Reklama

Reklama

VOD (1)

Rybářské městečko Tickle Head chátrá a neprosperuje. Šance na záchranu se objeví v podobě výstavby továrny, která je však podmíněna nejenom konkrétním počtem budoucích zaměstnanců, ale především vlastním doktorem... Kdysi býval Tickle Head v Newfoundlandu hrdým rybářským přístavem, kde žili silní, stateční a důstojní lidé. Otcové vycházeli na lov brzy zrána a vraceli se za čtrnáct hodin, aby poskytli svým rodinám střechu nad hlavou a potravu na stůl. Lidé měli smysl života, měli záměr. Dnes je Tickle Head finančně zruinované a lidé utíkají za prací do města na pevninu. Avšak místní usedlíci, jako například Murray French, jsou příliš pohodlní na to, aby zvedli zadek z barové židličky a vydali se hledat práci do města. Místo toho vystojí dlouhou frontu na sociální podporu. Přitom právě oni budou muset rozhodnout o budoucnosti své rybářské vesničky, protože šance na záchranu tu je – vybudovat továrnu, která dá lidem trvalou práci. Vesničané budou muset taktizovat a přesvědčit mladého doktora Paula Lewise, aby se tu usadil. (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (109)

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Byla by to velmi laciná komedie o tom, jak do přístavního zapadákova nalákat doktora. Vytvořit pro něj ráj na Zemi, aby už nikdy nechtěl odejít. Byla by, kdyby to bylo americké. Jenže ono to je kanadské, takže to má zcela lidský rozměr, místy možná až příliš přívětivý, ale ta roztomilost mi kupodivu skoro vůbec nevadila. Je v tom tolik nadhledu a nadsázky, že se ten cukr hladce rozpustí a zbude dosti povedená komedie, která fakt baví.80% ()

Nach 

všechny recenze uživatele

Příběh o vesnici, která je tak vesnická a nudná, že i sex si jí vyškrtl z mapy a mobilní signál jí bere za sprostý slovo. Jednoduše řečeno: vymírá. A zachránit jí může velká firma, která tu vybuduje fabriku, ale pod podmínkou, že si seženou a zde udrží doktora. A shodou okolností jeden takový doktor je. Miluje město, miluje kriket, je pokrokový a cokoli jen ne vesnický balík. Co s tím udělat? Zahrajeme si na představu utopické vesnice. Výborně a chytře vystavěná komedie, která si utahuje jak z maloměšťáctví, tak z mezigeneračních rozdílů. Je plná vtipných a chytrých nápadů (rozpadlý barák veřejnosti podávejte jako národní kulturní památku a nemusíte malovat ani kulisy), vtipné přetvářky a kupodivu velice dobře fungujících mezilidských vztahů. Jeden ze snímků, který opravdu pohladil po duši a zahnal chmury. A za to jsem moc rád. 75% ()

Reklama

Aljak 

všechny recenze uživatele

Naozaj veľmi úsmevná komédia, ktorá bola založená na úplne jednoduchom princípe lži a pretvárky, ale takým prirodzeným spôsobom, že to pôsobilo nesmierne príjemným dôvtipom. A to sa v dnešnej dobe už vidí len vo veľmi obmedzenej miere, pretože inde tá komediálna zložka pôsobí tak nasilu a často aj vulgárne, až to pôsobí fakt zlým dojmom. Našťastie, The Grand Seduction bola ukážka toho, že ešte aj dnes je možné vytvoriť príjemnú komédiu. Tickle Head bol teda naozaj poriadny zapadákov, ale všetky tie ústredné postavy a nespočetne veľa perfektných dialógov plných irónie stáli za to. Nemôžem inak ako 5*. Kiežby bolo viac takých komédií. ()

Seti 

všechny recenze uživatele

Grand Seduction je ve své podstatě zábavný film představující klasikou komediální šablonu, kdy se banda balíků ze zapadákova snaží přesvědčit sofistikovaného měšťáka o tom, že ten jejch zapadákov vlastně vůbec není zapadákovem, nýbrž skvělým místem plným pravých vstřícných lidí, kde je radost žít. Měšťák pak po mnoha humorných či dojemných eskapádách musí přiznat, že tomu tak skutečně je. Této kostry se drží i Grand Seduction a některé momenty jsou vážně úsměvné (ve všech většinou figuruje ultimátní hláškař Simon), nicméně si myslím, že ze scénáře šlo vytěžit víc. Největší problém jsem měl asi s celkovou nepřesvědčivostí scénáře (dle mého názoru se přesvědčovanému doktůrkovi nepřihodilo v podstatě nic, co by ho mělo přimět si zapadlý přístav a jeho obyvatele nějak zásadněji oblíbit). Vůbec celá postava doktora nebyla moc dobře napsaná a většího tupce už jsem pěknou chvíli neviděl. I navzdory těmto výtkám jsem se u Grand Seduction celkem pobavil a jako odpočinkovou jednohubku ho můžu doporučit. ()

klukluka 

všechny recenze uživatele

Výborně jsem se u toho bavil, bylo to milý a vtipný, odposlechy telefonů a následná celospolečenská šuškanda o všech intimnostech pro mě osobně za hranou, ale pořád je to jen film, takže to jediný, s čím jsem měl a mám vážně problém, je ten cíl, ke kterýmu směřovali, totiž zaneřádit si tu krásnou přírodu nějakou smradlavou fabrikou, nadto petrochemičkou. A jestli je pak největším štěstím moct tam od nevidím do nevidím vyšívat, pak nezbývá než dožít v nějakým smogem, prachem a výfukovými zplodinami zaneřáděným čtyřsettisícovým městě na jihu Moravy, kde se nabízejí i míň zoufalý alternativy. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (6)

  • Natáčení probíhalo v kanadských lokalitách Newfoundland a Labrador a na poloostrově Bonavista. (Terva)
  • Film měl původně režírovat Michael Dowse, ale nepohodl se s producentem Rogerem Frappierem pro jiný náhled na uměleckou stránku příběhu. (Terva)

Reklama

Reklama