• Lacike

Na toto som sa strasne tesil. Zabavny trailer, roztomily namet a skvely kasting. Ale vysledok vôbec nefunguje. Keby to malo roztomile naivnu atmosferu, tak to mohla byt bomba. Ale pocas celeho filmu som mal pocit ako keby potom, co tvorcovia vymysleli zabavny namet, tak uz sa prilis nepretrhli pri pisani samotneho scenara. mal som pocit ako keby sa zastavil cas a nic poriadne sa tam niedialo. Ziadne poriadne epizodky. Nic. Este aj romanticka linia je uplne mimo. On ju parkrat pozve na rande, ona ho zakazdym chladne odpalkuje a na konci sa daju dokopy. WTF? Najväcsou slabinou je hlavny hrdina. Totalne dement. Tak sprostu postavu som este nevidel. Chapem, ze mal byt naivny, ale tentorkat to uz prehnali a bolo az neprijemne sledovat, co vsetko nechape. Jedinym sveltym bodom tu je Brendan Gleeson, ktory si odohra svoj slusny priemer a len vdaka jeho umu je aspon jeho postava sympaticka. Ale to je prilis malo a vysledok je sterilna nuda s ktorou nema cenu stracat cas. 4/10.(10.3.2015)

To bylo tááák kouzelný. :) Nebudu kecat, pustila jsem si pouze a jenom kvůli Tylorovi. Mohla bych se na něj dívat celý den... :D Moc jsem od toho nečekala, ale strašně mě to překvapilo. Byl to krásný úsměvný film, strašně pěkný příběh, vtipná zápletka. Nenazvala bych to přímo komedií, ale kterým žánrem to nazvat mě nenapadá. Všichni v malém přístavu strašně sympatičtí a prostě. Myslím, že se k tomuhle filmu vrátím víckrát. Je to parádní oddychovka. 7/10(10.11.2014)

Lež může být zákeřná, milosrdná, sprostá, nevinná či třeba sladká. Tahle od obyvatel newfoundlandské rybářské vísky, kde tresky dávají dobrou noc, byla spíše pragmatická, jakkoliv neobratně realizovaná.. Pohoda z toho tryská, Gleeson tradičně válí a některé očekávané věci nečekaně nepřijdou, nicméně k lepšímu hodnocení mi scházelo, aby autoři lépe využili těch 10 let na vypilování vlastního počinu a humorné situace vypointovali tak dobře, jako když improvizované středisko odposlechů zachytilo sex po telefonu. Ten prostor tam byl, ale co už. Důležitější je, že v ložnicích se zase heká. Důstojnost je zpět..(28.6.2017)

Film, který nemá jiné ambice, než býti sázkou na pohodovost okořeněnou milým nevtíravým humorem zasazenou v půvabném prostředí zapadlého koutu Newfoundlandu. Ve výsledku mě film dokázal příjemně naladit, pobavit už o něco méně, a možná působí až příliš usedle. Přesto sympatický počin plný zajímavých vidláků v čele s Brendanem Gleesonem.(7.10.2014)

Zapadákov - to je moje, tam se nemusíš ptát lidí, jak se mají - poznáš to... a když potřebuješ uprostřed noci něco urgentně vyřešit, hupsneš sousedovi přímo do postele a věc v klidu proberete. A kde jinde, než ve vidlákově, by se vás první den v práci zeptali, zda nepotřebujete nějaký kokain? Jen doufám, že až i u nás na vsi bude třeba doktora, bude to filmový maniak a pořídíme si kino, třebas i s plátnem z prostěradla. Už nevím, kdy jsem se naposled u filmu tak uvolnila, žádné stydno z trapností, žádná křeč... jen citové tání a permanentní úsměv - ač je mi jasné, že takový přístav nikde na světě nenajdu...(29.11.2014)

• - Brendan Gleeson ve filmu opravdu hraje na housle. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v kanadských lokalitách Newfoundland a Labrador a na poloostrově Bonavista. (Terva)

• - Snímek měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu v Torontu 2013. (Terva)