Klíč (S06E05) (epizoda)

• Kanada

The Key

Akční / Drama / Historický / Dobrodružný

Irsko / Kanada, 2020, 44 min

Spoilery! Z celého seriálu mě nepopsatelně sere totálně nudná Hvitserkova feťácká linka. Zbytek není úplně marný. Ani tentokrát se mi nevztyčilo mých 20 čísel, ale dívat se na to dá. Na to, že se jednalo o dějově docela plytkou epizodu, tak kupodivu svižně utekla. Navzdory zajímavě rozehraným hrám děj moc neposkočil a musím souhlasit, že se začíná lehce uměle natahovat. Alespoň, že došlo na gradaci a soudě dle hodnocení by měl další díl být pořádná pecka, takže jsem upřímně zvědavý, jestli se tvůrci stále zmůžou na velkolepé zvraty, na které jsme byli zvyklí z dřívějších sérií. Slabé 3 kousky.(10.2.2020)

Děj se kupředu nijak výrazně nesune, je to aktuálně ve fázi tzv. nastavované kaše. Zajímavá je dvojnice Freydis, tam se můžeme těšit, že si scénáristé vlastně mohou popustit jejich tvůrčí intelekt dle libosti. Hlasování o krále může být pro další epizody rovněž dobrá nosná dějová linka. Hvitserk ovšem na zabití.(18.2.2020)

Lagertha získava pomoc pri obrane jej osady, kráľ Olaf zvolal všetkých jarlov a kráľov a chystá sa voľba kráľa celého Nórska, Ivar pomáha s útekom z Kyjeva Dirovi a Hvitserka naďalej prenasledujú nočné mory, ktoré sa snaží zahnať alkoholom a hubičkami. Za Ubbem prichádzajú obchodníci z Kattegatu a oznámia mu, že v novgorode sa dopočuli o tom, že v Kyjeve žije po boku princa Igora Ivar...pri predvolebnej kampani si z Bjorna železného nikto neuťahuje že je kebaby a že je fašista, nechápem ako mohla taká predvolebná kampaň fungovať...(irónia, pre istotu s poznámkou, lebo ľuďom v dnešnej dobe neuveriteľne hrabe...)(31.1.2020)

• peta.m.marek

Seriál rozdělím na dvě části za Ragnara to mělo nádech ale jak Ragnar zemřel tak zemřel i seriál . Bohužel 5. série velké zklamání ikdyž začátek vypadal celkem slibně pak to velmi zkazila linka Flokiho . Díly byly sním čím dál tím nudnější . Teď očekávaná poslední 6. série myslel jsem si že podle traileru to bude fakt pecka . Bohužel zmýlil jsem se tvůrci pokračují tam kde skončila 5. série k natahování a prodlužování aby to mělo hlavně 20 části . Velké zklamání už mě to ani nezajímá jak seriál dopadne ale zklamalo mě to velmi zklamalo. Je to krásný že jsem nám otevřela nová země ale to je tak všechno z těch pozitiv :).(4.1.2020)

Je cítit, že některé části zbytečně protahují. Co by se jindy vyřešilo během půl dílu dnes vidíme roztažené do několika.(3.1.2020)