Zpět do víru života! Heslo, kterého se drží bývalý zlodějíček Alexandr Boroni po propuštění ze žaláře. Vyhledává společnost půvabných že, snaží se je očarovat a poté, co mu podlehnou je okrade. Díky souhře náhod se při jedné ze svých cest zaplete do hry tajných služeb na palubě letadla směrem do Benátek. Nebyl by to však on, kdyby nad nimi nedokázal zvítězit – nad nekalými živly, agenty a mafiány. Stihne toho však ještě mnohem víc! (Mido film)

Trailer

sud

Jean - Paul Belmondo se po úspěchu filmu "Policajt nebo rošťák" dal opět do kupy s režisérem Georgesem Lautnerem a rozhodli se natočit komediální krimithriller podobného rázu. Už se jim to tak sice nevyvedlo, zábavné scénky (je jich naštěstí víc) se rozpadají s těmi vážnými a film jako takový nedrží moc při sobě. Zábava to ale je pořád nadprůměrná, pár skvělých scén se rozhodně najde (chlupy) a Belmondo je opět natolik šarmantní a zábavný, že z toho těch 70% vykouzlí. ()

Malarkey

Klasická komedie v hlavní roli s Belmondem tak, jak ho každý má rád a i když se v průběhu filmu objeví pár nesrovnalostí nemění to fakt, že komedie je to víceméně povedená a bere důraz hlavně na něj a jeho bezmeznou orientaci a všeobecnou znalost. I když to není jeho nejlepší film, chvílemi jsem se s radostí zasmál. Belmondo přeci jenom se svým šarmem nedokáže zklamat. --- Přišla jsem o manžela – Jo, také znám tyhle truchlivé chvíle přišel jsem o svého bílého slona a nemohl jsem překonat smutek. Dokonce jsem pil. ()

Enšpígl

Po naprosto skvělým filmu Policajt nebo rošťák, se dvojice Georges Lautner a Jean-Paul Belmondo po roce opět sešla, tentokrát se ovšem zdá že tvůrci neměli přesně jasno, zda hlavní hrdina bude kašpárek nebo drsňáček, většinu filmu vítězí první varianta a proto ten název. Belmondo ovšem i tady předvede, že je ve formě a zejména přestup z motorového člunu do helikoptéry a následný let na Benátkami je opravdu fajnová záležitost . Kdo není tak velký fans Belmonda jako já, může si odečíst jednu hvězdičku. ()

Anderton

Ťažko označiť za komédiu niečo, čo nie je vtipné. Gašparko je skôr blbina, ako komédia a myslím, že by takýto názov mohol byť oficiálne zaradený medzi subžánre. Belmondo omylom príde k niečomu, po čom idú všetci a má to veľkú hodnotu. Výsledkom nie je sled vtipných gagov, ale kopa mŕtvol, častokrát krásnych žien, čo ešte viac otrháva film od humoru. Galabru je iba taký komerčný ťah v titulkoch, má tu nejaké dve cameá. ()

B!shop

Tenhle film je dost nevyvazenej, jakoby tvurci nevedeli, jesli to ma bejt komedie nebo kriminalka. Prvnich zhruba dvacet minut je film tak pitomej, az je docela vtipnej a potud se jedna o komedii. Jenze pak az do konce tvurci stridaj vtipny sceny se zbytecne moc vaznejma, takze se film vzdy rozjede a v zapeti zacne mirne nudit, diky prilisny ukecanosti. Nicmene Belmondo je tu dost dobrej a scena s velkou ochcavkou v hotelu je proste masakr. ()

• Natáčení probíhalo na zámku Ferrières ve Ferrières-en-Brie a v Paříži (Francie). Dále se natáčelo v Benátkách (Itálie). (SONY_)
  • Prvýkrát v dejinách filmu tu bolo zobrazené použitie zbrane s laserovým zameriavačom. Efekt pohybujúceho sa červeného bodu - ako znamenie blížiacej sa smrti - sa neskôr objavil v nespočetnom množstve ďalších akčných filmov. (SGP)