Málokterý filmař ve svém díle pracuje tak vtipně s autobiografickými prvky. Woody Allen ožívá v kinoverzi tohoto původně televizního dokumentu s působivostí filmové postavy a kruh se tak uzavírá. Z archivních záběrů, svědectví blízkých spolupracovníků i ze scén přímo z natáčení jeho filmů vyvstává portrét filmaře stejnou měrou talentovaného jako neurotického. Uvidíte dětství jako z románu, mládí poznamenané genialitou a počátky v šoubyznysu i momenty z vrcholu Allenovy kariéry. Od začátku do konce píše na stejném psacím stroji, jen teď už jeho pracovní náplní není sesmolit padesát vtipů denně. A taky už se z nervozity neomotává šňůrou od mikrofonu. (Febiofest)

Schuldiner

Woody je skvělej! Co dodat? Co dodat k jeho osobě? :-) Jeho vtip, humor, cit pro vtipnou situaci... je prostě dokonalej.. Mojí osobě hodně blízkej humor, kterej je fakt specifickej, typicky allenovskej! Je zajímavý slyšet o něm mluvit ´´jeho´´ herce. Já jako fanda jeho filmů se bavil skvěle i u tohohle! ()

Lacike

Je to dokument, ktory je vhodny hlavne pre ludi, ktory toho vela o Woodym nevedia. Ja som videl väcsinu Woodyho filmov od druhej polovice 90tych rokov, takze som sa dozvedel kopu novych informacii. Hlavne o jeho zaciatkoch. V druhej casti sa venuje tym najzlomovejsim filmom ohladom toho, co znamenali pre jeho karieru. Nejak extra do hlbky tento dokument nikdy nejde, ale ako vseobecne zoznamenie sa s Allenovou tvorbou funguje dokonale. 8/10. ()

Tosim

ALE NAVZDORY TOMU VŠEMU ŠTĚSTÍ, PROČ NEUSTÁLE CÍTÍM, ŽE JSEM TO NĚJAK ZVORAL? Komplexnější film o Woody Allenovi už asi nikdo nenatočí. A smysl má pouze režisérská verze - první díl nám představí Allenovo mládí, zrání, komediální výstupy, začátek natáčení, úspěch v sedmdesátých letech a první krizi (Vzpomínky na hvězdný prach). Druhý díl je "chaotičtější," ale v tom smyslu, že vybírá jen některé (podle Weidea) zajímavější či něčím se vymykající snímky a hovoří se víc o dalších aspektech filmové tvorby - hercích, střihu, propagaci. Chápu, dokument, který má přes tři hodiny, je spíš pro fanouška, ale proč by se na něj nemohl podívat i člověk neznalý, aby ho k Wodymu přivedl? ()

PogoJoe

Dokument je to celkem zajímavý, ale nejde do hloubky, příliš nezachází do Woodyho soukromí, jde spíše o dlouhý sestřih ukázek z jeho filmů a rozhovorů s herci a lidmi, se kterými Woody Allen spolupracoval a spolupracuje, a občas se o něčem vyjádří i mistr sám, ale ne tolik, kolik bych si přál a kolik by se hodilo na dokument, který je o něm. ()

zlabus

Skoro dvousetminutový průřez tvorbou jednoho z nejpilnějších režisérů všech dob. Jsem Woodyho velký fanoušek a chápu, že mě tudíž nebylo možné příliš informacemi přivzdělat, ale i tak bych měl pár výtek - například zbytečně dlouhá a víceméně nic neříkající sekvence věnující se práci s herci (na to dokumentární plácání se po zádech jsem nemálo alergický), ignorace Casina Royale nebo divadelní tvorby a minimální (v některých případech absolutně nulový) prostor věnovaný některým jeho filmům (namátkou Jiná žena nebo Září, což jsou zrovna filmy, o kterých je toho celkem hodně co říct). Přesto se pak jedná o příjemné opáčko a shrnutí prozatímní tvorby WA a po jeho zhlédnutí jsem dostal nehoráznou chuť si všechny jeho filmy znovu zopakovat (45 celovečních filmů mi nějaký čas zabere). 80% ()