Muž z Ria

• Francie L'Homme de Rio (více)

Neustále na prahu smrti, ve víru dobrodružství snaží se vyrvat svou snoubenku ze spárů únosců Jean-Paul Belmondo... Vojín základní služby Adrien Dufourquet přijel na týdenní dovolenou do Paříže za svou snoubenkou Agnes Villermosovou. Ta je však unesena tajemnými muži, kteří pátrají po třech soškách, jediných památkách na ztracenou civilizaci Maltéků, které jsou zároveň klíči k bájnému pokladu. Adrien je muž činu a proto se okamžitě vydá únosce pronásledovat. Jeho cesta vede z Paříže do Rio de Janeira, dále do hlavního města Brasilie, pak do hlubin brazilských pralesů a nakonec zpět do Paříže. To vše v příběhu, kde jedna událost střídá druhou, scenerie se mění zázračnou rychlostí a hrdina se neustále ocitá v nebezpečí života, z něhož se mu daří uniknout vždy na poslední chvíli, a to jen proto, aby se vzápětí ocitl v dalším ohrožení. (Česká televize)

StaryMech

Sousto pro všechny obdivovatele Ria, Brasílie, laciného francouzského humoru, pro leckoho svůdné Francoise a Bebela, jehož běhání, skákání, padání, šplhání, létání, plavání a pitvoření tu zastupuje chytře napsaný scénář. Co se týče těch pralesů v závěru, připojuji se k RADIQovi - ale to bychom po tvůrcích asi chtěli moc. ()

BigJohn02

Film již docela vyčpělý. Nudné pasáže se střídají s naivními rvačkami. Ale přesto má jisté kouzlo, hlavně to prostředí rozestavěné Brasílie. Některé scény jsou ale fakt zoufalé - Bebel visí na padáku, pod ním plave krokodýl v čisté vodě, samostatný záběr na krokodýla, který se najednou ztrácí v porostu - Bebel, pod ním krokodýl v čisté vodě, záběr na krokodýla... a tak furt dokola. ()

gggggg

Skvelý námet, avšak amatérske spracovanie. Akčné scény zle zostrihané, Krampolov dabing tiež nič moc, avšak Francois Dorléac bola skvelá. ()

Bambulin

Absolutní jednička mezi všemi filmy se začátkem Muž. Zajímavé lokace staré Paříže a rozestavěného Ria. Záběr na Copacabanu s minimem turistů. Jednoduchý situační vtípky. "Je to daleko? Moc ne, asi 1000 km. Tak to budeme potřebovat auto. Jaký chceš? Růžový se zelenýma hvězdičkama. ()

alienable

Nechápu, že mi to doteď unikalo. Něco pro fanoušky Indiany Jonese (u něj trochu trpim, tady ne). Postava Winstona je nejlepší. "Jakou barvu chcete? Růžovou s hvězdičkama." ()

GrooteLulu

..u Muže z Ria si vybavím pokaždé tu "podobnost" nedokončeného panelákového sídliště, včetně zdravotnických ordinací, krytů, občerstvení a obchodů taktéž z panelu našeho sídliště a proti tomu tehdejší Brasilii, širou pláň a nedostavěnou budovu, kde ho honí zabijáci. A to mám rád už snad od prvního shlédnutí, jako děcko a fandit francouzskému vojákovy, ať to s Agnes zvládne a nikde se nezláme a nakonci poví nejlepší vtip.... Delerue soundrack - Brasilia je skvělá.. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo