poster

Kašpárek

 • Francie

  Le Guignolo

 • Itálie

  Il piccione di piazza S. Marco

 • Slovensko

  Gašparko

Komedie / Akční

Francie / Itálie, 1980, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • energo
  ****

  Skvělá francouzská oddechovka. Belmondo v roli podvodníka a svůdce žen je skutečně skvělý a vtáhne vás do děje. Některé jeho kaskadérské kousky vypadají nebezpečně, který herec by to dnes dokázal. To jak vjede na motorovém člunu na recepci, je jedna z nezapomenutelných scén. Hraje tam hodně směšných herců. Film se rychle prolíná od jedné akci do druhé, což bylo na film z 80.let netypické a občas se až ztrácíte v ději.(21.3.2017)

 • Schlierkamp
  **

  Francouzsko-italská komedie, v níž J. P. Belmondo vystupuje v jedné ze svých oblíbených rolí mazaného podvodníka vystupující pod svým občanským jménem Alexandre Dupré nebo používající smyšlený titul vikomt. Po začáteční fázi, kdy Dupré tahá za nos různé boháče, aby z nich dostal co nejvíc bohatství, se při cestě do Benátek nevědomky zaplete s tajnou službou a mafiány. Do rukou se mu dostane tajemný kufřík obsahující na první pohled obyčejné věci, avšak pro jisté muže měl zřejmě vysokou cenu, neboť neváhali nekompromisně zabíjet osoby, kteří se kolem kufru točili. Velká část filmu se odehrává v italských Benátkách, kde Belmondo zkouší různé podfuky a dost času je oblečen pouze do trenýrek se srdíčky, saka a cylindru. Bohužel brzy po rozjetí špionážní hry není zřejmé, kdo ke komu patří a jaké pohnutky vedou dotyčné k získání výše zmíněného zavazadla a ačkoli Bebel produkuje jeho klasické bláznivé kousky, v tomto snímku G. Lautnera nepadají na zcela úrodnou půdu. Nepřehlednost velké spousty postav a nesrovnalosti v ději, který k závěru začíná nudit, se také podepsali pod mým hodnocením. Ve snímku se ve vedlejších rolích objevil M. Galabru hrající Belmondova kamaráda, dále M. Beaune, zavražděný na letišti, poté co, předal Duprému onen kufřík a dále Ch. Gérard, jehož postavu nedokážu nikam zařadit. Z ženských postav mě nikdo výrazněji nezaujal a jejich jména jsou pro mě neznámá. Název snímku pochází z označení Belmondovy postavy muži, kteří se zajímali o kufr, avšak tento podceňovaný kašpárek jim dokázal pěkně zavařit. Co se týká Belmondových akrobatických kousků, automobilových honiček či celkově akčních scén, byl Kašpárek docela skromný. Dle mého názoru se jedná o jeden ze slabších Belmondových filmů, který nezachránila zajímavá lokalita italského ostrovního města.(2.5.2019)

 • Bernhardiner
  ***

  Jak známo, i s malým kašpárkem lze hrát velké divadlo, jenže když není dobrý scénář, může to být kašpar o velikosti Mount Everestu, a stejně výsledek bude nijaký. Sice se to zpočátku tváří jako komedie ve stylu Nenapravitelného, nicméně velmi brzy divák zjišťuje, že si tvůrci s velmi malým množstvím nápadů vystačili na hodinu a tři čtvrtě. Vzájemné vyřizování účtů mezi mafiány, policií a Belmondem postrádalo zábavnost i logiku (přibouchnuté prsty do klavíru??). A navíc poprvé v belmondovské "komedii" vidím, že celkem zbytečně umírají hezké holky. 50%(4.12.2016)

 • topi
  **

  Bláznivá detektivní komedie, která patří mezi slabší Belmondovky. Chvílemi hodně zmatená a nepřehledná. Belmondo je sice pořád štramák a i tady předvádí své kaskadérské kousky (nejlepší je asi let vrtulníkem nad Benátkami, kde se drží lanového žebříku), jinak tahle šaráda postrádá pořádný tah na bránu, jako v jinších Belmondových filmech.(22.12.2016)

 • Lupes
  **

  Výborně rozehraná komedie se bohužel postupně mění v málo uvěřitelné, nereálné drama... Záporáci podivně všudypřítomní, groteskní skeče přecházející přímo v nesmyslné zabíjení... Podivná směs humoru a násilí, ani kočka ani pes. Naštěstí Belmondo po celou dobu chaplinovsky tajtrdlíkuje, smát se mu bohužel můžete jen v první třetině filmu. Škoda. U toho mělo zůstat.(20.11.2017)

 • - Prvýkrát v dejinách filmu tu bolo zobrazené použitie zbrane s laserovým zameriavačom. Efekt pohybujúceho sa červeného bodu - ako znamenie blížiacej sa smrti - sa neskôr objavil v nespočetnom množstve ďalších akčných filmov. (SGP)