Woody Allen (festivalový název)

Woody Allen: A Documentary

Dokumentární / Životopisný

USA, 2012, 113 min (Director's cut: 195 min)

Woody je skvělej! Co dodat? Co dodat k jeho osobě? :-) Jeho vtip, humor, cit pro vtipnou situaci... je prostě dokonalej.. Mojí osobě hodně blízkej humor, kterej je fakt specifickej, typicky allenovskej! Je zajímavý slyšet o něm mluvit ´´jeho´´ herce. Já jako fanda jeho filmů se bavil skvěle i u tohohle!(30.6.2015)

Pro diváky, kteří nejsou seznámeni s životopisem a způsobem práce Woodyho Allena je tento dokument perfektní. Pro diváky, kteří si už něco přečetli, jde spíš o přehledné shrnutí z úst samotného Woodyho a jeho okolí ilustrované pečlivě vybranými scénami z Allenovo tvorby. Rozhodně je to povinnost vidět.(17.10.2012)

Skoro dvousetminutový průřez tvorbou jednoho z nejpilnějších režisérů všech dob. Jsem Woodyho velký fanoušek a chápu, že mě tudíž nebylo možné příliš informacemi přivzdělat, ale i tak bych měl pár výtek - například zbytečně dlouhá a víceméně nic neříkající sekvence věnující se práci s herci (na to dokumentární plácání se po zádech jsem nemálo alergický), ignorace Casina Royale nebo divadelní tvorby a minimální (v některých případech absolutně nulový) prostor věnovaný některým jeho filmům (namátkou Jiná žena nebo Září, což jsou zrovna filmy, o kterých je toho celkem hodně co říct). Přesto se pak jedná o příjemné opáčko a shrnutí prozatímní tvorby WA a po jeho zhlédnutí jsem dostal nehoráznou chuť si všechny jeho filmy znovu zopakovat (45 celovečních filmů mi nějaký čas zabere). 80%(6.2.2013)

Povedený průvodce Woodyho, nebo checete-li Allanovo, dosavadní tvorbou, a to nejen filmovou. Skalní přiznivec tohohle neurotickýho komika zde nedostane až tolik nových informací, ovšem přesto je zajímavé se podívat do zákulisí jednotlivejch Allanovo filmů a poslechnout si názory jak herců, scénáristů, producentů, kolegů režisérů na autora, čím jim imponuje, čím si je získal, tak samotného W.A. a jeho pohled na “dělání” filmu a humoru. “Moje otázka je pro pana Woodyho Allena, Váš film se často vyjadřuje ke smrti, tak bych se rád zeptal, jaký je Váš vztah ke smrti?”...”Můj vztah ke smrti zůstáva stejný, jsem silně proti a....mmm.”(14.10.2012)

Je to dokument, ktory je vhodny hlavne pre ludi, ktory toho vela o Woodym nevedia. Ja som videl väcsinu Woodyho filmov od druhej polovice 90tych rokov, takze som sa dozvedel kopu novych informacii. Hlavne o jeho zaciatkoch. V druhej casti sa venuje tym najzlomovejsim filmom ohladom toho, co znamenali pre jeho karieru. Nejak extra do hlbky tento dokument nikdy nejde, ale ako vseobecne zoznamenie sa s Allenovou tvorbou funguje dokonale. 8/10.(17.6.2015)