Třetí četníkovo dobrodružství - a to rovnou to největší, zakončené svatbou. Nádherné oživení série, které sice nebylo ani zapotřebí, ale rozhodně to nebyl špatný nápad. Ba naopak, přímo brilantní! Nezapomenutelnou scénou je pro mě Cruchotova provokativní jízda autem, "dopadení" Josefy na četnické strážnici, Cruchot když se učil tančit a bezpochyby scéna, kde Cruchot s Gerberem dělají písemné a ústní zkoušky. Opět asi nemá smysl dále pozlacovat co zlaté je, proto už jen film doporučím ke koupi a shlédnutí každému, kdo jej ještě nezná. Plný počet bodů je už samozřejmostí.(4.3.2014)

Rozesmál mě už asi tisíckrát a nemyslím, že se někdy přestanu bavit, kromě toho je vizuálně úžasný ve zprostředkování atmosféry prázdnin, Côte d´Azur a mých milovancýh šedesátých let. Takže znovu: V St-Tropez začínají prázdniny, a je tedy čas popadnout pokutové bloky, vysílačky a jako Krokodýl, Kuřátko (v originále je to Modré kuřátko) a Cherubin vyrazit do terénu. Pracovní nadšení však u Cruchota brzy vystřídá láska na první pohled. Skutečně, i strážmistr Cruchot se zamotá ve víru vášní, když potkává vdovu po plukovníkovi z Normandie Mme Joséphu. A rozkošná Mme La Colonele (Claude Gensac) se rázem stává hvězdou četníků. O problémy se mu však postará dcera Nicole i žárlivý pan štábní Gerber, takže o scénky v klubech Biblos a Poster není nouze. Navíc je tento díl plný úžasných nadčasových kostýmů a účesů. Jedna ze závěrečných scén, kdy Cruchot píše test, aby byl povýšen se docela hodně podobá jednomu z příběhů Mr. Beana...(8.10.2003)

3. díl této četnické "série" v mnoha momentech ještě překonává první dva díly! A to jak svým humorem, neuvěřitelnými scénkami, tak samotným scénářem, kde se Cruchot zamiluje do ovdovělé Josefy Lefrancoisové, ale nic nakonec nepůjde tak hladce. Mistrovské jsou i scény se skládáním zkoušek, následným povýšením a poté s degradováním do původní hodnosti! Já osobně jsem se nasmál zatím nejvíc ze všech filmů s mistrem Funésem vůbec!! 5/5!(4.9.2012)

Louis de Funes s hlasom Filipovského sú nezabudnuteľnou súčasťou zábavy nejednej domácnosti, aj keď poznáte film naspamäť, stále dokola sledujete znovu a znovu humorné situácie v ktorých sa hlavný hrdina ocitá, toto je proste kvalitná komédia s ktorou sa tínedžerské komédie zo zámoria nemôžu rovnať. Louis de Funes je zvyčajne záruka dobrej zábavy a v tomto prípade to platí dvojnásobne. Dávam priemer z dôvodu, že som to už videl toľko krát, že mi je z toho už zle. Navyše tu boli už aj lepšie diely o žandárovi.(6.2.2015)

Scénář: Richard Balducci, Jean Girault, Jacques Vilfrid .. Třetí díl Četnického dobrodružství svede dohromady Cruchota a vdovu Josefu Lefrancoisovou. Mezi oběma hned napoprvé přeskočí jiskra jako hrom, ale cesta k oltáři není tak jasná jak se zpočátku zdá. Kromě výborné scény s líbáním ruky obsahuje tento díl zřejmě nejlepší gag z celé série a tím je nezapomenutelný MINI’Cruchot, který kdyby v tu chvíli mohl, do země by se zahrabal.. :-) 85%.(5.7.2005)

• - Civilní Cruchotovo (Louis de Funès) auto, s kterým na začátku filmu tvoří kolonu je Renault Floride Cabriolet z roku 1959. Auto Joséphy (Claude Gensac) je Ford Mustang z roku 1968, černé četnické auto je Simca Aronde Châtelaine z roku 1956 a auto přítele Nicole je Triumph Herald Convertible z roku 1960. (otliksamuel)

• - Ve scéně, kdy Cruchot (Louis de Funès) pronásleduje Josephu (Claude Gensac), nasedne k jeptišce na motorku, načež si jeptiška nasadí brýle. Když ale sjedou z vozovky a pokračují lesem, jeptiška už brýle nemá. (Mr.Hudson)

• - V době natáčení této slavné filmové série o četnících nebylo žádným tajemstvím, že herec vedlejších rolí Jean Lefebvre, představitel četníka Luciena Fougasse, otevřeně nesnášel hlavní hvězdu Louise de Funése, prý z důvodu jeho hvězdných manýrů. V roce 1968, při premiéře třetího dílu Četník se žení, způsobil herec Jean Lefebvre, představitel četníka Luciena Fougasse, skandál. Po promítání totiž vstal v první řadě, kde seděl vedle manželů Funesových, a ironicky křičel: „Podvedl jsem své publikum, neobjevil jsem se na plátně! Omlouvám se divákům!" Poté zcela šokovaní Funesovi odešli. (Lynette)