Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zpět do víru života! Heslo, kterého se drží bývalý zlodějíček Alexandr Boroni po propuštění ze žaláře. Vyhledává společnost půvabných že, snaží se je očarovat a poté, co mu podlehnou je okrade. Díky souhře náhod se při jedné ze svých cest zaplete do hry tajných služeb na palubě letadla směrem do Benátek. Nebyl by to však on, kdyby nad nimi nedokázal zvítězit – nad nekalými živly, agenty a mafiány. Stihne toho však ještě mnohem víc! (MIDO FILM)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (117)

curil 

všechny recenze uživatele

Podle mého názoru jde o jeden z mála nepodařených Belmondových filmů. Divím se, protože zkušený režisér Georges Lautner měl obvykle čich na dobré náměty a jeho komedie, a také kriminálky, patří ke zlatému fondu francouzské kinematografie. Tentokrát tápe nejen on, ale také Bebel a další skvadra výborných herců (Géret, Gérard, Galabru, Beaune). Domnívám se, že film ani nebyl uveden v českých kinech, ale později až v televizním vysílání. Příběh je příliš překombinovaný a ani jako parodie na špionážní film nefunguje. ()

Belmondicek 

všechny recenze uživatele

Po velkém úspěchu filmu Policajt nebo rošták, se Jean-Paul Belmondo a režisér Georges Lautner ihned poté dali opět dohromady a tentokráte natočili ryzí komedii. Valná část děje se odehrává v Benátkách a Bebel opět si neodpustil pár kaskaderských výstupů, například přelet nad Benátkami, kdy je Bebel zavěšen pod vrtulníkem. Scénář Michela Audiarda je slabší, děj je takový celý roztříštěný, dabing je novější, Michel Galabru je nevhodně namluven Ladislavem Potměšilem, místo obvyklým Soběslavem Sejkem. Dá se vidět, ale ne tak často. "Dostanu vás! Ty dostaneš, akorát tak přes hubu!" ()

Reklama

mr.bredok 

všechny recenze uživatele

Rok po dokončení úspěšného filmu Policajt nebo rošťák se režisér Georges Lautner a jeho tým včetně Belmonda pouští do dalšího filmu. Jak režisér přiznává, jsou víceméně tlačeni firmou Gaumont a tudíž na film nebyl ještě dozrálý čas. To je bohužel z filmu cítit. Téma podvodníka, který se zamotá do honby o získání mikrofilmu s popisem vynálezu nového zdroje energie je nedotažené. Každopádně se týmu nakonec podařilo dokončit fim na který se dá dodívat bez pocitu ztráty času. A Belmondo visící na vrtulníku stojí taky za vidění. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Ťažko označiť za komédiu niečo, čo nie je vtipné. Gašparko je skôr blbina, ako komédia a myslím, že by takýto názov mohol byť oficiálne zaradený medzi subžánre. Belmondo omylom príde k niečomu, po čom idú všetci a má to veľkú hodnotu. Výsledkom nie je sled vtipných gagov, ale kopa mŕtvol, častokrát krásnych žien, čo ešte viac otrháva film od humoru. Galabru je iba taký komerčný ťah v titulkoch, má tu nejaké dve cameá. ()

energo 

všechny recenze uživatele

Skvělá francouzská oddechovka. Belmondo v roli podvodníka a svůdce žen je skutečně skvělý a vtáhne vás do děje. Některé jeho kaskadérské kousky vypadají nebezpečně, který herec by to dnes dokázal. To jak vjede na motorovém člunu na recepci, je jedna z nezapomenutelných scén. Hraje tam hodně směšných herců. Film se rychle prolíná od jedné akci do druhé, což bylo na film z 80.let netypické a občas se až ztrácíte v ději. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (4)

  • Prvýkrát v dejinách filmu tu bolo zobrazené použitie zbrane s laserovým zameriavačom. Efekt pohybujúceho sa červeného bodu - ako znamenie blížiacej sa smrti - sa neskôr objavil v nespočetnom množstve ďalších akčných filmov. (SGP)
  • Natáčení probíhalo na zámku Ferrières ve Ferrières-en-Brie a v Paříži (Francie). Dále se natáčelo v Benátkách (Itálie). (SONY_)

Reklama

Reklama