Četník se žení

• Francie

Le Gendarme se marie

• Itálie

Calma ragazze, oggi mi sposo

• Československo

Žandár sa žení

Komedie

Francie / Itálie, 1968, 92 min

V roku 1974 sa znenazdajky objavil "Žandár zo Saint Tropez", o rok neskôr vycestoval do amerického New Yorku a v roku 1968 sa tento žandár žení. Francúzska komediálna séria o svojráznym policajtovi Cruchotovi pokračuje. Táto tretia časť sa mi už nezdá tak vtipná a svieža ako jej predchodcovia, ale i do tretice sa pri tom dá celkom dobre pobaviť. Bláznivo charizmatický Louis de Funès to dokáže svojimi originálnymi, extravagantnými hereckými kreáciami celé ukočírovať. Je to stále tá stará dobrá, osvedčená, klasická francúzska komédia. Zamilovaný Ludovic Cruchot. "Le Gendarme se marie". ***(2.11.2019)

Narozdíl od dost odfláknutého a tupého druhého dílu má "trojka" opět čím pobavit. Dobře vystavěný (když vezmeme v úvahu, že už je to třetí díl) děj pobaví rozhodně víc, než trapné snahy o humor tam, kde není. V tomto případě nejde ani tak o děj, ale o zpracovaný scénář, což třetí díl využil. Pravda: není to mistrovské dílo, ovšem na pobavení to i dnes dostačuje. Bohužel tvůrci se hnali do dalších pokračování a není divu, že přišel pokles formy.(11.8.2005)

Film Četník se žení v mnohém vybočuje z Sait - Tropezké komediální četnické série. Je to hlavně tím, že Louis de Funés zde předvádí trošku jiný výkon než jsme od něj zvyklý. Ano, je to sice pořád ten nevrlý malý uštěkaný Francouz, ale v tomto filmu dotává novou roli jeho doposud nerozvíjený cit - láska, a to Louisovi svědčí. Je vidět že ho hraní baví a nebojím se výroku, že zde předvádí jeden z nejlepších výkonů své kariéry (tedy těsně po Fantomasovi :-)) Jeho láskyplné jiskření dobíjí nejen paní plukovníkovou, ale i diváky a spolu s dalším novým prvkem - slušnou akcí a honičkou na závěr se četnické sérii timto snímkem slušně rozproudila krev. Bravo, hodně velký skok od New Yorku. Škoda jen, že další díly opět upadly a ten s mimozemšťany, no ani nemluvit...(23.1.2008)

Treti cetnicky film sveho predchudce trochu prekonava a to hlavne ze dvou duvodu-predne jsme opet o prazdninach v Saint-Tropez a Funes se setkava s Gensac.Vytvari naramne nesourodou,ale velice vtipnou dvojici.Pomaha jim k tomu skvely scenar,spravna komedialni rezie a ostatni herci.Takze krasne cetnickych 80%.(30.9.2010)

"Chci vědět, jestli mu jde o zábavu nebo mi chystá novou matku." Jiskření mezi tanečním mistrem Cruchotem a paní Plukovníkovou bylo báječné, "pětiletá" dcera Nicole byla dokonalá, vysmátá jeptiška se sajdkárou mě zábavně děsila a zkoušky na štábního rotmistra mě taky pobavily. Skvělé bylo i Cruchotovo machrování v kontrastu s propadáním se do země, ale to byly jen malé ostrůvky zábavy v průměrném příběhu, ve kterém mě z šestice četníků dokázali pobavit jen dva.(24.1.2019)

• - Ve scéně, kdy se Cruchot potápí, si všimněte jeho rukou. Podle záběrů na nich buď má nebo nemá potápěčské rukavice. (Ištván87)

• - Spoiler: Hoci Ludovic Cruchot (Louis de Funès) má dcéru Nicole (Geneviève Grad), v prvých dvoch filmoch (Žandár zo Saint Tropez, 1964 a Žandár v New Yorku, 1965) o jej matke nepadla ani zmienka. Až v tomto filme sa Cruchot priznal, že ovdovel krátko po narodení Nicole. (AxelWers)

• - Louis de Funès svou kamarádku Claude Gensac sám do role angažoval, protože obdivoval její styl pro humor a byli si vždy velmi blízcí. Ona sama, ale měla problém s režiserém Giraultem, který naschvál vyžadoval, aby byla zbytečně brzy ráno na place. (Pierre)