Reklama

Reklama

Rybářské městečko Tickle Head chátrá a neprosperuje. Šance na záchranu se objeví v podobě výstavby továrny, která je však podmíněna nejenom konkrétním počtem budoucích zaměstnanců, ale především vlastním doktorem... Kdysi býval Tickle Head v Newfoundlandu hrdým rybářským přístavem, kde žili silní, stateční a důstojní lidé. Otcové vycházeli na lov brzy zrána a vraceli se za čtrnáct hodin, aby poskytli svým rodinám střechu nad hlavou a potravu na stůl. Lidé měli smysl života, měli záměr. Dnes je Tickle Head finančně zruinované a lidé utíkají za prací do města na pevninu. Avšak místní usedlíci, jako například Murray French, jsou příliš pohodlní na to, aby zvedli zadek z barové židličky a vydali se hledat práci do města. Místo toho vystojí dlouhou frontu na sociální podporu. Přitom právě oni budou muset rozhodnout o budoucnosti své rybářské vesničky, protože šance na záchranu tu je – vybudovat továrnu, která dá lidem trvalou práci. Vesničané budou muset taktizovat a přesvědčit mladého doktora Paula Lewise, aby se tu usadil. (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (106)

emma53 

všechny recenze uživatele

Miluji Murraye, miluji Tickle Head, ten malý přístav, který má ale velké srdce a o tom to celé je. Jen houšť takových vzácných komediálních perliček, které vykouzlí úsměv na tváři a zůstane tam po celou dobu stopáže. V dnešní době vulgarismů je to kumšt něco takového vytvořit, ale Donu McKellarovi se to podařilo na výbornou. Byla to naivní pohádka pro dospělé a já vůbec nehodlám rozebírat scénář, protože v mém případě to nemá smysl, když jsem se báječně bavila a smála zároveň. Těch úsměvných a příjemných momentů bylo mraky, ale myslím, že nejlepší způsob jak zjistit, jestli to cítíte také tak, je podívat se na ty človíčky osobně:-) K tomu báječná muzika, exteriéry......zapisovatelky telefonních hovorů, kriket, jazz....... ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Lež může být zákeřná, milosrdná, sprostá, nevinná či třeba sladká. Tahle od obyvatel newfoundlandské rybářské vísky, kde tresky dávají dobrou noc, byla spíše pragmatická, jakkoliv neobratně realizovaná.. Pohoda z toho tryská, Gleeson tradičně válí a některé očekávané věci nečekaně nepřijdou, nicméně k lepšímu hodnocení mi scházelo, aby autoři lépe využili těch 10 let na vypilování vlastního počinu a humorné situace vypointovali tak dobře, jako když improvizované středisko odposlechů zachytilo sex po telefonu. Ten prostor tam byl, ale co už. Důležitější je, že v ložnicích se zase heká. Důstojnost je zpět.. ()

Reklama

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Nabídl jsem jim úplné osvobození od daní a napořád, k tomu přidal panenství tvé dcery.“ – „Co to sakra žvaníš?“ – „Henry, Tom si tě dobírá. Všichni vědí, že Lucy už panna dávno není.“ Na jedné straně stojí doktor, jenž natrefí na toho nejnevhodnějšího zaměstnance letištní kontroly, na druhé poflakovač, kterého donutí až razantní gesto jeho ženy změnit svůj dosavadní styl života. Výsledek? The Grand Seduction je sice naivní a předvídatelná, ale na druhou stranu také téměř maximálně pohodová a hlavně zábavná komedie. Základní zápletka (časový deadline, do kterého je potřeba přesvědčit nového doktora, aby se usadil v místní díře) je možná hodně jednoduchá, ale její konstrukce je prošpikovaná opravdu nápaditými a vtipnými scénami. Od pečlivé přípravy na příjezd „spasitele“ (učení se tajům kriketu, zvelebování vesni…přístavu!) až po samotnou fázi balamucení v podobě např. domovního odposlechu, chytání velké ryby, vpravdě geniálního navýšení počtu obyvatel, zaujatého sledování hry (stejně jako starousedlíci jsem si taky podstatně víc užíval komentátorovo:„Plekanec střílí…a dává gól!“, než ten nudný kriket) a mnoha dalších scén, které byly k popukání. K tomu se velmi vydařil casting vidláků (v čele s perfektním Gleesonem), nechybí výborná hudba a také krásné exteriéry (s kterými se to zbytečně nepřehání, na druhou stranu v blu-ray kvalitě je to lahoda a snesl bych těch záběrů podstatně víc). Celkově dávám silné 4*. „Prodáváš lososy, které chytáš do sítí, a přesto si každý měsíc nezákonně vybíráš druhou podporu.“ – „Nezákonně? Tohle je plná moc. Černé na bílém. Je mojí povinností a morálním závazkem vyzvedávat šek pana Pelleyho. Tuhle plnou moc sepsal sám pan Pelley. On mě tím pověřil.“ – „Pan Pelley je po smrti.“ – „Podle vládních záznamů ne!“ ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,PŘIPADÁM SI, JAKO BY MĚ POSLALI NĚKAM DO STŘEDOVĚKU…" /// Byla jedna prdel, kterou s rybama vopustilo i štěstí. Teď by v ní mohla stát továrna, ovšem… Doktor jako spása. Přípravy na příjezd a vlastně celej film vo snaze udělat z Tickle Head šťastný místo pro městem zkaženýho chlapa je… milej. Celá vesnice (vlastně přístav – pardon!) riskuje krk a reputaci pro úspěch ,,projektu“ a kecal bych, že jsem se 2x (3x, 4x) nahlas nezasmál. A i když se to zprvu nezdálo, vyklubal se z toho pohodovej film o prdelákově, kterej získal zpátky to co ztratil. Hrdost. A taky štěstí. (takže se kurva připravte na velkou dávku optimismu!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem starosta a neustále přemejšlím, kdo by mi pomohl tu naší prdel semknout. 2.) Jsem doktor a všichni mě serou. 3.) Thx za titule ,,wbali“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

The Grand Seduction má naprosto nezaměnitelnou atmosféru ostrovů na kraji Kanady, které před lety obsadili příchozí Irové a teď o jejich domov nechtějí přijít. O ostrovech jsem nikdy nepřišel, ale vzhledově mi připomínali například takové Faerské ostrovy. A nejenom prostředí bylo to, co mě dokázalo na filmu zaujmout. Super byl i ten samotný nápad a herci, kteří do toho byli obsazení v čele s Brendanem Gleesonem. Díky ním jsem si je tak strašně oblíbil, že jsem nemohl dostat nic jiného, než pozitivní zakončení celé této životní eskapády hrstky lidí na jednom ostrově. No a když už Vám ani tohle nesedne, určitě bude stát za zvážení závěr jako takový, který staví do popředí ropné společnosti vs. lidi, kteří hledají práci. Je je na Vás na čí stranu se postavíte Vy. Viděno na základě Challenge Tour 2015. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (6)

  • Tvůrci chtěli v hlavní roli Robina Williamse, ale nedohodli se pro hercův nedostatek času. (Terva)
  • Gordon Pinsent je jediný ze tří hlavních herců, který ve skutečnosti pochází z Newfoundlandu, kde se natáčelo. (Terva)
  • Snímek měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu v Torontu 2013. (Terva)

Reklama

Reklama