Nalevo od výtahu

• Francie À gauche en sortant de l'ascenseur (více)

Ve francouzské situační komedii režiséra Edouarda Molinara Nalevo od výtahu hraje Pierre Richard výtvarníka - tichého, klidného, plachého a spořádaného muže, kterého má konečně, po celých měsících tajného zbožňování, navštívit v bytě vdaná Florence. Decentní setkání se však v důsledku náhod a nedorozumění, vznikajících kvůli chorobně žárlivému sousedovi a jeho mladičké manželce, mění ve sled zdánlivě absurdních situací. Všechno začne, jako v mnoha dobrých komediích zabouchnutými dveřmi. (Česká televize)

carl.oesch

Příjemná komedie, dneska se už takové netočí. Je sice docela korektní (viz ona černoška chytrý černošský policista v protikladu ke svému bílému a hloupému nadřízenému...), ale skvělé figurky (nejen Pierre Richard) tuhle taškařici dělají neskutečně pohodovou a zábavnou. Stokrát lepší než nejrůznější hlubokomyslné a "směřující" trapárny, které Francouzi točí dneska. Skvělý je Richard Bohringer, krásná Emmanuelle Beart, ale nejvíc mě zaujala Fanny Cottencon, které jsme si v jiném filmu ani nevšiml. ()

racing666

Řekl bych nejlepší komedie od Pierra Richarda. Opravdu se celý film nenudíte. Hlášky od začátku až do konce. Příběh filmu taky super. Hlavní role - Dveře :-) ()

v.indruchova

Šílená taškařice, fraška...Připomnělo mi to nejakou uřvanou telenovelu. Nedorozumění za nedorozuměním, protože labilní idiot všechno nafukuje nenechá si nic vysvětlit, potom jsou do toho zatahování další a další, kteří také ztrácí nervy a přilévají do ohně přinejmeším benzín. Úplná konina to není, ale je to moc uřvané. Máte z toho pocit, že je každá situace vyhrocená do víšin. Herec obsazený do role Cholerika mi bytosně nesedí. Když se to dá rychle procvakat je to dobré, ale kdybych se na to měla dívat celé minutu po minutě a ještě by mezi to šupli pár reklam v telce, tak to bych fakt nedala. Souhlas s komentáři např: gouryella. ()

nanamarak1

Po všech stránkách průměrná komedie. Díky skromné stopáži to však nijak extra nenudí  Jeden z nejlepších vtipů filmu je však až v závěrečných titulkách, proto určitě mrkněte i na ně. 60% ()

Igy007

Osumdesátky a Richard v nejroztomilejší verzi. Kapku ubral na ztřeštěnosti a je to prostě vono. Možná nejsympatičtější Richardova role. ()

PTuranyi

Výborná situačná komédia so skvelým Pierrom Richardom v hlavnej úlohe. Hlavný hrdina začína nesmelo ale čoskoro sa z toho vylieči. Situácia sa zamotáva a Pierre Richard naberá obrátky. Skvele mu v tom sekundujú  Richard Bohringer a Emmanuelle Béart. Zabuchnuté dvere, dievča v negližé, žiarlivý milenec, femme fatal + pištoľ zameniteľná so zapaľovačom tvoria výbušný mix bláznivých scén. ()

P@\/EL

Velmi povedená komedie o tom, jak jedno drobné nedorozumění způsobí řetězovou reakci dalších a dalších nedorozumění, které většinou vyzní velice komicky. Dalo by se říci, že jedna srandovní scénka střídá druhou. Děj má tím pádem rychlý spád. Film je rovněž důkazem toho, že na malém prostoru se dá vytěžit opravdu mnoho. ()

Bobinov

Dva byty a dvoje dveře, které se pořád zabouchávají. Zdálo by se, že by to už po třetí mělo být nuda, ale není. Zápletky, žárlivé scény a dokonce akční scéna se zapalovačem, který je přesná replika revolveru. Příjemná vtipná komedie a umění Pierre Richarda, který tady hraje decentního smolaře, to vše ještě podtrhuje. ()

miraporthos

Skvělá komedie, jak už tady někdo řekl, celou dobu jsem si myslel, že je to podle divadelní hry. Některé gagy byly trochu očekávané, některé se naopak zjevily zcela geniálně. Pátou hvězdičku dávám za pointu, protože jsem to Yannovi moc přál, aby mu to s Florence vyšlo. ()

Elwyn

Richard, Bohringer, Béart podali vynikající herecké výkony, které táhnou film od začátku až do konce, a film nenudí v žádném okamžiku. Diváka okamžitě napadne asociace s Oscarem Luis de Funese, oba snímky mají divadelní předlohu, oba jsou fantastické. ()

Peabody

Nemám moc rád Pierra Richarda, takže jsem to viděl až v tomto tisíciletí. Divadelní tvar hodně vyčuhuje, v zásadě je to jen pro 4 herce a dva byty, vše ostatní je víceméně přilepené. Nicméně Emmanuele Béart je tady nádherná a s chutí ukazuje proč a Richard Bohringer je k sežrání (tedy ona pochopitelně ještě více) jako žárlivec. Navíc Pierre Richard nechává prostor i ostatním a nestrhává všechno nesnesitelně na sebe, takže mi nakonec v zásadě ani nevadil. Koukat se na to docela dá a český dabing je ještě z dobrých dob, kdy dabovali herci a měli na to čas. ()

soukyd33

Nechápe? To nevadí, já také ne. 🤣👍 Co všechno se stane za jedno dopoledne. 😀 Neuvěřitelná situace. Já už nemůžu. 🤣 48 minuta, a už se stalo takových věcí. Poznámka: Ta mladá holka v bílých šatech je vážně sexy. 👍 Dodává všem scénám šmrnc. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

malyLibor

Pierre Richard a jeho bláznivé komedie mne provázely dobou mého dospívání. Tahle mne ale minula a viděl jsem ji zásluhou ČT až dnes. A jsem ČT vděčný, že vysílá i tuto klasiku. Pobavil jsem se jak už dávno ne. Skvělý film, poplete Pierre a krásná Emmanuelle mi zpříjemnili večer po nádherném dovolenkovém dni. A já nemohu jinak než dát 5* ()

tulen

Trochu je cítit divadelní předloha, takže je to hlavně bláznivá konverzačka odehrávající se skoro výlučně v prostoru dvou bytů. Ale jinak skvělá komedie s povedeným obsazením. ()