Pouic Pouic

• Francie Pouic-Pouic (více)

Patricia (Mireille Darcová) je obliehaná boháčom Antoineom (Guy Tréjan), ktorého nedokáže odradiť ani jej jasné a opakované odmietnutie. Patricia chce jeho naliehaniu raz a prevždy urobiť rázny koniec, preto dá Simonovi Guilbaudovi (Philippe Nicaud) návrh ponúka mu desať jeho platov, stravu, nocľah, oblečenie a keď to vyjde, aj nové auto podmienkou je, aby Antoine konečne pochopil, že sa zaňho nikdy nevydá. Akonáhle sa s tým Antoine zmieri, dá mu Patricia voľnosť, ale do tej doby si musia všetci myslieť, že sú manželia. Ona ho totiž nemiluje, hnusí sa jej a nič na tom nezmenia ani milióny, ktoré zdedil po strýkovi. Simon sa teda nasťahuje do Patriciinej izby čo sa však absolútne nepáči najmä jej otcovi Leonardovi (Louis de Funes), ktorého naopak Antoinove peniaze nadmieru zaujímajú, pretože kvôli nevýhodným obchodom im hrozí krach. Podarí sa vyhrať vzdorovitej Patricii alebo jej otcovi, ktorý Simonovi zmenil rolu? (oficiální text distributora)

necisty

Lehce zábavně propletený film s klasickým Funesem:). Chvíli nebylo jasné v jaké že se to roli tentokrát ukáže, ale hned první záběr mě spolehlivě rozesmál :). Byla zde ale trošku slabší závěrečná třetina. Celou dobu všem tvrdím, že bych si dokázal představit, jak bych bydlel v Londýně... tůdle... ty Francouzky jsou strašně nádherné! ()

Juto

Skvelá zábava, skvelé postavy, skvelé dejové zvraty, čo viac môžete čakať? Louis de Funes predvádza štandardný dobrý výkon. 7/10 ()

fantoci

Jako komedii bych to bral ale zase je to založené na Funesovích grimasách. A hlavně ten dabing Krampola, je to lepší si to skouknout s titulkami. ()

filmmovier

První velká role Louise de Funese a zároveň jeho první spolupráce s Giraultem. Zdá se mi, že se tady Louis teprve hledá, protože jeho výkon nebyl takový jako v pozdějších filmech. Přesto ale je to Funes a kdyby tam nebyl, myslím, že bych se na tu komedii ani nekoukal. Malým mínusem je dabing Jiřího Krampola, musím ovšem říct, že v tomto filmu to zatraceně nevadí. Zápletka mi přišla taková obyčejná, sice jsem se tolik nebavil, jako u pozdějších filmů. ale rozhodně to dost pobaví. Souhlasím s Malarkeyem, postava sluhy byla vážně excelentní a možná že právě on mě bavil o něco více než Louis a to je co říct. Několik hlášek mě dostalo. Jeden z posledních filmů, pak už přišel Četník. 60%. ()

Bernhardiner

S takovým obsazením by se musel Jean Girault hodně snažit, aby natočil blbost. Námět je sice velmi jednoduchý, koneckonců od tohoto režiséra žádné složitější snímky neznám, avšak dobrý scénář spolu s takovými esy jako je Louis de Funes, Mireille Darc a Christian Marin dává bránicím diváků pořádně zabrat. Mužské oko rozhodně spočine na půvabech temperamentní blondýnky s krásným úsměvem i tančící exotické krásky. Dokonce ani ten novácký dabing nedokáže tento snímeček zkazit. 95% ()

PALINO

Podľa môjho názoru veľmi podpriemerná funesovka, ktorá pravdepodobne pobaví len skalných fanúšikov Louisa De Funésa a obyčajných Funésových priaznivcov (akým som aj ja) bude skôr nudiť. Obvykle sa pri sledovaní funesových filmov aspoň niekoľkokrát s chuťou zasmejem od ucha k uchu, ale pri POUIC-POUIC takýto okamih bohužiaľ nenastal ani raz. A film hendikepuje aj fakt, že Funésa nenadaboval majster Filipovský. ()

aLPaC

Takový předchůdce Oskara. Podobné, ale ne tak vtipné, takže o hvězdu míň. Co se týče dabingu, Krampol mi nevadil, sice to není Filipovský, ale zhostil se toho dobře. ()

mourinho

Ne tak známá, přesto myslím si docela zábavná odpočinková rodinná komedie. Záměna osob není bůhvíjak originální, ale zato neustále vděčné téma a když si to všechno navíc vezme pod patronát Louis de Funés, můžete počítat s pěkným blázincem. Kupodivu zde ani ten Krampol příliš nevadil. ()

donkocicak

Pouic Pouic je komedie, která v podstatě nastartovala Funésovu kariéru. Ale samozřejmě daleko větší úspěchy přišly až později s Fantomasem a Četníkem. Na Jiřího Krampola jsem si už zvykl, ale přiznávám, že když jsem ho slyšel poprvé dabovat Funése, byl jsem zklamán. Ale člověk přivykne ledasčemu. Nicméně Pouic Pouic je příjmemná oddychová komedie, není to jen rarita pro skalní fanoušky a sběratele Funésových snímků. ()

Spectacle

Skvělá situační komedie s neméně skvělým De Funesem, který v té době tak akorát stál před svou velkou kariérou. Zajimavé sledovat, co bylo před zlomovým Četníkem ze St.Tropez. Zdařilý výkon podává i Christian Marin, shodou okolností jeden z četníků! ()

Milivoj

Jedna z mála "Funesových" komedií nezprofanovaná neustálým omíláním v televizi a tím pádem méně známá. Klasická černobílá situační komedie (místy až groteska) z dob, kdy měl velký malý Louis ještě nějaké vlasy a infarkt v nedohlednu. Nesouhlasím s názorem, že jde o jeden z nejslabších Funesových filmů - naopak. Výborně jsem se bavil, podobné konverzačky plné zmatků a omylů prostě můžu. Pozor na dabing, Krampol není Filipovský, i když se moc snaží. ()

Stanmi

Léonarda Monestiera (Louis de Funès) čekají doma po návratu z Paříže hned dvě překvapení, jeho manželka Cynthie (Jacqueline Maillan) mu k narozeninám dá koncesi na ropná naležiště v Jižní Americe, kterou však Léonard považuje za falešnou a navíc zjistí, že se jeho dcera během jejich nepřítomnosti vdala... Pouic Pouic je taková příjemná situační komedie, která sází především na kvalitní herecké obsazení a vtipné dialogy. Louis de Funès je již zde ve své tradiční herecké poloze, která mu naprosto sedí a Pouic Pouic je také jedním z prvních filmů, který režiroval jeho dvorní režisér Jean Girault, který k tomuto snímku napsal také scénář. Český divák si jistě všimne, že v tomto snímku Louise nedabuje František Filipovský, ale Jiří Krampol. Ten se samozřejmě ocitl ve složité situaci, ale myslím, že obstál se ctí (stejně jako v Rabínu Jákobovi). Jak jsem již zmínil, jednou z největších předností snímku je bezesporu herecké obsazení, kde se kromě Louise objeví hned několik známých francouzských herců a hereček, např. Mireille Darc, Christian Marin, Roger Dumas nebo Guy Tréjan. Prostředí ve filmu není příliš bohaté, většina stopáže se odehrává v domě Monesierových, takže i z tohoto pohledu snímek přípomíná jinou komedii Louise de Funès a to skvělého Oscara z roku 1967. Pouic Pouic tak sice není nejlepší komedií Louise de Funès, přece jenom se najde pár slabších pasáží, ale i tak se mi tento snímek líbil, především díky příjemné atmosféře, hereckému obsazení a sympatickému humoru. ()

Cascabel

Na divadle nejspíš k popukání, ale ve filmu krutě při zemi. A Funés je občas tím nejhorším z nemastného neslaného ansámblu. Za zmínku stojí spíš Guy Tréjan, Philippe Nicaud a do jisté doby též Christian Marin. ()