Pozor, děti se dívají

Předloha:

Laird Koenig (kniha)

Christopher Frank

Claude Renoir

V hlavní roli čtyři úžasné dětičky, které by chtěl mít jistě každý doma. Od filmu jsem vůbec nic nečekala a kromě hlavní zápletky, která se odehraje v prvních deseti patnácti minutách, ani nic nevěděla. Takže mě film, mne coby nepopsaný list, příjemně překvapil, proto dávám jako zatím jediná pět hvězdiček. Děti jsou tak věrohodně zahrané, až z toho místy mrazí a Delon jim úspěšně sekunduje. Diváka dlouho nechává v nejistotě, o co jeho hrdinovi vlastně jde. A napětí se zvyšuje. Velice dobré herecké výkony, vynikající a stručně dokreslující hudba Erica Demarsana, nezapomenutelný příběh… To vše mi nahrává k hodnocení, které dávám. A ještě poznámka pro rodiče; pokud čistě náhodou vlastníte dům v blízkosti moře, odjíždíte pryč a vaše dítka se rády cachtají, najměte si prosím chůvu, která umí plavat. Vyplatí se to.(20.6.2011)

Milé děti, proč vy jste tak strašně nesympatické? Celý film jsem vám ze srdce přála, abyste na to, co děláte, dojely. No fakt, větší zmetky svět neviděl. A zabít Alaina Delona (a takhle brutálně) – styďte se. Zajímalo by mě, jestli vás v dospělosti to, co jste udělaly, dovedlo na gauč u psychiatra, nebo jste se zbytek života dokázaly tvářit, jakoby se nic nestalo... Četla jsem, že tvůrci měli potíže s Komisí pro dětské herce a vůbec se tomu nedivím. Ve filmu jsou momenty, na které se opravdu špatně dívá. Ale námět je originální a zajímavý a je tam Paul Crauchet. Takže za tři.(21.3.2011)

Napriek tomu, že sa v prvej polovici filmu takmer nič nedeje a film naberá na obrátkach až s nástupom Delona vo vile, tak to takmer vôbec nenudí. Sem-tam sa vydarila aj nejaká tá hláška. Vadili mi akurát tie decká - nevyberané chovanie, vulgárny slovník, rozmaznanosť, dokonca fajčenie - na mieste Delona by som bol na nich oveľa surovejší, pýtalo si to facky, veľa faciek. Celková atmosféra slabšia. Na škodu je tiež, že záver prípomínal viac komédiu.(31.5.2019)

• harfuska

Velice prvoplánové a naivné, bez vačšej gradácie a emócií. Dietky sympatické, ovšem niekedy až moc prechytralé a pan Delon, ten veru nevykúzlil žiaden závratný výkon. Som si mohla radšej znovu pustiť Neříkejte mamince, že pečovatelka umřela. Pri tom by som sa aspoň trochu zabavila. V tomto prípade som musela len krútiť hlavou nad tým, čo sa tam dialo.(15.8.2018)

Hodně zajímavý letní příběh (zřejmě Cote d´Azur) z pláže. Alain ve výborné roli tichého pozorovatele, který podcení soupeře. Hlavní postavou je ale čtveřice (asi částečně nevlastních) sourozenů. O systematickém likvidování nemůže být řeč, obojí dost náhoda, ale divák nemusí řešit komu fandit, jen příhlíží a docela se baví. Solidní dabing z NOVY 1995.(12.12.2019)