Četník se žení

• Francie

Le Gendarme se marie

• Itálie

Calma ragazze, oggi mi sposo

• Československo

Žandár sa žení

Komedie

Francie / Itálie, 1968, 92 min

• kingik

I na četníka jednou přijdou léta. A hrne se do ženění. Jenže když se četník zamiluje je to nuda. Navštěvuje svoji milou, při políbení její ruky dostává elektrické výboje a tak nějak hloupne a jihne. Tohle mně k Louis de Funesovi zrovna nepasovalo a ani v komediální sérii se nezrodil nijaký výrazný posun. Jen se vše zbrzdilo dílem, který je tak nějak navíc. Vtipů byla hrstka a nudy pořádná hrst. Mé hodnocení: 40%(8.1.2012)

Už při poslechu úvodní hudby mě zaplavila vlna nostalgie. Mimochodem hudba je skvělá, melodická, perfektně štimuje. Filmu prospělo soustředění se na četníka a ne na průšvihy jeho dcery. Na tu se sice skvěle kouká, je fakt překrásná, ale už se to moc opakovalo. Zamilovanej četník, to je paráda. A nechybí ani šílená řádová sestra. Nejlepší díl z četnické série.(27.1.2015)

Tohle už je prostě klasika a četníkovo zápolení s láskou je skutečně tak hezky naivní, dojemné, hloupé a svým způsobem krásné, že to člověk prostě musí ocenit. Navíc je to s humorem, pořád se něco děje, i když chvílemi už budete mít pocit, že to jsou skeče, které jsou na sebe nějakým způsobem navrstvené. Některé by fungovaly i samostatně.(16.6.2017)

Cruchot je zpět a tentokrát těžce zamilován. Jeho vyvolenou je šarmantní paní plukovníková, která dovede svého ctitele nabít nejen touhou (a statickou elektřinou), ale i ambicemi na povýšení. Ani po zásahu šípem amorovým však Cruchot nepřestává být svědomitým strážcem zákona a neúnavným protivníkem všem individuím s nekalými úmysly. „Tady Cherubín, tady Cherubín, volám Kuřátko!“ (18.4.2011)

Četníkům evidentně prospěl návrat zpátky do Saint Tropez! Tam opět nabyli svou maximální vtipnost, která minulým dílem mírně oslabila! Naši staří známi četníci jsou prostě opět ve formě! Velmi jim ale pomohla nová hlavní dějová linka, kde geniální Louis de Funes alias Cruchot, prožívá románek. V roli jeho vyvolené se předvedla skvělá Claude Gensac. Jejich společné scény jsou naprosto dokonalé a celý film celkově zdobí opět kopec hlášek. Četník se žení, se určitě může rovnat svému staršímu bratříčkovi, Četníkovi ze Saint Tropez, 5 hvězd.(2.3.2011)

• - Spoiler: Hoci Ludovic Cruchot (Louis de Funès) má dcéru Nicole (Geneviève Grad), v prvých dvoch filmoch (Žandár zo Saint Tropez, 1964 a Žandár v New Yorku, 1965) o jej matke nepadla ani zmienka. Až v tomto filme sa Cruchot priznal, že ovdovel krátko po narodení Nicole. (AxelWers)

• - Ve scéně, kdy Cruchot (Louis de Funès) pronásleduje Josephu (Claude Gensac), nasedne k jeptišce na motorku, načež si jeptiška nasadí brýle. Když ale sjedou z vozovky a pokračují lesem, jeptiška už brýle nemá. (Mr.Hudson)

• - Když četníci na trhu nahánějí zloděje (Mario David), je možné si při pohledu na karty s fotografiemi a údaji o pohřešovaných povšimnout, že pod fotografií spatřeného zloděje je uvedeno hercovo skutečné jméno - Mario David. (otliksamuel)