému, zcela odzbrojujícímu konci. Skvostné. 9+/10(29.12.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace