poster

Pozor, děti se dívají

 • Francie

  Attention, les enfants regardent

 • USA

  Attention, the Kids Are Watching

 • USA

  Careful, the Children Are Watching

Drama / Thriller

Francie, 1978, 103 min

Režie:

Serge Leroy

Předloha:

Laird Koenig (kniha)

Scénář:

Christopher Frank

Kamera:

Claude Renoir
(další profese)
 • Rosalinda
  *****

  V hlavní roli čtyři úžasné dětičky, které by chtěl mít jistě každý doma. Od filmu jsem vůbec nic nečekala a kromě hlavní zápletky, která se odehraje v prvních deseti patnácti minutách, ani nic nevěděla. Takže mě film, mne coby nepopsaný list, příjemně překvapil, proto dávám jako zatím jediná pět hvězdiček. Děti jsou tak věrohodně zahrané, až z toho místy mrazí a Delon jim úspěšně sekunduje. Diváka dlouho nechává v nejistotě, o co jeho hrdinovi vlastně jde. A napětí se zvyšuje. Velice dobré herecké výkony, vynikající a stručně dokreslující hudba Erica Demarsana, nezapomenutelný příběh… To vše mi nahrává k hodnocení, které dávám. A ještě poznámka pro rodiče; pokud čistě náhodou vlastníte dům v blízkosti moře, odjíždíte pryč a vaše dítka se rády cachtají, najměte si prosím chůvu, která umí plavat. Vyplatí se to.(20.6.2011)

 • vesper001
  ***

  Milé děti, proč vy jste tak strašně nesympatické? Celý film jsem vám ze srdce přála, abyste na to, co děláte, dojely. No fakt, větší zmetky svět neviděl. A zabít Alaina Delona (a takhle brutálně) – styďte se. Zajímalo by mě, jestli vás v dospělosti to, co jste udělaly, dovedlo na gauč u psychiatra, nebo jste se zbytek života dokázaly tvářit, jakoby se nic nestalo... Četla jsem, že tvůrci měli potíže s Komisí pro dětské herce a vůbec se tomu nedivím. Ve filmu jsou momenty, na které se opravdu špatně dívá. Ale námět je originální a zajímavý a je tam Paul Crauchet. Takže za tři.(21.3.2011)

 • majo25
  ***

  Napriek tomu, že sa v prvej polovici filmu takmer nič nedeje a film naberá na obrátkach až s nástupom Delona vo vile, tak to takmer vôbec nenudí. Sem-tam sa vydarila aj nejaká tá hláška. Vadili mi akurát tie decká - nevyberané chovanie, vulgárny slovník, rozmaznanosť, dokonca fajčenie - na mieste Delona by som bol na nich oveľa surovejší, pýtalo si to facky, veľa faciek. Celková atmosféra slabšia. Na škodu je tiež, že záver prípomínal viac komédiu.(31.5.2019)

 • harfuska
  **

  Velice prvoplánové a naivné, bez vačšej gradácie a emócií. Dietky sympatické, ovšem niekedy až moc prechytralé a pan Delon, ten veru nevykúzlil žiaden závratný výkon. Som si mohla radšej znovu pustiť Neříkejte mamince, že pečovatelka umřela. Pri tom by som sa aspoň trochu zabavila. V tomto prípade som musela len krútiť hlavou nad tým, čo sa tam dialo.(15.8.2018)

 • dopitak
  ****

  Hodně zajímavý letní příběh (zřejmě Cote d´Azur) z pláže. Alain ve výborné roli tichého pozorovatele, který podcení soupeře. Hlavní postavou je ale čtveřice (asi částečně nevlastních) sourozenů. O systematickém likvidování nemůže být řeč, obojí dost náhoda, ale divák nemusí řešit komu fandit, jen příhlíží a docela se baví. Solidní dabing z NOVY 1995.(12.12.2019)