Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Ivar a Hvitserk připlouvají do Kattegatu na ruských lodích. Místní je přijímají s pohrdáním a berou je jako zrádce, zdá se, že doma nejsou vůbec vítáni. Harald je ale o něco smířlivější a využije jejich návratu k posílení svého vlivu na trůně. Ube stále pluje na nekonečné hladině moře a hledá zemi zaslíbenou, začínají mu ale docházet zásoby a lidé začínají ztrácet síly. Harald přizná Ivarovi, že ho vládnutí v Kattegatu vlastně nenaplňuje a nudí. Ivar přiznává, že sám také vládnutí nebere jako smysl života. Je ale jasné, že dříve nebo později si všichni vjedou do vlasů, protože se v Kattegatu nic neděje a všichni pořád jen popíjejí a užívají si nicnedělání. Hvitserkovi se zjeví bohyně, která ho zaplní chvilkovou radostí ze života. Jinak si ale připadá jako nula, která si své místo ve Valhalle nezíská. Ube ztrácí víru, lidé na lodi začínají umírat a je jasné, že takhle to už dlouoho nevydrží. Ztrácí nervy a dochází ke střetům, jestli se něco nestane, dojde možná ke krveprolití. Ivar přijde na to, jak zarazit blížící se střet o trůn. Všichni musí spojit síly a znovu začít s tím, co započali jejich předkové. Znovu je třeba pořádat nájezdy a upevňovat svou moc v cizích zemích světa. (TV Prima)

(více)

Recenze (12)

Arkanoid 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ivar s Hvitserkom sa vracajú do Kattegatu, kde sú privítaní vrelými ováciami. Harald ich z politických dôvodov upevnenia si moci nechá žiť v Kattegate a všetci zabudnú na Ivarovo zlo a Hvitserkovu nedbalosť po Ivarovom komickom kúsku. Epizóda je ale našťastie hĺbavá, Ivar, Hvitserk aj Harald rozjímajú o svojom ďalšom napredovaní v živote. Ubbe s partiou na šírom mori zasa vyzerá ako z novely Julesa Vernea. Málo pitnej vody a málo jedla, zem v nedohľadne a prvá obeť, ktorú v slow motion s Otherem spoločne hádžu do mora. Kamera sa hýbe spolu s Ivarom, keď opitý kráča (?) po svojej izbe, pričom si spomína na posledné chvíle s otcom a tiež kráča s Hvitserkom vstupujúceho do dažďa po noci s bohyňou mladosti, kedy si uvedomí, že dokáže byť šťastný. Skutočne zaujímavá epizóda, čo sa týka Kattegatu, nedostali sme však zatiaľ žiadnu akciu. ()

Eliott odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vůbec se nedivím, že zde zbylo již jen 140 hodnotitelů oproti ostatním epizodám a sériím, které mají minimálně 5x tolik. Co za nelogickou břečku se ze seriálu stalo, to se snad ani nedá vyjádřit slovy. Jasně! Ivar s Hitsverkem si řeknou, že půjdou a vydají se na milost lidem které milionkrát zradili a všichni je nenávidí a i přesto přežijí, neboť nikdo z ublížených rodin si nenárokuje spravedlnost. To o čem mluvil král Harald je pravda a vidím to jako jediné pozitivum celé epizody. Ubbe dál pokračuje v hladovění a tak zklamal fanoušky a je nadále k ničemu. ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery! V rámci druhé poloviny poslední série rozhodně doposud nejutahanější a nejuzívanější epizoda, ve které se nic nestalo a pokud ji snad nedopatřením přeskočíte, tak se obávám, že vlastně o nic nepřijdete. 44 minut sledujeme neustále se opakující dialogy a nově spoustu monologů a přemítání o tom, co kdo v životě dokázal a jestli si zaslouží místo ve Valhale. Jakýmsi zpestřením je až závěrečná minuta, která dává tušit, že nás nějaká ta akce ještě přeci jen čeká. Do Anglie se rád znovu podívám. Moc dobře, že touto sérií končíme. Už žalostně schází nápady a drajv. [50 %] ()

johnsnow 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tento krát hodnotenie pod 60 celkom chápem, fakt tu sledujeme akurát utrpenie na lodi ktoré je úplne bez emócii (pohreb nejakého neznámeho mladíka, to fakt nie je reason na smútenie a súcitenie). Avšak Ivar sa rozhodne znovu začať reid na Anglicko, takže som dumal dobre, že sa tam vrátime, avšak neviem či je dobrý nápad podjebávať Alfréda keď nepodniká nijaké kroky proti nim (pokiaľ nám to v ďalšom dieli nejako superrýchlo nepredhodia) ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama