Dlouhý týden (TV film)

Československo, 1981, 76 min

• argenson

Československá televizní tvorba si libovala v tom, že matka při příchodu domů hned ode dveří hystericky svolávala rodinu. Já nevím, kde na tom byli, já jsem tohle nikdy nikde nezažil.(4.3.2015)

Průměrný televizní film z brněnské produkce. Gabriela Vránová (Věra) začíná mít pocit, že na ni rodina nemá čas a cítí se osaměle. Vymyslí si plán, jak si se svým manželem (Ladislav Lakomý) v klidu popovídá. Podaří se jí svoji osamělost pokořit? Na konci filmu se to dozvíme a jak všechno bude pokračovat uvidíme ve volném navázání s názvem Dlouhý měsíc. Ještě bych zmínil Janu Ebertovou v roli Věřiny matky, která je asi nejvíce známa jako septimánka Zdenka Chalupová z kultovní študácké komedie Cesta do hlubin študákovi duše a hudbu Jiřího F. Svobody, jejíž rozmanitost se krásně poslouchá a jejíž dramaturgie je dokonalá, například když Věru chytne žlučníkový záchvat, tak smyčce znepokojivě a téměř až hororově sílí. Je vidět, že J.F.Svoboda byl opravdový mistr a žádnou práci, ani pro televizi neodflákl. Což v dnešní době už neexistuje.(14.7.2019)

• rakovnik

Dlouhá nuda. Obě dámy Vránové jsou hezké, ale tím končí pozitiva filmu.(14.7.2019)

• veronikav

Takových pořadů kdysi proběhlo mnoho a nic moc . Ovšem navazující díl (Dlouhý měsíc) je hezčí :-D(19.7.2012)

Retro výlet do počátku 80. let. - starý kredenc, stará ubytovna, staré Škodovky a Tatrovky a jedna opuštěná ženská, která si po letech vzpomene, že někde má manžela. Následuje rande ve staré restauraci. Ona si jde tvrdě za svým, on si všímá spíš své práce, která jej štve. A to vše v hodně pomalém, zbytečně zdlouhavém rytmu. [68. hodnocení, 9. komentář, 40%](18.7.2019)