Woody Allen (festivalový název)

Woody Allen: A Documentary

Dokumentární / Životopisný

USA, 2012, 113 min (Director's cut: 195 min)

Woody je skvělej! Co dodat? Co dodat k jeho osobě? :-) Jeho vtip, humor, cit pro vtipnou situaci... je prostě dokonalej.. Mojí osobě hodně blízkej humor, kterej je fakt specifickej, typicky allenovskej! Je zajímavý slyšet o něm mluvit ´´jeho´´ herce. Já jako fanda jeho filmů se bavil skvěle i u tohohle!(30.6.2015)

Pro diváky, kteří nejsou seznámeni s životopisem a způsobem práce Woodyho Allena je tento dokument perfektní. Pro diváky, kteří si už něco přečetli, jde spíš o přehledné shrnutí z úst samotného Woodyho a jeho okolí ilustrované pečlivě vybranými scénami z Allenovo tvorby. Rozhodně je to povinnost vidět.(17.10.2012)

I love Woody, Woody Allen a po shlédnutí tohoto dokumentu ještě více. Woody Allen točí báječné filmy, ať sám tvrdí pravý opak, jeho filmy mají duši, duši člověka, který chce žít navěky a točit jeden film každý rok až do 105 let. Stojí to za to Woody, natáčej své nesmrtelné filmy, je to Tvůj život a já Tvůj život a Tvoje filmy zbožňuji, Tvůj věrný fanoušek.(22.3.2013)

Je to dokument, ktory je vhodny hlavne pre ludi, ktory toho vela o Woodym nevedia. Ja som videl väcsinu Woodyho filmov od druhej polovice 90tych rokov, takze som sa dozvedel kopu novych informacii. Hlavne o jeho zaciatkoch. V druhej casti sa venuje tym najzlomovejsim filmom ohladom toho, co znamenali pre jeho karieru. Nejak extra do hlbky tento dokument nikdy nejde, ale ako vseobecne zoznamenie sa s Allenovou tvorbou funguje dokonale. 8/10.(17.6.2015)

Dokument je to celkem zajímavý, ale nejde do hloubky, příliš nezachází do Woodyho soukromí, jde spíše o dlouhý sestřih ukázek z jeho filmů a rozhovorů s herci a lidmi, se kterými Woody Allen spolupracoval a spolupracuje, a občas se o něčem vyjádří i mistr sám, ale ne tolik, kolik bych si přál a kolik by se hodilo na dokument, který je o něm.(20.9.2017)