Tonoucí se stébla chytá

• Francie Le Petit Baigneur (více)
TV spot

Pan Fourchaume (Louis de Funès), majitel loděnice, v záchvatu vzteku vyhodí svého geniálního konstruktéra plachetnic. André Castagnier (Robert Dhéry) ale zanedlouho dostává prestižní cenu za vítězství v závodě se svou lodí Plaváček a nabídky z celého světa se jen hrnou. A s nimi samozřejmě i peníze. Pan Fourchaume najednou chce, aby se k němu André vrátil a je ochoten kvůli tomu podniknout nejeden bláznivý kousek. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Milivoj

Funes zase trošku jinak - aneb komedie, která je opravdu až tak crazy, že se to někomu nemusí líbit. Mně se ale líbila, já mám pro grotesky slabost. ()

Fieldyslav

Krasa - dlouhá scéna kdy se snaží zastavit traktor je naprosto fantastická. Urcite stoji za shlednuti.(urcite ale s ceskym dabingem) ()

mr.bredok

Miluji filmy s Funésem. Mám rád bezstarostnou atmosféru šedesátých a sedmdesátých let, kdy už sice většina světa jela na dluh, ale nikdo si nic nepřipouštěl a neřešil ekologické dopady ekonomického růstu. Tento týden jsem si po letech pustil tři z komedií s Funésem, shodou okolností byly všechny z roku 1967. A porovnám-li Oskara, Senzační prázdniny a Tonoucího - musím konstatovat, že ty první dvě jsou o třídu výš. A k lepšímu hodnocení Tonoucího, mne nepřemluvil ani sentiment z dětství, kdy jsem tento film opravdu žral. Asi jsem už dospěl... ()

George.Camel

Humor Luise de Funése nestárne a díky filmům tady s námi bude napořád. Šílený, vteklý, ale vždy bavící komik je poklad pro spárvně naladěného diváka. A v tomto filmu je komických scén a gagů dost a dost. Užijte si Plaváčka. ()

moviepill

Neviem, zrovna TENTO film mi nejak extra nešmakuje. Vadí mi tam ten ryšavý (nespomínam si momentálne na meno) a je to trochu silené. Jediná scéna, ktorú by som vyzdvihol, je tá ako sa Funés hrá s tubami na projekty. Bohužial, je príliš krátka. ()

rafix

Je to perfektní letní film se skvělým komikem Louis de Funesem. Skvělé gagy a hlášky a hlavně scénky. ()

martins

Tak tenhle Funésův film se mi líbí více než při prvním shlédnutí, děj není moc napínavý, odehrává se většinou v loděnicích a pak u Castagnierů doma, ale přesto skvělý. Výborné hlášky, scénky s kajakem, kazatelnou a traktorem nezapomenutelné. Jedno ze tří setkání dua Galabru a Funes mimo četníky. Galabru zde má spíše jen epizodní roličku a skoro celý svůj part proleží v posteli nebo na loďce. 85%. ()

Stanmi

Majitel loděnice Ludvík Fourchaume (Louis de Funès) nemá přilíš úspěšný den. Nejdříve zjistí, že jeho nová loď má poněkud křehkou schránku a tak vyhodí jejího konstruktéra André Castagniera (Robert Dhéry). Následné se dozví, že jeho nová sportovní plachetnice jménem Plaváček, vyhrála v San Remu závod a nabídky na její koupi se hrnou z celého světa. Fourchaume však smlouvu na Plaváčka roztrhal, takže jejím vlastníkem je nyní sám Castagnier. Aby získal práva na Plaváčka zpátky, rozhodne se s Catagnierovými strávit příjemnou neděli, kde chce Andrého přesvědčit k návratu... Tonoucí se stébla chytá je přesně tou správnou letní bláznivou francouzskou komedií ze šedesátých let s legendárním Louisem de Funès v hlavní roli. Louis je zde opět ve své typické roli nerudného šéfa, ale tato herecká poloha mu naprosto sedí a tak jeho herecký výkon prakticky nemá žádnou chybu (v ruku v ruce se skvělým dabingem Františka Filipovského). Navíc má velmi dobrou podporu svých hereckých kolegů a kolegyň, jakou jsou Robert Dhéry (ten se podílel na scénáří a také snímek režíroval), Michel Galabru, Andréa Parisy, Colette Brosett, Pierre Tornade nebo Jacques Legras. Na scénáři pracoval celkem šest lidí, což bývá někdy poněkud kontraproduktivní, ale zde to bylo ku prospěchu věci, protože je zde opravdu velké množství vtipných hlášek, gagů, situací, nápadů a zvratů. Pokud si chci tedy někdy pustit příjemnou a pohodovou komedii, Tonoucí se stébla chytá je jasnou volbou. ()

Gig

Cholerický pan továrník.... kdopak to může být? Kdo jiný než Luis de Funes. Navíc tu hraje nejen se svou filmovou manželkou z mnoha jeho filmů, ale zahrál si zde i šéfem četníků ze Saint Tropez. No a scény s plaváčkem nebo s kánoí bezkonkurenční. No a ta štreka na ten maják, zo je tedy fuška. Kdo jen tam může obědvat. ()

Elephant13

Šílená francouzká komedie, která neztrácí tempo po celých 96 minut. Tak to dopadá, když scénář píšou komici, kteří si film i sami zahrají. - CASTAGNIER!! - ()

Standey

I z průměrného filmu se dá vytěžit maximum pakliže se dobře obsadí. Sázka na Funése byla trefou do černého, protože bez něj a samozřejmě bez skvělého dabingu by tento snímek zcela jistě upadl do hlubin zapomění. ()

Tuty

Louis de Funés natočil lepší filmy (Velký flám, Senzační prázdniny, Oskar, četník ze Saint-Tropéz, filmy o Fantomasovi). Přesto je tenhle film tak nějak u mě oblíbenej i díky prostředí loděnic, geniálnímu dabingu a přítomnosti Michaela Galabru. ()

PatrikP4

Louis byl jeden z nejlepších komiků... Fakt sem ho měl strašně rád spoli s jeho hereckým výkonem vždycky jsem se dokázal hodně smát u jeho filmů... ()

zigy

Mělo to grády a spoustu šílených nápadů, u některých jsem se smál hodně nahlas - maják, pád do louže, prodlužující se auto. Má to také skvělou atmosféru let 60., která je nenapodobitelná. Některé fóry mi ale už přišly trochu vyčpělé, ale bylo jich málo. Sice má Funes lepší kousky, ale poctivé čtyři hvězdy si to zaslouží. Jak jsem byl správně upozorněn uživatelem Pierrem, není to úplně typická funesovka, je to čistá groteska. Já dodávám, že hodně bláznivá. ()

Diego75

Jsem sice Funesovým fanouškem, ale tenhle film mě vždycky nějak minul a jsem rád, že jsem se k němu konečně dostal a pustil si ho. Tahle komedie má totiž ten pravý humor francouzských komedií ze 70. let. Například taková scéna v kostele s rozpadající se kazatelnou byla bravurní. Škoda je, že tu není nějaká zápletka, která by s těmi komickými situacemi tvořila ještě lepší film jako je například Křidýlko nebo stehýnko. Bohužel tedy musím dát jen tři hvězdičky, ale na tuhle crazy komedii se určitě rád podívám znovu. Je to příjemná oddychovka a Louis vždy rozesměje :) ()