Četníkům evidentně prospěl návrat zpátky do Saint Tropez! Tam opět nabyli svou maximální vtipnost, která minulým dílem mírně oslabila! Naši staří známi četníci jsou prostě opět ve formě! Velmi jim ale pomohla nová hlavní dějová linka, kde geniální Louis de Funes alias Cruchot, prožívá románek. V roli jeho vyvolené se předvedla skvělá Claude Gensac. Jejich společné scény jsou naprosto dokonalé a celý film celkově zdobí opět kopec hlášek. Četník se žení, se určitě může rovnat svému staršímu bratříčkovi, Četníkovi ze Saint Tropez, 5 hvězd.(2.3.2011)

Tohle už je prostě klasika a četníkovo zápolení s láskou je skutečně tak hezky naivní, dojemné, hloupé a svým způsobem krásné, že to člověk prostě musí ocenit. Navíc je to s humorem, pořád se něco děje, i když chvílemi už budete mít pocit, že to jsou skeče, které jsou na sebe nějakým způsobem navrstvené. Některé by fungovaly i samostatně.(16.6.2017)

Totální dno absolutního nehumoru si četník vylízal v New Yorku, takže ve třetím dílu se do série zase vrátil vtip, který graduje ve scénkách souvisejícími se střídáním stráží ve velení. Není to jediný klad, všechny gagy tady působí velmi přirozeně, takže bych tento díl zařadil ještě před jedničku, kde mi přecejenom vtipy připadaly trochu křečovité a vykonstruované (a to i v rámci takto specifického žánru).(14.12.2012)

3. díl této četnické "série" v mnoha momentech ještě překonává první dva díly! A to jak svým humorem, neuvěřitelnými scénkami, tak samotným scénářem, kde se Cruchot zamiluje do ovdovělé Josefy Lefrancoisové, ale nic nakonec nepůjde tak hladce. Mistrovské jsou i scény se skládáním zkoušek, následným povýšením a poté s degradováním do původní hodnosti! Já osobně jsem se nasmál zatím nejvíc ze všech filmů s mistrem Funésem vůbec!! 5/5!(4.9.2012)

Podle mě nejlepší Četník. Má to nejzábavnější z prvního dílu a jsou zde vynechány nudné písničky, které mě osobně v prvním Četníkovi dost vadily. Scéna kdy Cruchot zjistí, že ta šílená řidička je "paní plukovníková", osobní přítelkyně generále Fuchmonta, státního podsekretáře a mnoha dalších, které nebudu jmenovat..... ;-) je prostě super.(4.1.2006)

• - Spoiler: Hoci Ludovic Cruchot (Louis de Funès) má dcéru Nicole (Geneviève Grad), v prvých dvoch filmoch (Žandár zo Saint Tropez, 1964 a Žandár v New Yorku, 1965) o jej matke nepadla ani zmienka. Až v tomto filme sa Cruchot priznal, že ovdovel krátko po narodení Nicole. (AxelWers)

• - Louis de Funès svou kamarádku Claude Gensac sám do role angažoval, protože obdivoval její styl pro humor a byli si vždy velmi blízcí. Ona sama, ale měla problém s režiserém Giraultem, který naschvál vyžadoval, aby byla zbytečně brzy ráno na place. (Pierre)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v juhofrancúzskom mestečku Saint Tropez a v dedinke Grimaud. (dyfur)