Věda a současná civilizace. Interaktivní rozhovory se světovými odborníky, ve kterých je prostor pro vaše otázky a komentáře. Moderuje Daniel Stach. (Česká televize)

Midori_Mike

Jsem velice mile překvapen úrovní tohoto pořadu! Pro mě celkem jednoznačná jednička na poli publicistiky. Nepřestává mě udivovat, jaké vzácné hosty se týmu kolem tohoto pořadu už povedlo do studia dostat. Ale hlavně - ta profesionalita, informovanost, pohotovost a zapálenost Daniela Stacha - to mě překvapilo nejvíc. Tento člověk dělá čest svému řemeslu. Byť na to vzhledově na první pohled moc nevypadá :-) . Inu opět jsem se přesvědčil o pravdivosti přísloví "Nesuď knihu podle obalu". Celému pořadu tleskám ve stoje ()

Eleanor05

Ne každý díl je zábavný, záleží na hostu a na tom, co zajímá konkrétního diváka, ale když se zrovna trefí do oblasti vašich zájmů, je to pořad, od kterého nemůžete odtrhnout oči. A Daniel Stach je úžasný moderátor - připravený, pohotový, strašně příjemný, zdvořilý, opravdu na úrovni. ()

RumbleFish

Asi jediný skutečně erudovaný pořad na ČT (srovnej třeba s Historie CS), byť je jasné, že svou formou musí být přístupný i širšímu publiku. Stach je ze současných moderátorů jasně nejlepší a na kvalitě pořadu má svou zásluhu. Nicméně nejdůležitější je pestrý výběr zajímavých hostů a při sledování Friedmana, Dawkinse, Searla, Chomskyho etc. lze těžko uvažovat o jiném, než nejvyšším hodnocení. Mimo hodnocení pořadu je pak zajímavé sledovat, jak jsou nositelé Nobelových i jiných cen, lidé skutečně hodni obdivu, skromní, moudří a lidští... jaký to rozdíl od většiny zpěváků, sportovců, herců... ()

Casablanca

Svět je plný lidí, kteří si zaslouží obdiv, úctu a to, být vzorem. A světe div se, většinou to nejsou "celebrity" z bulvárních časopisů a televize! ()

MurielRezek

Jeden z nejlepších pořadů v naší veřejnoprávní televizi. Zajímaví hosté, připravenost a kultivované moderování Daniela Stacha. Uvítala bych v ČT více prostoru pro podobnou interaktivní publicistiku. Včera jsem v repríze sledovala vynikající díl, u kterého jsem se i skvěle bavila! Hostem Hyde Parku Civilizace byla Markéta Pravdová z Ústavu pro jazyk český Aademie věd ČR. Přechylovat nepřechylovat, psaní písemností...i dotazy na vyjmenovaná slova. Zdaleka ne všechna se učí ve škole! Internetová jazyková příručka Ústavu pro jazyk český ( http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=100 ) uvádí pod písmenem P tato vyjmenovaná slova: pýcha (pyšný, pyšnit se, zpychnout, pýchavka, pych, přepych, Přepychy), pytel (pytlovina, pytlák, pytlačit), pysk (pyskatý, ptakopysk, Solopysky), netopýr, slepýš, pyl (opylovat), kopyto, sudokopytník), klopýtat (klopýtnout), třpytit se (třpyt, třpytivý, třpytka), zpytovat (jazykozpyt, nevyzpytatelný), pykat (odpykat), pýr (pýřavka), pýří, pýřit se (zapýřit se, pýřivý, čepýřit se), pyj; Chropyně, Pyšely, Spytihněv. Nakladatelství Academia letos vydalo publikaci "Akademická příručka Českého jazyka" s podtitulem Mnohem víc než PRAVIDLA českého pravopisu, která vychází právě z této internetové příručky. Vřele doporučuji nejen milovníkům češtiny:-)! ()

netahlo

Snad jediny porad CT delany opravdu na spickove urovni. Z velke casti diky perfektnimu a noblesnimu moderovani Daniela Stacha, ktery pusobi mezi dnesnimi moderatory jako zjeveni. ()

Zagros

Přiznám se, že Hyde Park Civilizace pravidelně nesleduji, přesto mu velmi rád dám vysoké hodnocení. Viděl jsem několik rozhovorů s Danielem Stachem a ty mě k pořadu dovedly. Poté jsem viděl výběr toho nejlepšího a několik části zajímavých dílů a musím říct, že jsem byl překvapený úrovní pořadu. Daniel Stach a celý tvůrčí tým zaslouží velkou pochvalu. Výběr hostů a témat je obdivuhodný, vše je precizně nachystáno a naservírováno divákovi co nejpřístupněji. Maximální hodnocení si schovávám až pro chvíli, kdy uvidím sám více dílů. Na což se někdy v budoucnu těším, ale už teď mohu s klidným svědomím všem pořad doporučit. ()

Paity

Dobrá příležitost por vyjádření svých názorů a jejich konfrontace s nějakou z osobností. Ocenil bych hlavně vyváženost témat. ()

Chudobka

Daniel Stach je perfektní moderátor. Poprvé jsem se dívala na tento pořad, když byl hostem pan profesor Martin Hilský, překladatel Shakespeara. Od té doby sleduji Hyde Park skoro pravidelně. I když mi téma není zrovna blízké, vždy je v pořadu něco, co mě zaujme. ()

Everyone

Výjimečný moderátor, neobvyklá témata, jedineční hosté (špičky ve svých oborech, kapacity, nositelé řady ocenění včetně Nobelových cen)...pořad, který rozum neuráží a přičiňuje se k vyvracení zakořeněnému kultu lidí, které minulý režim stavěl na piedestal a zvráceně oslavoval převlečenou podprůměrnost. Pořad, jenž přetváří názor na společnost, na skutečné (staronové) elity. ___ Přeji Danielu Stachovi neutuchající energii a zápal. Svým konáním dělá společnosti neocenitelnou službu, kterou si evidentně rovněž užívá. Není nad to, když je vám práce koníčkem. ()

Nerd4Dreaming

Pro inteligentního člověka co se snaží držet krok se světem i vědou perfektní volba.. Média by nám měla servírovat takovéto informace namísto pesimistických večerních zpráv. ()

Stíba

Strašně zajímaví hosté a témata, perfektní připravenost moderátorů i vedení pořadu a to zejména Danielem Stachem, který vše posouvá ještě o úroveň výš. Opravdu skvělý publicistický pořad. ()

Wyrdas

Výrazně lepší, než klasický Hyde Park (ale zejména proto, že zde není tolik kontroverzních témat, kde by moderátor "nadržoval viditelně jedné ze stran). Něco podobného na české scéně chybí, jen by to chtělo nezaujaté postoje moderátorů, potažmo celých českých médiích. Aneb když budu mít dvě krabičky sirek, na chlup stejné, ale o jedné povím že je Americká... který bude lepší? Haha, samozřejmě, že ta Americká. ()

jirin_cz

Asi to nejlepší na 24, většinou výborní hosté (často zahraniční), obzvláště různí vědátoři stojí za to, výborný moderátor. Snad málokdy jsem byl zklamán. ()