Tenkrát na Phuketu

(festivalový název)

Once Upon a Time in Phuket

Komedie

Švédsko, 2011, 94 min

Sochoking uhodil hřebíček na hlavičku s tím, že Magnusson je švédský Jirka Mádl. Já se od chvíle, co jsem si ten komentář přečetla, prostě neubráním srovnání, kdykoli se na něj podívám, ty ksichty jsou fakt přesný :) Tenkrát na Phuketu je typická letní romkom, se vším, co k žánru patří. Takže tu hlavním hrdinům nechybí ani potrhlí kamarádi, ani drahé polovičky, které mají svým charakterem dávat jasně najevo, jak jsou pro ty dva, co musí skončit spolu, stejně strašně nevhodné. Phuket se od jiných romantických komedií doopravdy liší snad jen znějící švédštinou, jinak je to prostě klasika přes kopírák, ikdyž se sympatickým osazenstvem. Je to tak trochu Sandlerovka (50x a stále... hlavně), v níž chybí drsný a fekální humor, který je nahrazen příležitosným situačním humorem a nějakou tou hláškou (pánovo rozplývání se nad cenou piva, týpek, co vždycky schytá blbýho šéfa, nebo rozjezd vodního skůtru mě i po několikaté hodně baví a takovejch milejch drobností je ve filmu nemálo). Nevím, jak je na reálném Phuketu, z filmu, který se na něm odehrává, každopádně čiší moc příjemná letní atmosféra, kterou by člověk nejraději nasál na vlastní pěst, nejlépe se Susanne Thorson na sousedním lehátku, protože ta ženská, ikdyž umírněná, má charismatu na rozdávání a v jejích očích jsem se málem utopila. Dobrovolně. Jelikož si některé scény a hlášky pouštím opakovaně, zvedám na čtyři. 70%(13.5.2014)

Můj první film na Severskym filmovym podzimu 2012 a zároveň první návštěva kina Atlas. Co se samotného festivalu týká, tak se zdá že bude moc fajn a doufám že mi ten pocit vydrží až do posledního filmu. Co mě trochu zarazilo byl neustálý smích cca 1/2 diváků na jakoukoli (nikoliv nutně vtipnou) hlášku filmu. Už jsem začínal přemýšlet jestli to nejsem já kdo ten film nechápe a moc se nesměje, ale naštěstí asi po 30 minutách je to přešlo. Barevné titulky (pro neslyšící) mi ze začátku trošku dělali problém, ale dá se na ně bez problému zvyknout (spíš by mě asi zajímalo, jestli v kině byl skutečně nějaký neslyšící). Vlastně jsem si uvědomil že je to nejspíš první film na kterém jsem byl v kině a nebyl česky, anglicky, nebo japonsky (a ani normálně jsem moc takových filmů neviděl) a myslím že je to škoda a v tomhle směru bych se měl trochu kulturně obohatit, ať už přes nějaké podobné festivaly, nebo jen návštěvou jiných kin než jsou velký multikina. Abych neměl jen spoustu keců okolo........začátek filmu, teda asi prvních 40 minut (pro ostatní diváky nejvtipnější část filmu) jsem se dost nudil, vypadalo to že se jedná o špatnou romantickou komedii s 1000x ohraným příběhem. Všechno se ale zvrtává když Sven odletí do Thajska. V tu chvílí začíná spousta vtipných a neotřelých hlášek, kterým konečně se i ze mně povedlo vynutit hlasitý smích. Čeho jsem se ale do konce filmu už nezbavil je pocit že se pořád jednalo o ten 1000x ohraný příběh romantické komedie, jehož se opravdu striktně drží. I přesto ale musím říct, že je to z těch 1000 filmů se stejným námětem, jeden z nejlepších. Co mně ale na konci filmu moc potěšilo, byla zdrženlivost diváků v sále až do konce titulků, což se mi nestalo už hodně dlouho......asi chodím do špatných kin. [Severský filmový podzim 2012 - Kino Atlas - 15.11.2012](16.11.2012)

Jasně, uznávám, že je to celé taková letní romantická pohodovka, jenže těch okamžiků, kdy jsem měla velmi neodbytný pocit stokrát viděného, bylo na můj vkus až příliš. A na to, že je to snímek ze severu, bych čekala přeci jen trochu propracovanější charaktery. Vím, že je to jen komedie, ale Švédové jsou jinak na psychologii postav machři.(26.5.2014)

"Bylo by klišovité, kdybych tě políbil? Žalostně." Moc fajn komedie s neodmyslitelně romantickou složkou, na kterou se kdykoliv podívám ještě jednou, když budu mít náladu pod psa. Obzvlášť jsem ocenila, že nebyla prošpikovaná vulgárnostmi a jinými nechutnými explicitními scénami. Jo, přesně takové lidičky jako je milá, sympatická Anya s kouzelnýma kukadlama a roztomile nerozhodného Svena s jeho později phuketským, trochu trhlým bráchou, beru do party. Z fleku bych sbalila kufry a letěla do těch nádherných míst a brouzdala se s nimi po písčitém pobřeží. Ty ostatní akce bych pochopitelně neabsolvovala, ani kdyby mně platili zlatýma cihlama :-) Sice jsem měla pocit, že je tam víc Švédů než domorodců, ale to by byla jen malá vada na kráse. Jen houšť takových prima oddechovek s maximálně příjemnou atmosférou, kde jsem se od začátku tlemila a měla jsem ten stabilní úsměv na rtech až do konce, který jsem pochopitelně předvídala, ale bylo mně to úplně fuk:-) Švédové zaperlili a že tam byl shitový soundtrack, který někoho iritoval mě nechává v naprostém klidu, protože mě do té bezva atmošky naopak sednul jak správně nasazený gaťky:-) Možná to ještě zvednu.....:-) P.S. Moc velký dík za titulky playboxguest:-)(14.5.2014)

A že to nejde! Pri dvoch scénkach som plakal od smiechu a v tomto hnusnom počasí bolo fajn sa presunúť do Thajska. Zo začiatku to síce drhne, ale ako náhle sa ocitáme na plážach zaliatymi pieskom a slnkom, tak to začne odsýpať. Švédi mi trošku dali vieru, že vedia točiť aj európsku rutinu romantických komédii 6-7/10(30.1.2017)