Špionáž

Špión

Paranoia

Drama / Thriller

USA / Francie, 2013, 106 min

Dobrá libovka! Skvěle natočený thriller, který prakticky postrádal nějaké obrovské chyby. Už u obsazení jsem se pozastavil, dal bych tomu přívlastek, velmi trefně vybrané postavy. Mladší verze Thora mi tam vůbec nevadila a krásná Amber jakbysmet. Příběh je taky velmi zajímavý, a to díky trochu viditelnější inspiraci ze sporu Apple vs. Samsung, tím ještě kredity filmu u mého hodnocení rostly. Strhující závěr mne přesvědčil, že si tento snímek zaslouží ohodnotit čtyřmi hvězdicemi. Hezkých 75%!(24.11.2013)

Thriller s výborným a slušně gradujícím startem, jehož drive začne upadat rychleji, než by si daný žánr i příběh zasloužil. Ve výsledku se jedná o neškodný, ničím výjimečný thriller, který neurazí, ale občas otravuje hlavní postavou. Liam Hemsworth, by měl zajít za svým starším bratříčkem na kurz herectví, jinak se z něj stane jeden z nejotravnějších a nejhorších herců, své generace.(8.3.2014)

• kaylin

Rozjíždí se to docela dobře, že by to mohl být celkem zajímavý thriller. Začátek to má trochu jako "Social Network", ale mění se to spíše na mírně mafiánský snímek, což je dáno jen praktikami, které se zde uplatňují. Jenže bohužel v konečném důsledku je to celkem obyčejný, happy endový film o tom, jak jeden mladý frajer dokáže přemoct celou korporaci. Ach, ta Amerika má světlou budoucnost.(7.5.2014)

Možno to vyzerá, že film bude nuda a že sa bude jednať o nezáživné veci, ktorým väčšina ľudí neporozumie, ale opak je pravdou. Dej filmu ma úplne vtiahol a pohltil. Aj keď ukazuje druhú stranu podnikania, všetko sa deje napínavou formou, kde nechýba slušný príbeh, osobné linky dôležitých postáv, ani momenty prekvapenia. Film ozdobili svojou prítomnosťou herecké mená akými sú Gary Oldman a Harrison Ford, ale po ich boku sa predviedli v priaznivom svetle aj Liam Hemsworth a Amber Heard. Film je po dlhej dobe snímkou, ktorá dokázala nudnú tému premeniť v napínavú prehliadku a pritiahnuť pozornosť ku kritike súčasného nenásytného sveta a ukázať a pranierovať praktiky nezákonného zákulisia dnešného podnikania.(3.11.2019)

Hra nastrčené žabky mezi dvěma váženými čápy, která si prostě tak přeskakuje od jednoho k druhému a čeká jen na to, který jí lapne dřív. Jenže tahle žabka není ledajaká. Nejen, že v ní je zakletý slaďoučký princ, ale navíc je i velice přechytralá. Malá žabka se stala skvělou návnadou, která ovšem ví, že když se proti ní oba čápi sklání s tím, že ji schlamstnou, využije daný moment překvapení a rychle uskočí. A věřte tomu, ona to dokázala. Čápi se srazili navzájem a steží se z toho vzpamatujou. Hamsworth vs Oldman, Ford = 1:0... Šikovná to špionáž za 70%(17.5.2015)