Špionáž

Špión

Paranoia

Drama / Thriller

USA / Francie, 2013, 106 min

Adam (Liam Hemsworth) má vždycky spoustu nápadů, a hlavně má kámoše, který je dokáže realizovat. Jejich angažmá u Wyatt corp. skončí fiaskem, když jsou samotným šéfem (Gary Oldman) vyhozeni na ulici. Na firemní kreditku si alespoň udělají pořádnou rozlučkovou párty. Jenže oč je lepší pařba, o to je horší probuzení. Wyatt si samozřejmě nenechá vše líbit, a Adamovi nabídne práci, kterou nemůže odmítnout (pokud nechce do konce života splácet dluhy). Nechat se zaměstnat u největšího Wyattova konkurenta Goddarda (Harrison Ford), a donášet Wyattovi veškeré novinky, které u Goddarda vytvoří... Tím, že jsem podobný blázen do technologií jako všichni zúčastnění, měl u mně film dost dobrou startovací pozici (a už se fakt těším na 3dps, navigaci po budovách, použitelné ohebné displeje). Díky tomu jsem dokázal překousnout - mně hodně nesympatického - Hemswortha, který zde překonává starého "one-face-mana" Orlanda Blooma. Ač byl Adam zrovna nahoře nebo dole, stále se tvářil úplně stejně (a to tak že nijak). Naštěstí to po herecké stránce dost slušně vyrovnávali staří pardálové Gary Oldman a Harrison Ford, a to hlavně v jedné ze závěrečných scén filmu. Celkově mne film ale dost bavil, a tak neváhám dát i o chlup lepší hodnocení než by si ve skutečnosti zasloužil...(5.8.2014)

Adam je obyčajným chlapom, ktorý sníva svoj veľký sen. Prejsť z jednej strany Brooklynského mosta na opačný. Mať sakramentsky dobre platenú prácu za pomoci ktorej by mohol žiť luxusný život. Jedného dňa dostáva od svojho zamestnávateľa príležitosť preraziť. Jeho úloha je však úplne odlišná ako čakal. Bez toho že by si uvedomoval následky, púšťa sa do risku, ktorý sa nemusí vyplatiť. Pekne do pozlátka obalený thriller. Bohužiaľ napriek výbornému hereckému obsadeniu, veľmi čitateľný snímok, ktorý ničím neprekvapí.(26.11.2013)

Liam Hemsworth není talentovaný herec (vlastně je otřesný) a není ani fyzicky přitažlivý. Už jeho styl chůze je na pěst...je to takový debílek s fialovou rtěnkou na hubě a klapatýma ušima. Samotný námět nebyl špatný, dalo se z toho však vymlátit více. Uteklo to rychle, navíc souboj Oldman vs. Ford fungoval dobře. 62%.(12.12.2013)

• Fr

,,JE TO JEN OBCHOD, ADAME. VŠICHNI KRADOU A LŽOU. NENÍ ŽÁDNÉ DOBŘE NEBO ŠPATNĚ. JENOM VÝHRA A PROHRA.…“ /// Adam právě přestal snít svůj americkej sen. Má ale kliku, a z těch sraček na něj vykouklo štístko v podobě průmyslový špionáže. (takže vlastně může dál snít svůj americkej sen!) Řek bych, že zbytečně složitej – byť prachama vyvoněnej úvod. Jenže vono je to složitý furt. Místo aby se napínavě špiclovalo se kecá, kecá a kecá. A když se akce vyvrbí na píču – tak co myslíte?... Vohraný téma, navíc bez špetky chlapáckýho scénáře. Možná by stačilo napsat, že je to blbý. Film pro puberťáky, kteří věří, že provýst průmyslovou špionáž je ta nejjednodušší věc na světě, ke který navíc dostanete hezkou holku jako bonus. A že thriller je film, ve kterým vám všechno dodatečně vysvětlej u stolu. Taktéž fandové reklam na chlapecký těla nevyndaj ruku z trenek, páč Hemsworth… ale co vám budu vyprávět! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennej román, kterej napsal v roce 2004 Joseph Finder, jsem nečetl. 2.) Zrovna myslím na to, jestli je lepší skončit v base, nebo se nechat zabít. 3.) Můj hrdina je Alex Rider. 4.) Thx za titule ,,Sagittario“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne(28.11.2013)

• kareen

Filmů, které se zabývají světem průmyslových špionáží, zas tolik neznám, tento je navíc situovaný do prostředí moderních hi tec technologií, které je pro mně vždy přitažlivé, ačkoliv tomu ani za mák nerozumím (což je také důvodem, proč nemám potřebu št'ourat se ve všech technických nesrovnalostech) a ještě k tomu moc ráda koukám na Garyho Oldmana, zvláště, když si střihne roli velkého záporáka. Tolik ke kladům snímku, dál už to bohužel tak růžově nevypadá. Klišé střídá klišé, ve filmu se hodně mluví, což by mi samo o sobě nevadilo, kdyby postavám nepadaly z pusy jen samé moralitky, když už konečně dojde na nějakou tu akci, tak je tak nenápaditá, že se u toho nudím, napětí nulové a povězme si to na rovinu, Liamovy zářivě modré oči v kombinaci s perfektně padnoucím oblekem, na mně jako na ženskou působily velmi pozitivním dojmem, ale o jeho herectví už se to říct nedá. Snad jen to závěrečné rozuzlení trochu potěšilo, jen aby bylo hned nato vystřídáno ukázkovým happy endem. Takhle tedy vážně ne.(15.12.2013)