Exeter

• USA Backmask (neoficiální název) (více)

V starej, opustenej nemocnici, ktorej priestory v minulosti slúžili na liečbu detských pacientov s psychickými problémami, jedného večera prebieha teenagerská párty. Keď už sa v ranných hodinách začína väčšina z mladých poberať domov, niekoľko jednotlivcov zotrvá, aby si predĺžili zábavu vyvolávaním duchov. Už čoskoro sa všetci presvedčia, že zahrávať s mŕtvymi dušami sa neoplatí. Duch, ktorý sa vráti zo záhrobia, je mocný, pomstychtivý a túži ich všetkých vidieť umierať. (*CARNIFEX*)

silentname odpad!

Myslím si, že si môžete pokojne pozrieť tento film pre rehoty, no ako horor, je toto skutočná katastrofa. Myslím si, že ale tvorcovia vedeli jak dementný je ten scenár a rozhodli sa to preto aj tým štýlom poňať. Postavy sú strašné, dialógy sú ešte horšie, herecké výkony sú ešte horšie... myslím si, že ak to dokážete brať seriózne po tom, ako nájdu na internete - "Exorcizmus (urob si sám)" tak ste skutočne dobrí, lebo ja som to nedokázal. Rehotal som sa na začiatku dosť, potom to trošku upadlo, ale ide o skutočne dementný a blbý film, ktorý fanúšikom hororu neodporúčam. ()

Marceloo

Partia mladých ludí si urobí párty v bývalej psychiatrickej liečebni. Všetci sa dobre bavia a na druhý deň ráno sa pre pobavenie rozhodnú o komunikáciu s duchom. Nedopadne to dobre a najmladšieho z nich posadne zlý démon. Jeho kamaráti sa mu snažia pomôcť exorcizmom, ale situáciu ešte zhoršia. Démon túži po tom, aby bola jeho pravda odhalená, a tak sa rozhodne ubližovať luďom pokial mu nepomôžu. - Celkom dobre fungujúca zábavná ducharina. Tento film sa vôbec neberie vážne ale napriek tomu to funguje. Velmi sa mi páčila partia, ktorá sa tu zišla. Tlouštík, Smažka, Sexoš, Svätúšik a dve dievčatá. Tí nemajú ani trochu rozumu a tak vykonávajú exorcizmus podla videa na YouTube a ďalšie nezmysly. Príbeh bol prehladný už od začiatku. Pár zabití vyzeralo tiež fajnovo a záver ukázal všetko potrebné. Pre mňa je to slušný priemer, pri ktorom som sa pobavil. + herec z Grace ()

*CARNIFEX*

V starej, opustenej nemocnici, ktorej priestory v minulosti slúžili na liečbu detských pacientov so psychickými problémami, jedného večera prebieha teenagerská párty. Keď už sa v ranných hodinách začína väčšina poberať domov, niekoľko jednotlivcov sa rozhodne zotrvať, aby si predĺžila zábavu vyvolávaním duchov. Už čoskoro sa všetci presvedčia, že zahrávať s mŕtvymi sa neoplatí. Ja si teda nemôžem pomôcť, no mne vyslovene tragický "Exeter" neprišiel. Áno, áno, to správanie mladých, zhúlených "delikventov" je skutočne diplomu z inteligencie hodné, no vďaka pomerne rýchlemu rozbehu som sa celkom bavil. Samozrejme, nad vodou tento snímok nedrží nič iné, než kvalitne spracované gore. Nispel má za sebou jeden slušne spracovaný horor, presnejšie povedaná remake (TMMP), a jeden totálny prepadák, taktiež remake (P13th), takže kto od tohto priemerného režiséra, ktorý zrovna vlastnými nápadmi nechŕli, očakával "kačacie hody", mal si doniesť vlastnú hydinu. Kupodivu nebudem tak kritický ako po iné moje "nežné" dni, a šľahnem tomuto čistému nezmyslu tri hviezdy - 55% ()

pornogrind

Amatérské vymítání prováděné partou naprostých idiotů. Takhle nesympatickou partička se jen tak nevidí. A kdo by čekal nějaký hlubší příběh ten taky tvrdě narazí. Nejde o nic jinýho než o naprosto nudný pobíhání po bývalé léčebně. Poslední minuty už jsou jenom výkřikem do tmy v podobě " dechberoucího " vysvětlení toho shitu co se děl předtím. Proto dávám jen jednu hvězdu a to za pár vydařených gore scén. ()

George Stobbart

Marcus Nispel padá čoraz hlbšie. Diváci ho príliš nemajú radi pre jeho komerčné remaky F13 a TCM (ktoré mám osobne celkom rád), ani pre jeho povrchné, no zábavné béčka. Ale táto jeho multi-názvová novinka je ako z iného sveta a keby som nevedel, že to režíroval on, tak kľudne uverím, že je to lacný debut nejakého začiatočníka. Totálne generický, teenagerský horor dnešnej doby, ktorý sa utápa v tých najprevarenejších klišé moderných hororov. Stupídni teenageri, opustená liečebňa, posadnutie, exorcizmus, ešte sa divím, že to nie je found footage. Iritujúca blbosť s niekoľkými vizuálne obstojnými hororovými momentmi za slabé 2*. ()

• Film měl premiéru ve Velké Británii na filmovém festivalu Glasgow Horror v únoru 2015. (Terva)
  • Řeka, kterou lze vidět na začátku filmu, byla do filmu přidaná digitálně, jelikož poblíž nikde žádná řeka není. (Polgedney)

Časové pásmo bylo změněno