Muž z Ria

That Man from Rio

That Man from Rio

Akční / Dobrodružný / Komedie / Romantický

Francie / Itálie, 1964, 112 min

Belmondo tam lítá jak střelenej, leze pořád někde po vejškách a do toho přijde občas nějakej vtípek na odlehčení... Jsou to takový epizodky, který má držet pohromadě nějakej příběh o krádeži a následnym hledání jakýsi sošky. Jenže ten hlavní příběh mě teda moc nebavil. A Belmondo v tý době taky ještě nebyl ten pan herec, kterej by dokázal utáhnout celej film. Já mám Belmonda rád, ale za mlada to byl spíš takovej kašpárek. On dozrál až v době, když mu bylo tak těch 40 - 50 let. Jinak co se týče dabingu, na kterej tady plno lidí nadává, tak já viděl teda nějakou verzi, kde Belmonda nadaboval Mrkvička. Hodně slabý 3 hvězdy.(5.6.2018)

Reziser Philippe de Broca /Cartouche, Le Magifique/ natocil komediu, ktora bola v 60. rokoch v case uvedenia do kin velkym hitom. Bohuzial, zub casu pracuje aj v tomto filme a dnes je to uz trochu pobledly a matny humor. Belmondo na urovni, Francoise Dorleac krasna a objavil sa tu aj Adolfo celi /bondovka Thunderball/. Belmondo tuna vytvoril prototyp Indianu Jonesa, ktoreho neskor natocil isty reziser Steven Spielberg. 76 %(3.2.2015)

Dvouhodinová slapsticková groteska, která je vynikající v momentech, kdy Belmondo blbne (jako Chaplin, Keaton či Lloyd), ale zpomalí skoro na nulu, když se snaží vyprávět tuctový brakový příběh. Spojit story s akcí se povedlo až následníkovi Indianu Jonesovi (sošky, jeskyně, francouzský archeolog...)(28.6.2011)

Inspirace: film jsem viděl jako malý kluk a byl pro mne zosobněním exotiky, vtipu, dobrodružství a krásných žen. Návaznost volné trilogie (Muž z Hongkongu, Muž z Acapulca) je jakoby návazností vztahu Belmonda k ženám - od ztřeštěné Francoise Dorléac, přes vášnivou Ursulu Andress až ke zralé Jaqueline Bizet(13.8.2007)

Mám ráda muže odvážné a drsné. Mám ráda muže šarmantní a velkorysé. Mám ráda muže s duší malého kluka. Mám ráda muže, kteří mě vždycky rozesmějí. Tudíž mám ráda Jeana-Paula Belmonda a jeho filmy. Z "mužské" série si mou největší přízeň získal ten z Acapulca, ale tohle je moc milé a zábavné dobrodružství, u kterého lituju jen toho, jak krásnou a nadanou herečku Francie ztratila ve Francoise Dorléacové. Ale tu růžovou s hvězdičkama snad prosím radši ne...(17.10.2007)

• - Italská produkce, která se na filmu také podílela, nechtěla schválit obsazení Françoise Dorléac do role Agnes a nutila De Brocu, aby do této role obsadil nějakou Italku. On ovšem odmítl a kategoricky trval na svém. Italové tedy nakonec ustoupili a volbu režiséra přijali. Nakonec se jim ovšem podařilo obsadit italského Adolfa Celiho do role Seňora Castroa. (Pierre)

• - Po uvedení Muže z Ria do amerických kin napsal Steven Spielberg režisérovi Philippe de Brocovi. Tvrdil, že viděl film devětkrát a hlavní hrdina je podle něj dokonalý "ve své mladickosti, opovážlivosti a sportovních výkonech". (candy_daze)

• - Muž z Ria se dostal na vrchol žebříčku návštěvnosti ve Francii, Itálii, Španělsku anebo třeba v Německu. Byl to největší filmový úspěch roku 1964. (Pierre)