Proutníci

• Česko Swingers (více)

Komedie o svobodných, nezaměstnaných hercích žijících v zapadlé části Hollywoodu během 90. let, kdy se na scénu vrací swing. Mike touží po lásce, a tak se jeho kamarád rozhodne udělat všechno proto, aby ho vtáhnul zpátky do víru života. Komedie o pěti dvacátnících, kteří se snaží popasovat se záhadami života a ženami, se odehrává v zapadlých uličkách Hollywoodu a tamních skrytých klubech během devadesátých let minulého století. Je to příběh vyprávěný jazykem "koktejlového národa", dospívajících dvacátníků a vyznavačů retro swingu - tanečního hnutí, které vzalo Hollywood útokem a začíná strhávat celý národ. Mike je na dně, protože před půl rokem nechal svou přítelkyni v New Yorku a s vidinou lepšího hereckého uplatnění se přestěhoval do Hollywoodu, kde však našel jen samotu a smutek. Od té doby se Mike zmítá mezi zoufalou nadějí na návrat staré lásky a ještě zoufalejší snahou začít nanovo. Ale toho už má Mikeův kámoš Trent i ostatní proutníci z jeho party až po krk. Je na čase vtáhnout Mikea zpátky do víru života! (Cinemax)

Reek odpad!

Jednim slovem hrůza. "Děj", který nikam nespěje, dlouhý dialogy mezi herci (nemusím říkat že o ničem) a to vše doprovázeno jazzem. Se sebezapřením všech sil jsem to dokoukal do konce, i když stejný kulturní zažitek bych měl i kdybych to po 10 minutách zabalil. 1% za jednu vtipnou situaci. ()

Euchrid

Začínalo jako docela obyčejná nuda, ale Favreau si se mnou postupem času navazoval stále silnější pouto, a společně s ním rostl i zážitek a zábava. Jeho nemotornosti ve svádění mi skoro ubližovaly (noční pokec se záznamníkem je dost útrpný zážitek, odtahoval sem se jak u nějaké nechutnosti) a jeho dospění mě zase upřímně potěšilo. Takže rozhodně té hoďky a půl nelituju. ()

Yahey

Devadesátky. Čas, kdy nebyly mobily, ale kdy se používaly záznamníky a číslo od holky jste si museli napsat tužkou na papírek. .... "Jako ze života". Otevřenost situací, nepředvídatelnost, většinou to dopadne jinak, než chceme. Takhle nějak žijeme a prožíváme rozchody. Tuto "fresh" přirozenost se podařilo tvůrcům zachytit. ()

rob_troy

Vince Vaughna jsem do teď viděl jen ve filmech, kde byl o minimálně 10 let starší a najednou bum, změna a je z něj mladej kluk, kterej hraje čistě a užívá si. Jen přemejšlím nad tím, zda je lepší ten mladší nebo starší Vince. Ačkoliv se jeho hereckej talent posunul mnohem dál, je zjevný, že předpoklady pro to měl a takovýho bych rád viděl i dál a v lepších snímcích než v běžných béčkových komediích, který je zvyklej točit. ()

Elsinor

Když jsem chodil na gympl, zamilovával se do nesprávných dívek, hrál ochotnické divadlo a staré verze Fify či NHL, přišla tahle lahůdka z amerického nezávislého filmového léta jako zjevení. Shodou okolností jsem tehdy vymýšlel scénář k jedné studentské filmové skopičině... A tenhle kousek Douga Limana přesně vyjádřil, jak bych to asi udělal, kdybych to uměl a žil namísto mezi Kojetínem a Kroměříží kdesi u Las Vegas:-) Prostě nostalgický kus mých osmnácti. A když jsem ho po letech znovu objevil, bavil jsem se zas. Ano, je v tom ta nostalgie. Ale Swingers jsou díky promyšlenému scénáři, sympatickým postavám, reálnému vykreslení určitého světa, pozorné, přitom nijak přehnaně roztěkané ruční kameře zkrátka indie kousek, který rozhodně stojí za to vidět. "Objektivně" asi za čtyři hvězdy, ale (protože - jak říká prvákům na žurnalistice vedoucí katedry - "objektivita neexistuje") subjektivně za pět a místo v mé osobní TOP 10. ()

jjjerry

Hodnocení mně přijde trochu přehnané, čekal jse víc. Ze začátku nuda, pak jsem tomu přicházel na chuť. Ale stejně tomu něco chybí, možná trocha napětí, větší hloubka postav. Jinak swing to skvěle doplňuje, závěr je naprosto famozní. Scénka vizitka a váhání u telefonu je úžasná, a pak finále =) ()

moriarty

Zásah, kdysi poslaný americkým nezávislým létem na ČT2. Je to vtipné, uvěřitelné a ze života :) P.S. Vegas, baby, Vegas! ()

otecBobby

Rady chlapců bych uvítal před 25 lety, ale Heather Graham bych zavolal hned! Film mě bavil i hudebními a vizuálními odkazy na Casino a Mafiány (nesestříhaný záběr vstupu do klubu). ()

motyka52

Narazil jsem na tohle dílo úplně náhodou, nic jsem o tom nevěděl, byl jsem příjemně překvapen, užil jsem si to, párkrát se zasmál, poslechl si dobrou muziku a teď je mi naprosto jasné, že za pár dní si z toho nebudu pamatovat vůbec nic. ()

dalia

Naprosto uvolněný a pohodový film, v kterém se vlastně skoro nic neděje, ale je vidět, jak si to herci užívají a jak jsou přirození. K tomu spousta pěkné swingové hudby a přímo hmatatelná retro atmosféra. ()

Sejkorka

Začínalo to pozvolna, málem na vypnutí. Postupem času došlo ke zlepšení až na 3* (tak asi 65%). Zaujme Jon Favreau v roli Mika, rozhodně však i tím, že je autorem scénáře. Já si ho všiml hlavně v jeho filmu "Šéf" (kuchař), který i režíroval. To je rok 2014 a Jon je o poznání tlustší, má fousy a proto mi dlouho trvalo, než jsem ho v Mikovi poznal. Ten nakonec vyhraje boj s minulostí a vydá se za Lorraine, kterou hraje Heather Graham, Trochu zklamání, že se objeví až na závěr filmu, moc si jí neužijeme. A to za rok bude ukazovat svoje vnady, pardon vlohy v  Boogie Nights. Ach jo. ()