Špionáž

Paranoia

Drama / Thriller

USA / Francie, 2013, 106 min

• Malarkey

Pane bože, to byla hámotina. Fešáček Liam Hemsworth, nejmladší z tria Hemsworth, tu rozjíždí pecky v techno thrilleru drsnějším, jak ten nejhrubější šmirglpapír. Snad přes polovinu filmu chodí bez trička, aby ukázal kozy, bednu a ramena. Do toho jede pecky a hraje si na IT specialistu, když se tu snaží nahekovat firmu velkou jak Microsoft. Heckování ale dělá stylem, půjdu sem, poklepnu na mobil jakože dva přehmaty aby bylo vidět, že na něm něco dělám a rázem se otevřou dveře, kam potřebuju jít. Následně si sedne za počítač a tam hbitým double clickem párkrát klikne na obrazovku a na ní se sami od sebe začnou otevírat okna, která se následně začnou zavírat, aby to působilo jakože echt efektivně. Škoda, že i při tomhle neukázal kozy a bednu, protože v tu chvíli by to bylo na odpad.(24.10.2018)

• SaNcHeZ_cz

Gary Oldman a Harrsion Ford si jdou už zase po krku. Problém je však v tom, že jim to není moc platné. Doba Air Force One už dávno pominula a tihle dva jakoby si na ni ani nechtěli zavzpomínat. Těch pár záblesků je sice fajn, nicméně v celkovém pohledu žádná hitparáda. A to je tak jediné co k Paranoie říci. Thriller z prostředí IT, který mělo být odrazovým můstkem Thorova bratra k něčemu většímu a jeho snahou přihřát se ve světle dvou hereckých legend, však skončil jako prachmizerné a hloupé béčko, které kopíruje kde se dá a vlastní invenci nedokládá téměř žádnou. Zkrátka nuda na všech frontách. [35%](27.12.2013)

Adam (Liam Hemsworth) má vždycky spoustu nápadů, a hlavně má kámoše, který je dokáže realizovat. Jejich angažmá u Wyatt corp. skončí fiaskem, když jsou samotným šéfem (Gary Oldman) vyhozeni na ulici. Na firemní kreditku si alespoň udělají pořádnou rozlučkovou párty. Jenže oč je lepší pařba, o to je horší probuzení. Wyatt si samozřejmě nenechá vše líbit, a Adamovi nabídne práci, kterou nemůže odmítnout (pokud nechce do konce života splácet dluhy). Nechat se zaměstnat u největšího Wyattova konkurenta Goddarda (Harrison Ford), a donášet Wyattovi veškeré novinky, které u Goddarda vytvoří... Tím, že jsem podobný blázen do technologií jako všichni zúčastnění, měl u mně film dost dobrou startovací pozici (a už se fakt těším na 3dps, navigaci po budovách, použitelné ohebné displeje). Díky tomu jsem dokázal překousnout - mně hodně nesympatického - Hemswortha, který zde překonává starého "one-face-mana" Orlanda Blooma. Ač byl Adam zrovna nahoře nebo dole, stále se tvářil úplně stejně (a to tak že nijak). Naštěstí to po herecké stránce dost slušně vyrovnávali staří pardálové Gary Oldman a Harrison Ford, a to hlavně v jedné ze závěrečných scén filmu. Celkově mne film ale dost bavil, a tak neváhám dát i o chlup lepší hodnocení než by si ve skutečnosti zasloužil...(5.8.2014)

Docela líbivě natočený thriller, který v pozadí podepírají silní herci (Oldman, Ford, Dreyfuss - a že všichni tři hrají s překvapivým nasazením), aby dali zapomenout ne-úplně chytrému scénáři a ne-zcela výrazné dvojici Hemsworth - Heard. Drahé prostředí, trocha nutné romantiky, dramatu, napětí i klišé, zábava sledovat staré soupeře z prezidentského letadla a jinak příjemné tempo. Bavil jsem se, nešťoural v detailech a nečekal, že bude chtít Hemsworth touhle šablonovitou postavou otřást základy herecké školy. Zkrátka jsem dostal to, co plakát, trailer a fotky z filmu nabízeli. Nic víc, nic míň. I to je pořád fér!(9.11.2013)

• darkrobyk

Film plný hajzlů s jednoduchou zápletkou snad může uspokojit jen jistou skupinku diváků. Ano, Oldman i Ford hrají skvěle, za to mají ode mne velikou hvězdu. Ani slušivá kamera a šlapající hudba mne však nedonutí, abych této prostoduché zábavě přidal další. Naivní vyprávěnka by si zasloužila místo krutodrsných modrých čísel černá.(6.3.2016)