Proutníci

• Česko Swingers (více)

Komedie o svobodných, nezaměstnaných hercích žijících v zapadlé části Hollywoodu během 90. let, kdy se na scénu vrací swing. Mike touží po lásce, a tak se jeho kamarád rozhodne udělat všechno proto, aby ho vtáhnul zpátky do víru života. Komedie o pěti dvacátnících, kteří se snaží popasovat se záhadami života a ženami, se odehrává v zapadlých uličkách Hollywoodu a tamních skrytých klubech během devadesátých let minulého století. Je to příběh vyprávěný jazykem "koktejlového národa", dospívajících dvacátníků a vyznavačů retro swingu - tanečního hnutí, které vzalo Hollywood útokem a začíná strhávat celý národ. Mike je na dně, protože před půl rokem nechal svou přítelkyni v New Yorku a s vidinou lepšího hereckého uplatnění se přestěhoval do Hollywoodu, kde však našel jen samotu a smutek. Od té doby se Mike zmítá mezi zoufalou nadějí na návrat staré lásky a ještě zoufalejší snahou začít nanovo. Ale toho už má Mikeův kámoš Trent i ostatní proutníci z jeho party až po krk. Je na čase vtáhnout Mikea zpátky do víru života! (Cinemax)

shyster

70%. Na mnoha místech scénář drhne a celá ta zápletka je takovým mixem všech podobných filmů, že vás to nemusí nadchnout. Alespoň že to Vaughnovi a Favreauovi jako parťákům náramně klape. ()

Gaskin

Film o tom, jaké to je být sám, i když obklopen lidmi. Postavy jsou skvěle napsané a v kombinaci se strhující kamerou, adekvátní nedotažeností příběhu a přirozeným hercem v hlavní roli vás dokonale přesvědčí, že prožíváte příběh toho kluka, co se prostě snaží vypít z rozchodu. ()

Lopic

Pokud se chete potkat s totálním zoufalcem, Mike je ta správná volba. Ať už je kdekoliv, pořád myslí na svojí bejvalku, scéna se záznamníkem byla zářným příkladem. V momentech, kdy byl v baru s kámoši, sem ho moc dobře chápal. Vincu Vaughnovi role perfektně sedla a jeho postava byla super protiváhou Mika. No a Heather Graham byla moc milá a i kvůli ní se mi konec hodně líbil. " Who's that? I don't know, man." ()

Brain-D

O muži, který hledá ženu a ještě se nevypořádal s rozchodem. Jeden z nejlepších filmů, co se řešení problematiky vztahů týče. ()

jitrnic

"Ahoj mami, budu hrát Goofyho, pošli další peníze." Jedna z vůbec nejvtipnějších komedií, co jsem kdy viděl, s humorem přesně podle mého gusta, skvěle zahraná, řadím jí do zlatého fondu. ()

ZkuKol

Super nezávislé dílko, jenž dokazuje, že Liman uměl točit od začátku, Favreau měl nápadů vždycky dost (a teď je umí i natočit), Vince umí frajery dodnes a Heather je kočička taky pořád. Dialogy skvěle sviští, muzika "jak z růže květ," jeden bar střídá druhý a techniky balení jsou rozličné. Nebýt pomalejšího rozjezdu a některých slabších hereckých vystoupení na straně dam, šel bych i na 5*, ale i takhle to byla skvělá zábava, s Jonem jsem to fakt prožil, držel mu palce a na konci měl radost i za něho... 75% ()

Mr. Monk odpad!

Tak hodnocení tohoto filmečku zde na čsfd považuji za jedno z největších omylů všech dob. 75%??! To jako fakt??Naprostá katastrofa, žádný děj, nuda, nuda, šeď. Včera jsem viděl Čistou duši a dnes tohle. Wow, rozdíl 14% přitom je to ve skutečnosti tak 100%. No ještě, že to neviděl Verbal i když rád bych viděl jeho koment ()

chef

Scenár za všetky prachy s uvoľneným Vincom Vaughnom, tak ako sme zvyknutý a flustrovaným, zakríknutým Favreanom v návode ako ne/baliť baby. Za ten rozpočet klobúk dole, viac už stála aj reklama na Persil. ()

noby

Trochu komediální, trochu tragický, značně syrový a jen minimálně přislazený pohled na přísné rituály námluv, ve kterých chybovat prostě nesmíte. Na protřelé svůdníky, kteří jimi bezchybně proplouvají den co den, i na zoufalce, vyvedené z míry láskou, pro které jako by byly z jiné planety. Ale i na to, že i svůdníkům se občas nedaří a zoufalci si někdy najdou vlastní cestičku. ||| Příjemné, oddechové, nečekaně rychlé. A s časem se výsledný dojem víc a víc přibližuje ke čtyřem hvězdám :) ()

Yoss

Jona Favreaua som si poprvýkrát všimol v Sopranovcoch, pripadal mi podarený i svojsky vtipný, potom dlhšie nič. Teraz som naďabil na Swingers, ale nejak ma nechytil. Od začiatku som čakal, kedy to príde, kedy sa to rozbehne, ale príbeh o utrápenom chlapíkovi, ktorý nevie zabudnúť na svoju ex bol nezáživný a dopozeral som to len preto, že keď niečo začnem, tak to aj dokončím. :-) ()

zelvicka.

Hrozně tápu mezi 3 a 4 hvězdičkami. Na film jsem koukal po částech (časové vytížení) a některý scény tak čišely trapností, že jsem měl zavřený oči. Spíš ale proto, že jsem se v tom kolikrát viděl a mozek připomene okamžiky, kdy jsme si s Mikem byli až příliš podobní. Nicméně ty scény mělý být trapný, zahanbující, charaktery otravný a zároveň uvěřitelný a svým způsobem sympatický - věřím, že to všechno byl záměr. Výsledkem je pro mě pak lehce utahaná komedie, která se nesnaží trhat bránici každých 5 minut absurdními hláškami a událostmi, ale v závěru pak pobaví nenucenou absurditou života, o jejíž pravdivost se herci postarali na jedničku. Tak a teď tomu ty 4 hvězdičky dát musím. ()

bobstock

Svižně odvyprávěná swingová balada mladých, nezávislých baličů a vymetačů neoznačených barů. Skvělá hudba, skvěle ukecaný Vince a příjemně stavěný humor proti zlomené lásce. 75% ()

Klajnik

Z těch raným Limanových filmů je GO možná přístupnějším, ale rozhodně horším filmem, protože nemá žádnou výpovědní hodnotu a na bázi entertainmentu též nefunguje. Swingers jsou filmem o zoufalým muži, kterému se nedaří, nedokáže se vzpamatovat z rozchodu a proto ze sebe v mnoha případech dělá šaška. K tomu se váže trapnost, jenž je v mnoha scénách přítomná a dělá podívanou trochu nepříjemnou. Kvůli tomu nebudu film srážet. Ta trapnost dává smysl a silně se váže k tomu, o čem film vypovídá. Není to ten druh trapnosti, který divák s trochou vkusu cítí u sledávání nevkusných komedií (viz: Dítě Bridget Jonesové, Why Him?...) Swingers však byli konceptováni jako malý konverzační film, což na 2/5 stačí. Stále je to však nepříliš uspokojivej film, kterej potenciál tématu rozchodu a sebezotavování nevytěžil tak, aby snímek mohl být působivější záležitostí. ()

t0ny

Naprosto ubohý počin s vrcholně nesympatickými postavami v čele s charakterem Vince Vaughna. Nejvíc mě urážel úděsný scénář, který chce být strašně cool ve své primitivnosti a familiérnosti, ale na tenké hranici mezi sympatickou vykalenou jednohubkou o ničem a trapným, nicneříkajícím zvratkem nekontrolovaně ztrácí balanc a jednoznačně sklouzává ke druhé možnosti. Po delší době jsem se u filmu neskutečně nudil a měl problém ho dokoukat. Kde se vzalo takových procent, fakt nevím. ()

Olík

Americké nezávislé léto v praxi. Komediální drama, které jakoby na první pohled mlčelo, ale zároveň říká strašně moc. Lokální výpověď devadesátkové generace nezadaných dvacátníků ve světě, kde chtějí být, ale dost možná tam ani nepatří. Frustrovaný Jon Favreau, proutník Vince Vaughn, ozbrojený Patrick Van Horn, nebo neúspěšný Ron Livingston na začátku svých kariér pod vedení stejně nezkušeného Douga Limana….tohle jsou hollywoodské bary a jejich příběhy v době návratu swingu na scénu. ()

Kingjiri

Asi nebudu jedinej, kdo na tenhle snímek narazil díky tomu, že v něm hrajou hlavní role herci, který jsou dneska už hodně profláklý. Narozdíl od většiny hodnotících u mě však z Proutníků nezavládlo žádný velký nadšení. Film doplatil na nízkej rozpočet, kvůli kterýmu moh zaujmout jen hereckýma výkonama a zajímavym příběhem. Herecky Proutníci obstáli, hlavně Jon Favreau se předved. Námět ze života byl dobrej nápad, jeho realizace ale trochu vázla, takže mě ve výsledku nedokázal děj pořádně zabavit po celou stopáž. Přišlo by vhod přidat do scénáře víc hlášek nebo povedenejch gagů (ideálně obojí) a svižnější režie by taky bodla, tři slabší hvězdy. ()

iNKa 1104

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :DDD Tohle je prostě lahůdka! ... Přirozené, své, nesmírně vtipné a sexy. Jou! ()