Řežba v Tombstone

Christian Niculescu

Kostýmy:

Oana Draghici
  • Big Bear

Tfuj, tak takhle tlustýho čerta jsem snad ještě neviděl... :-))) To bylo fakt peklo. Mysteriozní western, to hned zavánělo průserem. Ale mám rád filmy, kde Satan tahá za nitky dění... To ale čertem musí být Al Pacino a ne tahle koule s umaštěnými vlasy... Marně Trejo tvrďácky vraští svojí zjizvenou tvář, marně louská knírem a láduje kolťáky. Marně tvůrci zpomalovali některé akční scény a marně některé zase urychlovali... Působilo to neskutečně lacině a to nepočítám ty úděsně přesvícené exteriéry. Ať byla noc či den, kdykoliv někdo vstoupil do baráku z venku, zabírala kamera pohledem přes něj ven jen bílé světlo jak po jaderném výbuchu... Některé přestřelky sice ušly, ale celkový dojem sráží přemoudřelý Satanáš a opravdu easy zápletka. Nějak mám holt poslední dobou na westerny smůlu. Poslední dobrej co jsem viděl byl parádní Proposition a od té doby nic... Přidávám hvězdu za to vyjetí schodiště na koni... Víc ale než dvě hroudy zlata nedám. * *(12.12.2013)

• Trustme

Danny Trejo stíhá během jednoho roku okolo 15ti filmových natáčení, mnohdy fyzicky náročných, což je docela úctyhodné na starobního důchodce. Stejně jako dětská filmová hvězda, která je rychle vyždímána pro filmové potřeby, než se stane neroztomilým puberťákem, je Danny nasazován snad do každého filmu, kde potřebují ošklivého Mexičana. A protože by po jeho smrti neměla již kinematografie fyziognomickou náhradu verze "Ošklivý, potetovaný Mexičan, tvářící se nasraně", musí se všechny filmy rychle vyrábět, protože Dannymu táhne na sedmdesátku. Jeho ksicht se hodí všude a kvalitní krém proti vráskám ho stojí nemalé výdaje, tak Danny vítá každý financovaný projekt, co mu předhodí... Fanoušci Dannyho Treja vědí, že tento herec nemá široký výrazový rejstřík a že jeho role se často opakují. Nejinak je tomu v Dead in Tombstone. Režisér Roel Reiné to umí s kamerou, ale příběhy mu nejdou vůbec. Zajet si do Rumunska, v romské osadě natočit záhrobní western, obsadit Treja do role pistolnického černokněžníka, sehnat v jednom z ostravských barů Norberta Lichého a v titulcích ho vydávat za Mickeyho Rourka, o soundtrack poprosit jednu z nejgeniálnějších elektronických skladatelských formací, skupinu Hybrid a tvrdit, že během natáčení nebyl nikdo zabit - to vlastně může dnes kde kdo...(3.11.2013)

Celkem zajímavej western, kterej jení jako ty klasický. Tady je hlavní hrdina vržen spátky z podsvětí, aby satanovi přinesl všechny své vrahy a tím se vykoupil. Celkem zajímavej nápad, ale spracování není takový, jaký slibuje název. Kydlení nepřátel je zde hodně, ale prostě mi tu něco chybí. Danny má opět svůj drsnej ksicht, ale moc zde nehláškuje jako třeba v machette. Rourke mě taky potěšil, i když je zde spíš okrajově jako Satan. Celkově dobrej filmek trerej na odreagování vystačí. Za mě 60% :)(23.11.2013)

Kdo čekal něco jiného než béčkovou sračku, musí být zákonitě zklamaný. Už jenom podle názvu se dá uhádnout, že to nebude žádný festival neotřelých nápadů a filozofických pojednání. Na druhou stranu je to svižný a drsný masakr, který se s postavami moc nesere a svojí stupiditou a jednoduchostí spolehlivě baví. 60%(30.4.2017)

Tohle je takový film do nepohody, kterému vlasně nemůžu nic vytknout a zároveň mu nemůžu prdnout více než 3rudé. Skoro bych řekl, že vyšší hodnocení by film samotný urazilo.Takovýhle hrubozrný, jednoduchý, levný, na nic si nehrající brak-s příběhem zaplivaným jak rodokaps věky ležící na veřejných hajzlech, který celý film táhne jeden tetovaný mexikánec s xichtem připomínajícím poblitou a rozbitou tahací harmoniku na dně popelnice-ani větší ambice nemá. Když se pak v téhle freak peep show-jako zlatý hřeb-před kamerou párkrát projde "zrůda kdysyfešák Rourke" o pár kilo nateklejší než posledně aby s Dannym prohodili pár břidkých dialogů-musí být každému hned jasné co je tohle za můvíčko.(21.10.2013)

• - Poté, co společně Guerrero (Danny Trejo) a Calathea (Dina Meyer) odjíždějí z dolu na dostavníku zpět do města a jsou pronasledování bandity, je v několika záběrech vidět Calathea s puškou v ruce. V dalším záběru však puška mizí, poté se opět objevuje a nakonec ji znovu bere do ruky. (Beo.wulf)

• - Počas natáčania v rumunskej Bukurešti vošiel do scény túlavý pes. Mickey Rourke si ju adoptoval a dal jej meno Foxy. (whack)

• - Při scéně s dostavníkem ve městě, kdy skáče Calathea (Dina Meyer) z dostavníku, je videt, jak jsou nohy zavlečeny do oprátí, které je táhnou pryč. V mžiku je ale vše v pořadku a Calathea leží na zemi, kam dopadla. (Beo.wulf)