Ve svých komediálních rolích vystupuje Pierre Richard vždy jako nemotorný hrdina, který dokáže způsobit velkolepé katastrofy. Ve filmu Gérarda Ouryho Útěk komplikuje život sobě i druhým jako advokát, kterému se sice nepodaří dostat z vězení svého klienta, nicméně se samozřejmostí sobě vlastní se připlete do vzpoury vězňů a nechtěně dopomůže svému gangstříkovi k útěku. Tisk i policie ho označí za komplice a Richard, coby advokát Duroc, prchá přes celou Francii. Je okouzlující a ve své bezbrannosti občas i "trochu" nebezpečný. (oficiální text distributora)

fandalehy

Trochu zmatená komedie o jednom roztržitém právníkovi a drsném zločincovi...možná se i pobavíte, ale chvílemi se budete spíš nudit stejně jako já. ()

fantomas19

* Pierre Richard * "zlatá mládež" * Francúzska komédia z roku 1978, ktorú režíroval Gérard Oury, je príbehom o úteku odsúdeného zločinca a jeho advokáta. Chaotický lavicový právnik Jean-Philippe Duroc (Pierre Richard) sa snaží vybaviť pre svojho klienta Martiala Gaularda (Victor Lanoux) u generála de Gaulla milosť, ale namiesto toho, v revolučnom roku 1968, sa stane svedkom a neskôr spoluúčastník úteku a bláznivej cesty po Francúzsku. ()

kyLuke

Milá a příjemná komedie , která sama od sebe ani nechce být nějak vyjímečná . Gérard Oury mě osobně nezklamal a opět natočil pěknou komedii . Samozřejmě to je jenom průměr , ale Pierre Richard je tu také dobrý a já nevím proč hodnotit méně . ()

Richie1

Pierra Richarda mám rád, ale v tomto filmu zase až tak nezářil - možná proto, že děj byl zbytečně zdlouhavý, byl natahován a narušován různými politickými a společenskými vsuvkami (studentské bouře a bitky s policejními složkami). ()

mr.bredok

Povedená komedie. Nechápu proč se nelíbí. Je to stejně ztřeštěné jak všechny komedie s Richardem. Má to vtip, snad i napětí a navíc krásné záběry francouzské krajiny. Dobře jsem se odreagoval. ()

honzic

Na Richarda spíše podprůměrný film, který nedal díky špatnému scénáři šanci jeho situační komice. Točí se to kolem aut a pochybného kriminálníka a jeho otce, žel samotný Pierre zde moc nevynikne. Hodnocení: 55 % ()

ALchemik

Nebyla to klasická Richardovská bláznivina a to se mi líbilo. Pozornost byla rozdělěna přiměřeně mezi oba hlavní aktéry, aniž by to nějak ubralo na spádu celé komedie. Paráda. ()

gizi

Z počátku trochu nudné a nic moc, ale postupně začínají srandy, u kterých se zasměji a do konce se stále jen zlepšuje, takže jsem se dobře bavil. I když nejdřív to vypadalo tak na 60%, nakonec dávám 70% a 4*. Viděno prvně 18.1.11. ()

Potjoc

Zajímalo mně to hlavně kvůli politice, která mě zajímá a zároveň obvykle vytáčí, záleží, kdo co schvaluje (proto taky tolik odpadů u mně). Tohle se ale ještě dá. ()

Drslw

Pár skvelých momentov a dobre vybratá ústredná dvojica i menšie postavy. Dobré tempo, žiadne hluchá miesta, trochu drsnejší dej. Ale - prečo nie? Úplne na štyri to asi nebolo, ale tri by zase boli málo. ()