Muž z Ria

• Francie L'Homme de Rio (více)
Trailer

Neustále na prahu smrti, ve víru dobrodružství snaží se vyrvat svou snoubenku ze spárů únosců Jean-Paul Belmondo... Vojín základní služby Adrien Dufourquet přijel na týdenní dovolenou do Paříže za svou snoubenkou Agnes Villermosovou. Ta je však unesena tajemnými muži, kteří pátrají po třech soškách, jediných památkách na ztracenou civilizaci Maltéků, které jsou zároveň klíči k bájnému pokladu. Adrien je muž činu a proto se okamžitě vydá únosce pronásledovat. Jeho cesta vede z Paříže do Rio de Janeira, dále do hlavního města Brasilie, pak do hlubin brazilských pralesů a nakonec zpět do Paříže. To vše v příběhu, kde jedna událost střídá druhou, scenerie se mění zázračnou rychlostí a hrdina se neustále ocitá v nebezpečí života, z něhož se mu daří uniknout vždy na poslední chvíli, a to jen proto, aby se vzápětí ocitl v dalším ohrožení. (Česká televize)

Trailer

Enšpígl

Jsem rád, že Spielberg byl takovej frajer, že přiznal, že právě tento film ho inspiroval k Indiana Jonesovi.Faktem zůstává, že na Bebela stojícího vysoko na okenní římse jednoho hotelu v Riu nikdy v životě žádnej Indy ani zástupy dalších dobroduhů mít nebudou, protože to co tady dokáže uděla Adrien pro záchranu své milé, to na světě dokážou jen dva frajeři Belmondo a já ! Dodávat, že tenhle mix dobrodružství, akce humoru a romantiky mě do konce života nikdy neomrzí má u tandemu Belmondo + de Broca stejný význam, jako vylejt tři kýble vody do oceánu. ()

Faidra

Mám ráda muže odvážné a drsné. Mám ráda muže šarmantní a velkorysé. Mám ráda muže s duší malého kluka. Mám ráda muže, kteří mě vždycky rozesmějí. Tudíž mám ráda Jeana-Paula Belmonda a jeho filmy. Z "mužské" série si mou největší přízeň získal ten z Acapulca, ale tohle je moc milé a zábavné dobrodružství, u kterého lituju jen toho, jak krásnou a nadanou herečku Francie ztratila ve Francoise Dorléacové. Ale tu růžovou s hvězdičkama snad prosím radši ne... ()

Jara.Cimrman.jr

"Já bych chtěl mít ženu, drahý příteli, která tě čeká, když přijdeš domů, rozumí ti, je půvabná. Ty se vrátíš, otevřeš dveře a ona zahraje na klavír nebo na harfu. Jsi doma." A přitom Adrien zachraňuje střelenou Agnes, která neumí uvařit ani vajíčka na měkko, jako neplavec se vrhá do vln a na pusté pláži hledá Neptuna. Jako dobrodružství to celkem funguje a má to i zábavné chvilky. Mě pobavilo čištění bot, salutování, spolujezdec na vodních lyžích, třímístné růžové auto s hvězdičkama, houpání na liánách a samozřejmě chvíle, kdy se Adrian pokouší nechat se zatknout. ()

Gemini

Průzračně čistý příklad hezky realisticky se tvářícího dobrodružného filmu. Sympatický hlavní hrdina bez bázně a Agnes se vydává vstříc exotickým nebezpečenstvím, při čemž si užijeme i trochu té legrace a budeme žasnout nad tím jaký frajer to ten Bebel zamlada byl, to vše za doprovodu hudby osvědčeného harcovníka Georgese Delerue. 80% ()

Malarkey

Než se z Bebela stal stoprocentní frajer, tak z něj byl frajer a místy ještě podpantoflák. Muž z Ria je toho jasným důkazem. Pořád ale všechny ty ženský požadavky zvládl tak elegantně, že bych si nedovolil tvrdit, že je z něj čistokrevnej podpantoflák. I tady je už po příjezdu na vlakový perón vidět, že v sobě měl ty sklony bejt frajer. A tohle je ještě k tomu taková ta poctivá dobrodružńárna, která se Vám nikdy neomrzí. Takže dvojitý úspěch, pokud jste na podobné filmy ujetí. Spielberg moc dobře věděl, kde hledat, aby z tohoto filmu vycucnul to nejlepší a vytvořil z něj Indiana Jonese. ()

• Film se z části natáčel v Brazílii a v jejím hlavním městě Brasilia, které jako nové město vybudoval brazilský architekt Oscar Niemeyer, kterého si ve filmu zahrál italský herec Adolfo Celi jako představitel Maria De Castra. Natáčelo se též v Riu de Janeiru a v Paříži. (Cucina_Rc)
  • V 76. minutě je Agnes () přenášena z jednoho auta do druhého, přičemž u jednoho vozidla jsou ponechány dveře otevřené. Když však jede o několik okamžiků později okolo Adrien (Jean Paul Belmondo), dveře jsou zavřené. (Terva)

Související novinky

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo

06.09.2021

Přichází smutné zprávy z Francie. Svět filmu dnes přišel o jednu z velkých hereckých ikon, ve věku 88 let totiž v Paříži zemřel oblíbený francouzský herec a producent, charismatický Jean-Paul…