poster

Vražedná přehlídka

 • Itálie

  Delitto in prima serata

 • anglický

  Primetime Murder

 • Slovensko

  Vražedná prehliadka

 • Slovensko

  Vrah modeliek

Thriller / Horor

Itálie / Kanada, 2000, 85 min

 • SOLOM.
  ***

  Italská gialla byla kdysi ve velké módě a v této zemi jich vzniklo někdo desítek. Tyto krvavější detektivky nejvíce proslavili takoví režiséři jako Argento, Mario Bava či Lucio Fulci. Hlavním základem je dobrá detektivní zápletka, pěkné ženy a zajímavé mordy. Tento snímek si vzal od každého něco, ale ani to mu nestačilo aby si vydobyl nějaký větší úspěch u diváků. Popravdě jsem měl u něj hodně rozporuplné pocity, protože mi to všechno přišlo tak trochu „laciné“. Především pak většina hereckých výkonů za moc nestála a nepomohl tomu ani fakt, že se zde objevila cela řada známých českých herců a hereček. Svět modelek mě nikdy nějak zvlášť nebral, přestože z titulních stránek na mě hleděli pohledné dívky. Většina z nich je však tak vychrtlých, až to pěkné není. Zde tomu naštěstí tak není, protože ačkoliv se děj točí okolo modelingu, tak se žádné velkolepé přehlídky nekonají. Tvůrci se naštěstí zaměřili na zabíjení a dokonce se zde dočkáme i několika pokusů o jakousi psychologickou hru. Tím mám namysli těch pár „zvratů“, které nám měli poplést hlavu. Bohužel to chtělo trošku více šťávy, jelikož atmosféra často postrádala jakékoliv napětí a náboj. Některé pasáže byly protahovány až moc a k ničemu kloudnému to nevedlo. Hodně dlouho jsem zvažoval jaké mám dát hodnocení a nakonec jsem se rozhodl přece jenom dát průměrných 50%, ale s přimhouřeným okem. Hlavní zásluhu na tom má jak Aňa, tak i těch několik světlejších okamžiků, které mi načas utkví v paměti. Doporučovat vám však tento snímek rozhodně nebudu.(29.6.2011)

 • NinadeL
  **

  Rok 2000 byl pro Aňu zajímavý na zahraniční produkce, leč výsledná bilance je hodně slabá. V téhle hloupoučké krimi si zahrála společně s Danicou Jurčovou a Monikou Kvasničkou na modelíny, zároveň s tím stihla jednu epizodu německého seriálu Geisterjäger John Sinclair a další nevýraznou roli ve filmu England! Což tedy vede k tomu, že jediná česká produkce s Aňou z toho roku vykvetla nade všechno a je s tímto vědomím sladší, než kdy dřív.(9.7.2016)

 • cariada
  ***

  Upřímě jsem se toho spíše bál, ale dostalo se mě docela slušné krimi. nepopírám, že nebýt našinců tak na to možná nekouknu a nebo to ohodnotím mnohem hůř. Přece jenom tolik našich herců se v podobných filmech prostě nevidí, k tomu naše prostředí. Velký mínus určtitě zpracování, zdálo se mě to jak televizní. U mě to zachránil ten konec, nebot jsem na to nepřišel kdo , že měl tak rád zahradní nůžky. ps- Krejčíř byl příšerný.(2.5.2012)

 • Campbell
  ***

  Celkem blbost, ale čekal jsem to horší. Na tenhle film jsem se dost těšil, nýbrž je to dlouho co jsem viděl nějaké giallo. Ale nějak jsem i věděl do čeho jdu. Je sice fajn vidět České herce, v poměrně syrovém thrilleru. Ale jedinej kdo stojí za to je asi Čech, ostatní mě nechaly až moc chladným. Navíc žádnou postavu jsem nějak moc nežral a nikdo mi nebyl sympatický. Je to průměr který si už nikdy asi nepustím.(30.12.2011)

 • Prubner
  odpad!

  Neuvěřitelně amatérský počin. Scénář působí, jako by ho psalo šestileté dítě, a hercí jsou banda mizerných ochotníků (včetně našeho T.Krejčíře a V.Čecha). Slušní herci jako V.Marek nebo Aňa to už nevytrhnou. Pan režisér a scenárista v jedné osobě se zhlédl v amerických thrillerech o masových vrazích, ale zplodil jen přihlouplou napodobeninu, kterou by měli pouštět jen za trest.(23.6.2006)

 • - Natáčení probíhalo v Brně na Janáčkově akademii muzických umění v Beethovenově ulici, na Pedagogické fakultě na Poříčí, v tzv. vládní vile Stiassny a na brněnském Výstavišti. (Přemek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace