Věda a současná civilizace. Interaktivní rozhovory se světovými odborníky, ve kterých je prostor pro vaše otázky a komentáře. Moderuje Daniel Stach. (Česká televize)

knihovna

Špička tvorby ČT. Vynikající moderátor, jeho připravenost je neuvěřitelná. Samozřejmě tím, že se nejedná o pořad politický nebudí kontroverze jako pořady jiné. Ale to nijak nesnižuje jeho kvality. Dobrá práce. ()

t.b.kat

Mám rád pořad Prizma, kde se člověk může seznámit s pokroky na poli vědy a techniky. Vzhledem k tomu, že popularizace vědy jako takové, je povětšinou velice komplikovaná záležitost, neb jejím posláním je seznámit laickou veřejnost s vědeckými výsledky jednoduchou a srozumitelnou formou, tak aby byla ona věda pochopitelná, musím uznat, že rozšíření platformy pořadu Hyde Park na (nejen) tuto tématiku jsem uvítal. Zajímavé osobnosti se vyjadřují k problémům a objevům na polích vědy, vyjadřují se ke globálnímu vývoji lidstva, politice, kultuře či školství. Pořad ukazuje, že i osobnosti mimo politiku a v běžném životě povětšinou laické veřejnosti neznámé, mohou názorově upoutat a překvapit, taktéž nabídnout možné řešení či otázky. Proto 4*. PS: Je totiž smutné, že věda a vědci jsou v této končině tak podhodnocení a často v negativním obrazu prezentování (i médii) a účelově ovlivňováni politickou zhýralostí a tupostí. ()

pOne

Odstranění játra si plácajících politiků a prostor pro lidi, kteří mají, co říct, dává tomuto pořadu hvězdičku navíc, oproti standardní verzi. Takto si představuji plnění úkolu a funkce veřejnoprávní televize. ()

Uroboros

Špičková záležitost. Samozřejmě, dost záleží na výběru hosta, ale většinou velmi poučná a zábavná hodinka. Kvalitu pořadu hodně zvedá moderátor Daniel Stach. To je muž na pravém místě, opravdu. :) ()

fugyx

Dovolím si povedať, že ide o výkladnú skriňu a najlepší program ČT24! Osobnosť moderátora, Daniela Stacha, je sťažňová v tomto prípade: zaujíma sa o daného hosťa z profesijného i osobného hľadiska, má výborne naštudovanú problematiku a je jedno, či sa jedná o prírodovednú, alebo humanitnú sféru. Nemáte problém sledovať diskusiu o filozofii, náboženstve, dermato-venerológii či termo-nukleárnej fúzii. Česká televízia má v tíme jedného z najlepších moderátorov. Bez zaváhania päť hviezd! ()

zvolsi

Zdaleka nejlepší pořad na ČT24, který ovšem stojí a padá na přítomností Daniela Stacha a týmu, který ho připravuje, tedy pokud to neděla sám. V tom případě by to byl bůh! :D ()

BoKo_CzT

Z môjho pohľadu ide pravdepodobne o najkvalitnejšiu pôvodnú tvorbu v "československom" regióne. Daniel Stach robí záslužnú činnosť a prináša na TV obrazovky skutočne dôležité, no najmä skutočne zaujímavé témy. Mimo to vo mne vzbudzuje nádej, že ani v budúcnosti nezmizne zo spoločnosti typ zvedavého intelektuála. Ďakujem Českej televízii za to, že je. A pánu Stachovi za to, že pomáha napĺňať moju nenasýtiteľnú zvedavosť. ()

Dr.Ummer

Skvělý český pořad světové úrovně. Každý host je neuvěřitelnou osobností, která se dělí o své úžasné schopnosti, znalosti, vědomosti nebo velmi silné příběhy. Každý díl je skutečně obohacující. Kvalitu pořadu udržuje tým skvělých techniků, rešeršistů a dalších. Korunu tomu nasazuje vždy skvěle připravený a charismatický Daniel Stach. ()

Teachman

Tento televizní pořad je vhodný téměř do všech školních předmětů. Žáci se při něm mohou dozvědět zajímavosti o různých jevech a osobnostech. Vřele doporučuji jak na základní, tak střední školu. ()

Alvin

Většinou zajímavá témata a hosté. Jeden z mála pořadů, kvůli kterým jsem ještě ochotný ČT platit koncesionářský poplatek. Ale za těch 6 miliard ročně by takových pořadů mohlo být setsakramentsky víc. ()

lajkus

Velkou pochvalu uděluji moderátorovi Danielu Stachovi, který hosty nepřerušuje.... je vidět, že si o daném tématu něco předem zjistil a pokládá správné a zajímavé otázky... ()

tomas15

Trochu mě mrzí, že jsem to ohodnotil a teď mi to "smrdí" mezi mými 5ti hvězdičkovými filmy. Nemůžu ale hodnotit jinak, v současné době se podle mě jedná o jeden z nejlepších TV pořadů a to jak po stránce formální, přes výběr hostů až ke stále zlepšujícímu se moderátorovi. Po zavedení této verze jsem přestal sledovat klasický Hyde park a sleduji pouze ten sobotní, kde na rozdíl od toho všedního vystupují skuteční odborníci. ()

jarynzlesa

Pořad při kterém člověk je ochoten poslouchat jedno člověka jednu hodinu dokazuje kvalitu pořadu a hlavně výběr hostů. Pořad dokazuje jak věda může být zajímavá. Více popularizátorů vědy. ()

Bodega_Bay

Daniel Stach je borec. Kloubouk dolů před jeho přípravami a kultivovaným projevem. Jsem ráda, že konečně někdo začal brát vážně profesi žurnalisty. Stach, Veselovský a ještě jen pár malých výjimek jsou to nejlepší na české scéně. ()

Tumbik

Stach je jednoduše nejlepším moderátorem v Česku. Neskutečná osobnost, jeho znalosti a připravenost jsou až neuvěřitelné, jde vidět, že tuto práci dělá s chutí. Prosím pane Stachu, pokračujte dále ve své perfektní práci! ()

Orbitus

Rozhodně nejlepší televizní pořad. Seriózně vystupující moderátor Daniel Stach, který v drtivé většině případů ví o čem daný host mluví. Má rovněž poměrně dobře sestavené otázky, takže se posluchač dozví nové informace. Důkazem kvality jsou i někteří hosté jako třeba Lawrence Krauss, Jiří Grygar nebo Charles Duke. Opravdu je radost se na tento pořad dívat a v podstatě v televizi je to jedna z mála věcí na kterou je možné takto pohlížet. ()