poster

Cesta ven

 • Francie

  Zaneta

 • Francie

  Je m'en Sortirai

  (festivalový název)
 • angličtina

  The Way Out

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Cesta ven

Drama

Česko / Francie, 2014, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Martin741
  ***

  Dalsi pohlad do zivota a myslenia Ciganov /hovno Romov, roku 1970 sa konal ich kongres a s oznacenim Cigani nemaku najmensi problem/ a o tom, ako ista pani Klaudia Dudova nemoze najst pracu a primerane zabezpecit rodinu. Reziser Petr Vaclav nenatocil este nic schopne podla mna a tento film sa aj u mna bude radit do priemeru. Davam vsak len priemerne hodnotenie, lebo na rozdiel od Vejdelkovho Romingu mi tuna chyba vyraznejsie herecke meno. 55 %(28.2.2015)

 • paascha
  ***

  Dlouho jsem váhal, jak hodnotit a zůstat objektivní. Obsahově je to sračka, tklivá píčovina o cigošce, která se snaží vymanit z prokletí své rasy, ale nemá šanci. Z toho se dalo vytřískat mnohem víc, než jen epizodní střípky Jak jsem se učila šít, Jak ten můj zase krade... Podprůměrné je i provedení a výkony herců - neherců. Umělé jak Hurvajzovo voko, bez šťávy a napětí. Cigošky jen řvou, cigoši taky...nuda(18.2.2015)

 • Sarkastic
  ***

  Navzdory vcelku pozitivním recenzím i řadě proměněných nominací na lva (protože nám vládne pokrytectví a nechceme být označováni za rasisty, že), jsem čekal čistě manipulativní záležitost od začátku do konce. Něčeho takového jsem se ovšem dočkal jen z menší části, tvůrci naštěstí netlačili zbytečně moc na pilu a mile mě překvapili snahou o jakousi alespoň místy trochu objektivní sondu a sebereflexi, což rozhodně kvituju. A z hlediska dramaturgického se mi také dostalo docela slušně odvedené práce. Osobní výtku bych měl k ale faktu, že jsem postavám chvílemi špatně rozuměl (když mluvili česky, samozřejmě), což možná byl částečně účel, ovšem celkově to padá na hlavu zvukaři (a lva v této kategorii považuju za největší výsměch). Ve výsledku to vidím na čistý průměr.(22.2.2015)

 • togaf
  ***

  Uf, tak tohle byla opravdu čistá deprese, Žaneta evidentně neměla šanci. Jako sonda do života Romů dobrý, ale vadilo mi "hraní" některých neherců, bylo do očí bijící, že to herci nejsou a mě to vytrhávalo z příběhu. V jednom bodě jsem Žanetu fakt obdivovala - stála si za svým, i když to znamenalo žít v hnusné ubytovně nebo v hnusném ghettu, prostě jí nikdo podvádět nebude!(28.7.2014)

 • Rob Roy
  ****

  Původně jsem chtěl napsat "nejlepší český film od Rodina je základ státu (2011)", ale pak jsem si zkontroloval kolik jsem vlastně z té naší produkce viděl a opravdu toho nebylo mnoho, většinou jen ten nejchválenější snímek roku. Takže jinak - viděl jsem "pecky" minulých let Fair Play a Ve stínu (vizuálně sice na úrovni, ale dramaturgicky a dialogově neohrabané a polopatické) a tomuhle nesahají ani po kotníky. Přirovnání k realismu bratří Dardennů je na místě. Budu fandit na Lvech.(12.2.2015)

 • - Cesta ven se natáčela výhradně v reálném prostředí převážně na Ostravsku a do hlavních rolí byli obsazeni neherci. (Zdroj: ceskatelevize.cz)

 • - Casting byl obzvláště důkladný. Štáb jím strávil 6 měsíců, najezdil po ČR přes 25 tisíc kilometrů a vybíral z 3 000 lidí. (Zdroj: Události ČT) (hippyman)

 • - Zdeněk Godla získal roli ve filmu tak, že v Chomutově prováděl veřejně prospěšné práce a všiml si, že na dvoře pošty probíhá filmový casting právě pro tento film. Přihlásil se a roli získal. [Zdroj: e15.cz] (Scalex)