poster

Woody Allen (festivalový název)

 • anglický

  Woody Allen: A Documentary

Dokumentární / Životopisný

USA, 2012, 113 min (Director's cut: 195 min)

 • jojinecko
  *****

  Cca 200 minútový prierez Woodyho filmografiou (až na cca 4 výnimky, ak som dobre rátal), spolu s pohľadom do kultového šuplíka plného nápadov, zábery z detstva, plno výpovedí hercov, spolupracovníkov, kolegov, všetko tu má hlavu a pätu a je úplne jedno, že veľa vecí je notoricky známych (napr. z knihy od Erika Laxa). Aj ako človek, ktorý videl a čítal o Woodym snáď všetko "dostupné" som tu objavil pár vychytávok (napr. scéna, ako Woody zanietene hrá na klarinet!). Dokument, ktorý vhodne dopĺňa maestrovu filmografiu, som maximálne spokojný.(14.1.2013)

 • PogoJoe
  ***

  Dokument je to celkem zajímavý, ale nejde do hloubky, příliš nezachází do Woodyho soukromí, jde spíše o dlouhý sestřih ukázek z jeho filmů a rozhovorů s herci a lidmi, se kterými Woody Allen spolupracoval a spolupracuje, a občas se o něčem vyjádří i mistr sám, ale ne tolik, kolik bych si přál a kolik by se hodilo na dokument, který je o něm.(20.9.2017)

 • Lacike
  ****

  Je to dokument, ktory je vhodny hlavne pre ludi, ktory toho vela o Woodym nevedia. Ja som videl väcsinu Woodyho filmov od druhej polovice 90tych rokov, takze som sa dozvedel kopu novych informacii. Hlavne o jeho zaciatkoch. V druhej casti sa venuje tym najzlomovejsim filmom ohladom toho, co znamenali pre jeho karieru. Nejak extra do hlbky tento dokument nikdy nejde, ale ako vseobecne zoznamenie sa s Allenovou tvorbou funguje dokonale. 8/10.(17.6.2015)

 • zlabus
  ****

  Skoro dvousetminutový průřez tvorbou jednoho z nejpilnějších režisérů všech dob. Jsem Woodyho velký fanoušek a chápu, že mě tudíž nebylo možné příliš informacemi přivzdělat, ale i tak bych měl pár výtek - například zbytečně dlouhá a víceméně nic neříkající sekvence věnující se práci s herci (na to dokumentární plácání se po zádech jsem nemálo alergický), ignorace Casina Royale nebo divadelní tvorby a minimální (v některých případech absolutně nulový) prostor věnovaný některým jeho filmům (namátkou Jiná žena nebo Září, což jsou zrovna filmy, o kterých je toho celkem hodně co říct). Přesto se pak jedná o příjemné opáčko a shrnutí prozatímní tvorby WA a po jeho zhlédnutí jsem dostal nehoráznou chuť si všechny jeho filmy znovu zopakovat (45 celovečních filmů mi nějaký čas zabere). 80%(6.2.2013)

 • derryl
  *****

  I love Woody, Woody Allen a po shlédnutí tohoto dokumentu ještě více. Woody Allen točí báječné filmy, ať sám tvrdí pravý opak, jeho filmy mají duši, duši člověka, který chce žít navěky a točit jeden film každý rok až do 105 let. Stojí to za to Woody, natáčej své nesmrtelné filmy, je to Tvůj život a já Tvůj život a Tvoje filmy zbožňuji, Tvůj věrný fanoušek.(22.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace