Špionáž

Špión

Paranoia

Drama / Thriller

USA / Francie, 2013, 106 min

Bylo to jak na houpačce. Chtěl jsem tomu dát 4 hvězdy, pak 3 a takhle furt dokola, protože chvilku je to dobrý špionážní krimi a pak je to najednou hloupá romantika, která tam vlastně vůbec nesedí. Casting se povedl, výběr herců je v podstatě na jedničku - G. Oldman, H. Ford, J. Holloway (Sawyera z Lost jsem už dlouho nikde neviděl) nebo J. McMahon. O hlavním hrdinovi se teď nebavím, protože tyhle typy teď v Americe prostě letí a jsou v každým 2. filmu, ať už se herec jmenuje jakkoliv. Pointa a myšlenka filmu je dobrá, aktuální - opravdu od těhle technologií nejsme daleko a dneska už víc žijeme v telefonech, tabletech, PC atd. než kdekoliv jinde (rozuměj v realitě). Je jenom otázka času, kdy to dojde dál. Konektivita dneska není sociální (i když internetový sítě získávají přívlastek "sociální"), ale virtuální... a to dneska frčí. Největší cenu mají informace. P.S.: Pro milovníky her doporučuju Watch Dogs, která vyjde někdy v lednu a přesně na tomhle principu je postavená.(25.11.2013)

Síce dosť predvídateľný, a to som ani knihu nečítala, ale v pohode pozerateľný film ... taký priemer, nič extra. Oldman tradične výborný, Davidtz ma bavila, Forda neznášam, ale tu mi nevadil, no a na Hemswortha mám ja momentálne slabosť, takže ... ale mne sa tu zdal náhodou celkom dobrý, úplne prirodzený. A miestami výborná muzika.(27.11.2013)

Tohle nebylo vůbec zlé. Odrazovalo mě sice jméno Hemsworth v kolonce "obsazení", ale nakonec se to dalo, ačkoliv i druhý z bratrů dřeváků podal ochotnický výkon. Jenže jsou tu Gary Oldman a Harrison Ford v roli nekompromisních obchodníků neštítících se žádné levárny a docela promakaná zápletka na téma průmyslová špionáž. Pokud by byl v titulní roli někdo jiný, bylo by to ještě lepší, ale celkově převládá spokojenost, takže 80%.(15.1.2014)

Béčkový, plný klišé. Dostanete vše, co by vás, třeba i jen vzdáleně mohlo napadnout. Zajímavé na tom je, že přes to všechno mě film nenudil. Dokonce mě ani nepohoršovaly ony až ironické "hlubokomyslné" momenty, možná proto, že navzdory třpytivému a lacinému obalu měly něco do sebe. Samotnou mě překvapuje, že jsem se celkem bavila i když je možná potřeba mít na film tu správnou náladu a pociťovat nutnost na chvíli "vypnout mozek". Znovu si tohle dílo asi nepustím, ale mám pochopení pro všechny názory a hodnocení tady. Slabší tři hvězdičky. A ještě dodávám, že je to celkově takový "pěkně estetický" zážitek ať už člověk myslí prostředí plné luxusních aut a interiérů, nebo herecké obsazení.(6.11.2014)

Poklidný thriller z prostředí IT plný vychytávek a hipsterů. Pomalý, pro někoho možná nudný děj šperkuje herecká kvalita s tradičně výborným Gary Oldmanem v čele. Amber Heard mám rád, ale na slušňačku se tahle rozená coura teda vůbec nehodí, navíc jsem v úvodu při diskoteční scéně politovat její kolena, která musela při jejím stylu tance opuchnout přinejmenším do velikosti pomela. Pokud nevyhledáváte zběsilé akční jízdy, tohle by vás mohlo potěšit, nicméně mobil z podezření Velkého bratra díky tomuto filmu určitě nezahodím. 75%(14.11.2013)