Šéf společnosti Gary Oldman vydíráním přinutí Liama Hemswortha stát se špiónem v konkurenční firmě. Adam Cassidy je vynikající vývojář moderních technologií, který pracuje pro společnost Nicholase Wyatta. Poté, co bez povolení použije firemní kreditku a na večírku s přáteli utratí čtyřicet tisíc dolarů, začne Wyatt Adama vydírat, aby začal pro jeho korporaci pracovat jako špion, jinak ho okamžitě udá za krádež peněz. Nutí Adama, aby pronikl do firmy Jocka Goddarda, což je jeho hlavní konkurent, který ho v minulosti podvedl. Chce, aby Adam ukradl prototyp vynikajícího smartphonu, jenž by mu mohl přinést zisk miliardy dolarů. Adam tak rozehrává hru, která se mu brzy vymkne z rukou. (TV Nova)

T2

Rozpočet $35miliónovTržby USA $7,385,015Tržby Celosvetovo $14,152,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ tuctová omáčka, ktorá nemá dohromady čím strhnúť ani prekvapiť v réžii bez nápadu, na škodu je to zaujímavé obsadenie, Ford na krátko je otras /25%/ ()

Fr

,,JE TO JEN OBCHOD, ADAME. VŠICHNI KRADOU A LŽOU. NENÍ ŽÁDNÉ DOBŘE NEBO ŠPATNĚ. JENOM VÝHRA A PROHRA.…“ /// Adam právě přestal snít svůj americkej sen. Má ale kliku, a z těch sraček na něj vykouklo štístko v podobě průmyslový špionáže. (takže vlastně může dál snít svůj americkej sen!) Řek bych, že zbytečně složitej – byť prachama vyvoněnej úvod. Jenže vono je to složitý furt. Místo aby se napínavě špiclovalo se kecá, kecá a kecá. A když se akce vyvrbí na píču – tak co myslíte?... Vohraný téma, navíc bez špetky chlapáckýho scénáře. Možná by stačilo napsat, že je to blbý. Film pro puberťáky, kteří věří, že provýst průmyslovou špionáž je ta nejjednodušší věc na světě, ke který navíc dostanete hezkou holku jako bonus. A že thriller je film, ve kterým vám všechno dodatečně vysvětlej u stolu. Taktéž fandové reklam na chlapecký těla nevyndaj ruku z trenek, páč Hemsworth… ale co vám budu vyprávět! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennej román, kterej napsal v roce 2004 Joseph Finder, jsem nečetl. 2.) Zrovna myslím na to, jestli je lepší skončit v base, nebo se nechat zabít. 3.) Můj hrdina je Alex Rider. 4.) Thx za titule ,,Sagittario“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne ()

verbal

Mimo Homosworta juniora, kterého jsem měl celý film chuť mrdnout pánví přes držku, aby získal alespoň trochu přijatelný herecký výraz, se jedná o skvěle obsazený a zábavný napínač, který místní klika poďobaných, umaštěných přívrženců predikátové logiky opět nechala krutodrsně v modrých číslech. No, ani se jim nedivím, kdejaký mentálně retardovaný homix, co tady pak erudovaně pětkují, je totiž aristotelovsky tolik precizní. I přes ten krutý castingový error to neváhám oroštovat plnou palbou, jednak proto, abych ty šachisty trochu vyvážil a druhak, protože si Starýmuž mohl na to čórování nejnovějšího, ukrutně chytrého Samsungu u Ševroletu najmout třeba Lautnera nebo Patyzóna, a opět by to skončilo obludným, ochotnickým fiaskem. ()

Jara.Cimrman.jr

"Špehování pro Wyatta Vás dostane do vězení. Hrát si na to, že pracujete pro Goddarda, Vás dostane pod drn." Průmyslová špionáž, kamery, odposlechy a nejchytřejší telefony - to je moje. Já sice nikoho nešpiónuju, kameru ani štěnici jsem nikdy nevlastnil a dávám si velký pozor na to, aby můj telefon byl vždy o něco hloupější než já, ale jinak jsem rozený špión - tedy asi jako Adam. Vyslat mne do akce, tak se tam taky motám nenápadně jako pštros v Arktidě a jistě by mne rychle poslali za mříže, ale Adam má proti mně jednu velkou výhodu - scénář. Ten ho v tom nenechá a mně je to líto, protože jsem v tomto snímku daleko víc fandil starým, nepoctivým žralokům než té namyšlené podržtašce s touhou po bezedném bankovním kontě. Za mne je to tedy škoda, protože potenciál jsem kdesi v dálce zahlédl. ()

Malarkey

Pane bože, to byla hámotina. Fešáček Liam Hemsworth, nejmladší z tria Hemsworth, tu rozjíždí pecky v techno thrilleru drsnějším, jak ten nejhrubější šmirglpapír. Snad přes polovinu filmu chodí bez trička, aby ukázal kozy, bednu a ramena. Do toho jede pecky a hraje si na IT specialistu, když se tu snaží nahekovat firmu velkou jak Microsoft. Heckování ale dělá stylem, půjdu sem, poklepnu na mobil jakože dva přehmaty aby bylo vidět, že na něm něco dělám a rázem se otevřou dveře, kam potřebuju jít. Následně si sedne za počítač a tam hbitým double clickem párkrát klikne na obrazovku a na ní se sami od sebe začnou otevírat okna, která se následně začnou zavírat, aby to působilo jakože echt efektivně. Škoda, že i při tomhle neukázal kozy a bednu, protože v tu chvíli by to bylo na odpad. ()

• Ačkoliv se film odehrává a byl převážně natáčen na Manhattanu, budova ve které sídlí Wyattova (Gary Oldman) korporace, se nachází ve Philadelphii a jmenuje se Comcast Center. Ve filmu ji poznáte podle velkého proskleného lobby. (singone)