Muž z Ria

That Man from Rio

That Man from Rio

Akční / Dobrodružný / Komedie / Romantický

Francie / Itálie, 1964, 112 min

CITÁT - Ale tohle všechno jsou dnes už jen pohádky.......... Kdo by si nevzpomněl na scénu Agnes u moře v Riu, jak na opuštěné pláži potkala Nympha Neptuna. DIALOG : AGNES - Kde to jsme ? ADRIEN - Á dáma se probudila. Tak se podívej. AGNES - Co to je ? Víš jak se to tu jmenuje ? ADRIEN - Rio de Janeiro........... CHYBA VE FILMU - V 76 minutě přenášejí Agnes z jednoho auta do druhého a nechají auto z otevřenými dveřmi. Když však za několik vteřin jede kolem Adrien ( Jean Paul Belmondo) má auto dveře zavřené.......... Dobrodružná romantická komedie o hledání dávného pokladu Maltéků. CITÁT - Tak jsem obstál ? Nebo mám ještě zabít draka ? Scénář : Jean-Paul Rappeneau, Philippe de Broca, Daniel Boulanger a Ariane Mnouchkine. Kamera : Edmond Séchan(26.3.2012)

Nezapomenutelný film plný honiček, zvratů, vtipů a skvělého Bebela, který si zde zkouší své nejznámější grimasy a pohyby, které pak uplatnil ve svých vrcholných komediích a kriminálkách. Exotika z toho filmu doslova teče a i když jsem chvílemi opravdu tu jeho vypatlanou přítelkyni chtěl zaškrtit, tak to nijak nesnižuje kvality filmu. Rozestavěná Brasília jako město duchů, Rio plné barev a lidí, Paříž na úvod a závěr jako rámec filmu a amazonský prales jako vyvrcholení příběhu. A když to pak zabije ta poslední věta... není co dodat. (snad jen - ta hvězda dolů je někdy až za moc velké náhody, které hlavnímu hrdinovi v pronásledování těch darebáků pomáhají...)(25.7.2015)

Vysoké tempo je hlavná devíza tohto snímku. Belmondo sa celý film nezastaví a po hlave sa vrhá do každého nebezpečenstva, len aby zachránil svoju trochu potrhlú snúbenicu. Zápletka je priam roztomilo naivná a na realizmus sa príliš nehľadí, hlavne aby sa neustále niečo dialo. Stále je to zábava, i keď už značne nahlodaná zubom času. 7-/10(16.9.2016)

• sator

Archaické....a ta idiotka au... Tento film považuje "Bebel"za začátek svých kaskáderských variací... Nechybělo však mnoho a natáčení skončilo smrtí Belmonda.Ve scéně kdy se přesouvá na laně mezi domy, spodní lano praská a Belmondo zůstává desítky minut viset na jediném, až do situace kdy v rukou ztratil cit...Život mu zachránil slavná francouzský kaskadér: https://www.csfd.cz/tvurce/70525-gil-delamare/, který sám o dva roky později umírá při natáčení filmu.(4.6.2017)

Reziser Philippe de Broca /Cartouche, Le Magifique/ natocil komediu, ktora bola v 60. rokoch v case uvedenia do kin velkym hitom. Bohuzial, zub casu pracuje aj v tomto filme a dnes je to uz trochu pobledly a matny humor. Belmondo na urovni, Francoise Dorleac krasna a objavil sa tu aj Adolfo celi /bondovka Thunderball/. Belmondo tuna vytvoril prototyp Indianu Jonesa, ktoreho neskor natocil isty reziser Steven Spielberg. 76 %(3.2.2015)

• - Film se z části natáčel v Brazílii a v jejím hlavním městě Brasilia, které jako nové město vybudoval brazilský architekt Oscar Niemeyer, kterého si ve filmu zahrál italský herec Adolfo Celi jako představitel Maria De Castra. Natáčelo se též v Riu de Janeiru a v Paříži. (Cucina_Rc)

• - Italská produkce, která se na filmu také podílela, nechtěla schválit obsazení Françoise Dorléac do role Agnes a nutila De Brocu, aby do této role obsadil nějakou Italku. On ovšem odmítl a kategoricky trval na svém. Italové tedy nakonec ustoupili a volbu režiséra přijali. Nakonec se jim ovšem podařilo obsadit italského Adolfa Celiho do role Seňora Castroa. (Pierre)

• - V čase 1:07:43, když Norbert Catalan (Jean Servais) vychází ven z uzamčené místnosti a používá zapalovač, tak je zároveň vidět ruka, která dává pokyn hlídacímu psovi, ať vstoupí dovnitř místnosti. (Horryx)