poster

Woody Allen (festivalový název)

 • anglický

  Woody Allen: A Documentary

Dokumentární / Životopisný

USA, 2012, 113 min (Director's cut: 195 min)

 • žvanimírek
  *****

  Povedený průvodce Woodyho, nebo checete-li Allanovo, dosavadní tvorbou, a to nejen filmovou. Skalní přiznivec tohohle neurotickýho komika zde nedostane až tolik nových informací, ovšem přesto je zajímavé se podívat do zákulisí jednotlivejch Allanovo filmů a poslechnout si názory jak herců, scénáristů, producentů, kolegů režisérů na autora, čím jim imponuje, čím si je získal, tak samotného W.A. a jeho pohled na “dělání” filmu a humoru. “Moje otázka je pro pana Woodyho Allena, Váš film se často vyjadřuje ke smrti, tak bych se rád zeptal, jaký je Váš vztah ke smrti?”...”Můj vztah ke smrti zůstáva stejný, jsem silně proti a....mmm.”(14.10.2012)

 • derryl
  *****

  I love Woody, Woody Allen a po shlédnutí tohoto dokumentu ještě více. Woody Allen točí báječné filmy, ať sám tvrdí pravý opak, jeho filmy mají duši, duši člověka, který chce žít navěky a točit jeden film každý rok až do 105 let. Stojí to za to Woody, natáčej své nesmrtelné filmy, je to Tvůj život a já Tvůj život a Tvoje filmy zbožňuji, Tvůj věrný fanoušek.(22.3.2013)

 • PogoJoe
  ***

  Dokument je to celkem zajímavý, ale nejde do hloubky, příliš nezachází do Woodyho soukromí, jde spíše o dlouhý sestřih ukázek z jeho filmů a rozhovorů s herci a lidmi, se kterými Woody Allen spolupracoval a spolupracuje, a občas se o něčem vyjádří i mistr sám, ale ne tolik, kolik bych si přál a kolik by se hodilo na dokument, který je o něm.(20.9.2017)

 • honzii
  *****

  Pro diváky, kteří nejsou seznámeni s životopisem a způsobem práce Woodyho Allena je tento dokument perfektní. Pro diváky, kteří si už něco přečetli, jde spíš o přehledné shrnutí z úst samotného Woodyho a jeho okolí ilustrované pečlivě vybranými scénami z Allenovo tvorby. Rozhodně je to povinnost vidět.(17.10.2012)

 • zlabus
  ****

  Skoro dvousetminutový průřez tvorbou jednoho z nejpilnějších režisérů všech dob. Jsem Woodyho velký fanoušek a chápu, že mě tudíž nebylo možné příliš informacemi přivzdělat, ale i tak bych měl pár výtek - například zbytečně dlouhá a víceméně nic neříkající sekvence věnující se práci s herci (na to dokumentární plácání se po zádech jsem nemálo alergický), ignorace Casina Royale nebo divadelní tvorby a minimální (v některých případech absolutně nulový) prostor věnovaný některým jeho filmům (namátkou Jiná žena nebo Září, což jsou zrovna filmy, o kterých je toho celkem hodně co říct). Přesto se pak jedná o příjemné opáčko a shrnutí prozatímní tvorby WA a po jeho zhlédnutí jsem dostal nehoráznou chuť si všechny jeho filmy znovu zopakovat (45 celovečních filmů mi nějaký čas zabere). 80%(6.2.2013)