Noc, kdy přepadli kabaret Minských

The Night They Raided Minsky's

Komedie

USA, 1968, 99 min

• dopitak

Smekám před odvahou, se kterou se Mademoiselle Fifi (Britt Ekland, jinak také "bond girl") v kabaretu odhalila, přeci jen v době vzniku filmu ženská ňadra moc často na plátnech nevidíme.___ Noc, kdy přepadli kabaret Minských je film s velmi zavádějím a snad i mnohoslibným názvem, po jehož zhlédnutí nás čeká rychlé vystřízlivění. Hodnotím jej plně v kontextu filmů britského komika Normana Wisdoma, byť se tentokrát jedná o USA produkci. A jako takový, a snad právě proto, nemůže ve srovnání, s především staršími počiny tohoto herce, uspět. Velmi plytký děj je ještě umocněn prapodivným střihem, který se mi ale vůbec nelíbil a jehož logika mi zůstala až do konce utajena.___U Wisdomových komedií si divák rychle navykne očekávat fůru legračních gagů, což se ale v Minských nekonalo. Norman je ve filmu hodně vidět, ale tentokrát není hlavní hvězdou (kdo jí teda ale je?), což snímku hodně uškodilo.(28.10.2008)

• Master19

Podivně koncipovaný - viceméně sentimentální - pohled na burlesku a šantánovou kulturu 20. let minulého století vůbec. Jediným tahounem je filmu příslib (nepokrytě avizovaný hned v prvních minutách snímku), že ta líbezná a svůdně nevinná dívenka vynalezne striptýz. Kdo by si na to nepočkal, že? :-)(14.11.2008)

• JohnSmith

No na komedii to nebylo vůbec vtipné a u vůbec ne zábavné.(4.11.2013)