Příběh se začne odvíjet v roce 2011 v Lahore. V zahradní kavárně Pakistánec jménem Chnagez vypráví Bobbymu, americkému novináři, o své zkušenosti v USA. O deset let dříve nacházíme mladšího Changeze jako čerstvého absolventa Princetonu, jak se snaží uchytit na Wall Street. Splnění amerického snu se zdá být téměř na dosah, má chytrou a pohlednou přítelkyni Ericcu, která je umělkyní. Ale po útoku na Dvojčata mezi Changezem a Erikou začíná pomalu vznikat kulturní rozkol. Changezův sen se postupně začíná přeměňovat v noční můru: podezříván, omylem zatčen, prošacován a vyslýchán. Přeměňuje se z dobře vzdělaného, úspěšného obchodníka v oběť a nepřítele. Časem vyslyší volání jeho skutečné vlasti. Podíváme se do okouzlujících měst New Yorku, Lahore a Istanbulu, která jsou bohatá na kulturu. Film je příběhem o střetu ideologií, kde vnímání a podezření mají moc rozhodnout o životě a smrti. (oficiální text distributora)

Googooplexer

Keby boli aj všetci teroroví teroristi ako Riz Ahmed, určite by mali vo svete väčšiu podporu. Príbeh z každodennej reality každého z nás: "nikto mi neverí ale to neznamená, že to nie je pravda". Po pozretí tohoto filmu verím peržanom, arabom a strednovýchodcom o 50% viac. Na môj vkus sa tu ale Kefír snažil hrať až moc, no a Katrena si ani nezaslúži nijaký komentár. Dlhé je to.. asi o 35 minút viac než treba. ()

hajner

Slušná ale už otrepaná Palestínska únoscovská dráma. Tak nízke hodnotenie dávam len preto,že už ma téma Irak a podobné krajiny vs. Amerika nebavia a točia sa stále dokola. Amerika je satan ale vždy nám nakope riť. Heslo arabských krajín a filmových tvorcov. ()

aneta105

První 2/3 filmu byly pěkně nudný a cekem i o ničem, ale poslední třetina byla dobrá, ale ocením i herecký výkon hlavního hrdiny a ta dám 50%. ()

peproch

Drama mladého Pákistánce, vystuduje v USA, získá skvělé finanční místo, uvědomí si ale odcizení od lidí v USA i sebe mezi nimi a ve finančním světě. Pokusí se o návrat domů a zapojení se do radikální části univerzitního života učitelů a žáků. Vypráví svůj příběh americkému novináři Bobbymu a agentu. Natolik se Changez rozejde se zápůadem, že nepochopí svou milou Ericu, její umělecké vyjádření ()