Tenkrát na Phuketu

(festivalový název)

Once Upon a Time in Phuket

Komedie

Švédsko, 2011, 94 min

"Jak říkával tvůj otec: Vzdej své sny a vzdal jsi svůj život. - Proto se radši zastřelil? - To není pravda. Trefil se omylem." No byla to fajn komedie, ale nepřišla mi zase tak něším vybočující od jiných. Maximálně tak zemí původu a toho, že se přesto odehrává z větší části v teple Thajska. A hlavní hrdina se každopádně vůbec nesnažil permanentně vypadat jako hrozný macho, že? A přitom z toho samozřejmě vycházel jako největší trapák. "Sonja má něco na práci. - (Řítí se na skůtru po hladině a nemůže ho zastavit.) Aaaaaaaaaaaa. - Ne jen poznala nového kamaráda. - Aaaaaa. (3.6.2014)

Jasně, uznávám, že je to celé taková letní romantická pohodovka, jenže těch okamžiků, kdy jsem měla velmi neodbytný pocit stokrát viděného, bylo na můj vkus až příliš. A na to, že je to snímek ze severu, bych čekala přeci jen trochu propracovanější charaktery. Vím, že je to jen komedie, ale Švédové jsou jinak na psychologii postav machři.(26.5.2014)

Úplne obyčajná romantická komédia s tradičnou schémou. Jediné, čo ju robí trochu výnimočnou je akurát to prostredie, kam je celý príbeh zasadený - teda na exotický thajský ostrov Phuket. Ale inak nič prevratné alebo neočakávané, práveže naopak. Celé sa to nieslo v duchu bežných klišé. Aspoň že tou scenériou to bolo zaujímavé, no a taktiež niektoré scénky a dialógy boli celkom dobré, že sa na nich dalo aj zasmiať. Ale ako celok sa to nijako obzvlášť nevymyká priemeru romantických komédií. Ale aspoň nejaké oživenie. No a Suanne Thorson celkom zapôsobila, sympatická žena.(13.5.2014)

[[ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]] ve zkratce: tuctová severská romantická komedie, které k třem hvězdičkám pomohla především nostalgie po Thajsku v těchto chladných dnech. Na jedno odpočinkové odpoledne jak stvořená.(2.1.2016)

Sochoking uhodil hřebíček na hlavičku s tím, že Magnusson je švédský Jirka Mádl. Já se od chvíle, co jsem si ten komentář přečetla, prostě neubráním srovnání, kdykoli se na něj podívám, ty ksichty jsou fakt přesný :) Tenkrát na Phuketu je typická letní romkom, se vším, co k žánru patří. Takže tu hlavním hrdinům nechybí ani potrhlí kamarádi, ani drahé polovičky, které mají svým charakterem dávat jasně najevo, jak jsou pro ty dva, co musí skončit spolu, stejně strašně nevhodné. Phuket se od jiných romantických komedií doopravdy liší snad jen znějící švédštinou, jinak je to prostě klasika přes kopírák, ikdyž se sympatickým osazenstvem. Je to tak trochu Sandlerovka (50x a stále... hlavně), v níž chybí drsný a fekální humor, který je nahrazen příležitosným situačním humorem a nějakou tou hláškou (pánovo rozplývání se nad cenou piva, týpek, co vždycky schytá blbýho šéfa, nebo rozjezd vodního skůtru mě i po několikaté hodně baví a takovejch milejch drobností je ve filmu nemálo). Nevím, jak je na reálném Phuketu, z filmu, který se na něm odehrává, každopádně čiší moc příjemná letní atmosféra, kterou by člověk nejraději nasál na vlastní pěst, nejlépe se Susanne Thorson na sousedním lehátku, protože ta ženská, ikdyž umírněná, má charismatu na rozdávání a v jejích očích jsem se málem utopila. Dobrovolně. Jelikož si některé scény a hlášky pouštím opakovaně, zvedám na čtyři. 70%(13.5.2014)