Jak ulovit Dr. Lewise

The Grand Seduction

Komedie

Kanada, 2013, 113 min

Don McKellar

Ken Scott, Michael Dowse, Ken Scott (původní scénář)

Douglas Koch

Scénografie:

Guy Lalande

Kostýmy:

Denis Sperdouklis

CITÁT - Když na to tak vzpomínám, žilo se dobře........ Burani bez práce. To probouzí kreativitu. Brendan Gleeson byl hlavním lákadlem, aby se na příběh podíval. Nejsem zklamán. Role Murraye mu nádherně sedla. Nový doktor je sice nesympaťák, ale on do tohoto světa zatím nepatří. Celá mašinérie lží se však musí motat kolem něho. Vesnice ho potřebuje, aby se zde mohla postavit továrna a všichni měli práci. Série gagů, trapných i veselých situací a lásky může začít. CITÁT - Taky bych chtěla vyzkoušet ten jeho stroj mezi nohama.............. Trochu manipulace, malé lži, velké pravdy a je skoro vyhráno.Bude doktor? Bude továrna? Uvidíme. CITÁT - Můžeme vás nahradit bankomatem......... Vtipné i napínavé a herecky dobře obsazené. I hudební doprovod se povedl. Postelová scéna okolo 95 minuty je boží. CITÁT - Řekni mi, co děláš v naší posteli?........... 80%(5.12.2014)

Naozaj veľmi úsmevná komédia, ktorá bola založená na úplne jednoduchom princípe lži a pretvárky, ale takým prirodzeným spôsobom, že to pôsobilo nesmierne príjemným dôvtipom. A to sa v dnešnej dobe už vidí len vo veľmi obmedzenej miere, pretože inde tá komediálna zložka pôsobí tak nasilu a často aj vulgárne, až to pôsobí fakt zlým dojmom. Našťastie, The Grand Seduction bola ukážka toho, že ešte aj dnes je možné vytvoriť príjemnú komédiu. Tickle Head bol teda naozaj poriadny zapadákov, ale všetky tie ústredné postavy a nespočetne veľa perfektných dialógov plných irónie stáli za to. Nemôžem inak ako 5*. Kiežby bolo viac takých komédií.(12.10.2014)

Dějištěm je sice kanadský Newfoundland, ale nejspíš jsem nebyl sám, komu připadalo, že Tickle Head je zapadlá díra kdesi na pobřeží Irska. A nebylo to jen Brendanem Gleesonem, ale i muzikou a celkovou atmosférou. Grand Seduction je komedií, kterých je dnes jako šafránu. Nesnaží se diváka tlačit do výbuchů smíchu šílenými gagy, nepřirozenými grimasami alá Jim Carrey nebo nuceným situačním humorem, který v 90% balancuje na hraně trapnosti. Naopak patří k těm klidným filmům, které dokážou vyvolat hned na začátku úsměv, který z tváře až do závěrečných titulků nesleze. Jen občas přirozeně přeroste v hlasitý smích. Plusem je i to, že film nesklouzává ke zbytečné romantice, nebo k závěrečnému moralizování, byť tu pro obojí prostor byl. Jedna z nejlepších komedií posledních let. 90%(5.12.2014)

Můžu po nějaké době zase "menší hype"? Přepište žebříčky feel good filmů, tohle patří hodně nahoru, ne-li na úplnou špičku. V každém filmu lepší a lepší Brendan Gleeson je zoufale patriotická postavička v přístavním městečku Tickle Head (Kanada). Městečko je v prdeli, není tam práce, on to chce změnit. Aby se tam mohla postavit továrna, je potřeba do městečka přilákat doktora Hollywooda... :) Fucking fucking fucking awesome atmosféra, mix Hallstroma s Shipping News a už zmíněného Doc Hollywooda. Naštěstí to má nejedno překvapení a často ten příběh uhne směrem, kterej nebudete čekat. Následuje oslavný odstavec o Liane Balaban. Oslavný odstavec o Liane Balaban. Ta holka, do které se všichni okamžitě zamilujete, je Liane Balaban. Nevím jak je možný, že tahle herečka není obrovská hvězda a měla jenom štěky v Definitely Maybe a Last Chance Harvey. Zamilujou se do ní i ženský. Lesbičky na moviezone. A ty nelesbické taky. To aby mě na facebooku zase nějaká slečna neosočila z toho, že jsem šovinista. Podívejte se na to. Udělá vám to radost. 9/10(21.6.2015)

Miluji Murraye, miluji Tickle Head, ten malý přístav, který má ale velké srdce a o tom to celé je. Jen houšť takových vzácných komediálních perliček, které vykouzlí úsměv na tváři a zůstane tam po celou dobu stopáže. V dnešní době vulgarismů je to kumšt něco takového vytvořit, ale Donu McKellarovi se to podařilo na výbornou. Byla to naivní pohádka pro dospělé a já vůbec nehodlám rozebírat scénář, protože v mém případě to nemá smysl, když jsem se báječně bavila a smála zároveň. Těch úsměvných a příjemných momentů bylo mraky, ale myslím, že nejlepší způsob jak zjistit, jestli to cítíte také tak, je podívat se na ty človíčky osobně:-) K tomu báječná muzika, exteriéry......zapisovatelky telefonních hovorů, kriket, jazz.......(30.9.2014)

• - Snímek měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu v Torontu 2013. (Terva)

• - Gordon Pinsent je jediný ze tří hlavních herců, který ve skutečnosti pochází z Newfoundlandu, kde se natáčelo. (Terva)

• - Brendan Gleeson ve filmu opravdu hraje na housle. (Terva)