Woody Allen (festivalový název)

Woody Allen: A Documentary

Dokumentární / Životopisný

USA, 2012, 113 min (Director's cut: 195 min)

Cca 200 minútový prierez Woodyho filmografiou (až na cca 4 výnimky, ak som dobre rátal), spolu s pohľadom do kultového šuplíka plného nápadov, zábery z detstva, plno výpovedí hercov, spolupracovníkov, kolegov, všetko tu má hlavu a pätu a je úplne jedno, že veľa vecí je notoricky známych (napr. z knihy od Erika Laxa). Aj ako človek, ktorý videl a čítal o Woodym snáď všetko "dostupné" som tu objavil pár vychytávok (napr. scéna, ako Woody zanietene hrá na klarinet!). Dokument, ktorý vhodne dopĺňa maestrovu filmografiu, som maximálne spokojný.(14.1.2013)

Dokument je to celkem zajímavý, ale nejde do hloubky, příliš nezachází do Woodyho soukromí, jde spíše o dlouhý sestřih ukázek z jeho filmů a rozhovorů s herci a lidmi, se kterými Woody Allen spolupracoval a spolupracuje, a občas se o něčem vyjádří i mistr sám, ale ne tolik, kolik bych si přál a kolik by se hodilo na dokument, který je o něm.(20.9.2017)

Je to dokument, ktory je vhodny hlavne pre ludi, ktory toho vela o Woodym nevedia. Ja som videl väcsinu Woodyho filmov od druhej polovice 90tych rokov, takze som sa dozvedel kopu novych informacii. Hlavne o jeho zaciatkoch. V druhej casti sa venuje tym najzlomovejsim filmom ohladom toho, co znamenali pre jeho karieru. Nejak extra do hlbky tento dokument nikdy nejde, ale ako vseobecne zoznamenie sa s Allenovou tvorbou funguje dokonale. 8/10.(17.6.2015)

Skoro dvousetminutový průřez tvorbou jednoho z nejpilnějších režisérů všech dob. Jsem Woodyho velký fanoušek a chápu, že mě tudíž nebylo možné příliš informacemi přivzdělat, ale i tak bych měl pár výtek - například zbytečně dlouhá a víceméně nic neříkající sekvence věnující se práci s herci (na to dokumentární plácání se po zádech jsem nemálo alergický), ignorace Casina Royale nebo divadelní tvorby a minimální (v některých případech absolutně nulový) prostor věnovaný některým jeho filmům (namátkou Jiná žena nebo Září, což jsou zrovna filmy, o kterých je toho celkem hodně co říct). Přesto se pak jedná o příjemné opáčko a shrnutí prozatímní tvorby WA a po jeho zhlédnutí jsem dostal nehoráznou chuť si všechny jeho filmy znovu zopakovat (45 celovečních filmů mi nějaký čas zabere). 80%(6.2.2013)

I love Woody, Woody Allen a po shlédnutí tohoto dokumentu ještě více. Woody Allen točí báječné filmy, ať sám tvrdí pravý opak, jeho filmy mají duši, duši člověka, který chce žít navěky a točit jeden film každý rok až do 105 let. Stojí to za to Woody, natáčej své nesmrtelné filmy, je to Tvůj život a já Tvůj život a Tvoje filmy zbožňuji, Tvůj věrný fanoušek.(22.3.2013)