Nenápadný a neprávem přehlížený komediální klenot, který vtipně, nenásilně a srdečně vypráví příběh (naivitu schématu beru v tomto případě jako klad) o nelehkém bytí v dnešním světě a překonávání hned několika životních krizí. Usmíval jsem se od začátku až do konce, což je v dnešní době ohavně expresivních, vulgárních a bezduchých "rádobykomedií" skutečná vzácnost, přičemž to nebylo žádné reaktivní uchechtávání se, nýbrž blažený a hřejivý úsměv vycházející od srdce. 9/10!(3.9.2016)

Grand Seduction je ve své podstatě zábavný film představující klasikou komediální šablonu, kdy se banda balíků ze zapadákova snaží přesvědčit sofistikovaného měšťáka o tom, že ten jejch zapadákov vlastně vůbec není zapadákovem, nýbrž skvělým místem plným pravých vstřícných lidí, kde je radost žít. Měšťák pak po mnoha humorných či dojemných eskapádách musí přiznat, že tomu tak skutečně je. Této kostry se drží i Grand Seduction a některé momenty jsou vážně úsměvné (ve všech většinou figuruje ultimátní hláškař Simon), nicméně si myslím, že ze scénáře šlo vytěžit víc. Největší problém jsem měl asi s celkovou nepřesvědčivostí scénáře (dle mého názoru se přesvědčovanému doktůrkovi nepřihodilo v podstatě nic, co by ho mělo přimět si zapadlý přístav a jeho obyvatele nějak zásadněji oblíbit). Vůbec celá postava doktora nebyla moc dobře napsaná a většího tupce už jsem pěknou chvíli neviděl. I navzdory těmto výtkám jsem se u Grand Seduction celkem pobavil a jako odpočinkovou jednohubku ho můžu doporučit.(18.10.2015)

Miluji Murraye, miluji Tickle Head, ten malý přístav, který má ale velké srdce a o tom to celé je. Jen houšť takových vzácných komediálních perliček, které vykouzlí úsměv na tváři a zůstane tam po celou dobu stopáže. V dnešní době vulgarismů je to kumšt něco takového vytvořit, ale Donu McKellarovi se to podařilo na výbornou. Byla to naivní pohádka pro dospělé a já vůbec nehodlám rozebírat scénář, protože v mém případě to nemá smysl, když jsem se báječně bavila a smála zároveň. Těch úsměvných a příjemných momentů bylo mraky, ale myslím, že nejlepší způsob jak zjistit, jestli to cítíte také tak, je podívat se na ty človíčky osobně:-) K tomu báječná muzika, exteriéry......zapisovatelky telefonních hovorů, kriket, jazz.......(30.9.2014)

Grand Seduction je zatraceně příjemná komedie. Za břicho se u ní nikdo popadat nebude, ale pobaví zaručeně. Brendan Gleeson je tak skvělej v rolích vtipných morousů (V Brugách, Kalvárie), že by měl už do konce života hrát jenom je. Škoda jen toho rychlého (a očekávaného) twistu na konci, který trošku shazuje pomalé plynutí celého snímku...(7.5.2017)

"We're out here in uniforms that look like cricket uniforms, holding bats that look like cricket bats, and we have no idea how to play cricket! What do we do, what do we do..." asi ještě 8x aneb když se přijde nový doktor podívat na kriketový zápas blíž, přičemž oni kriket samozřejmě hrát neumí.... co uděláte? Že nevíte? No přece zařvete Jóoooo "The game is over." Ušité dresy z ručníků a záclon také neměly chybu. No řeknu to prostě - bavila jsem se a to velmi moc, díky! Nepřestávala jsem se udivovat, co všechno byli schopni vymyslet za šílenosti jako dávat zmrzlé ryby na háček, aby se cítil, že rybaří.. prostě totální blázni a cvoci. Krásná hudba, nádherná příroda, největší šílenci na světě a lehký úsměv po celou dobu snímku - to je to pravé Grand Seduction. "He said "ah" and they left." Ale jedno velké ponaučení si z tohoto snímku vezměte - "I can't begin to explain the joy we feel at the end of the day just to be a little tired." aneb celý přístav š**á - "True happiness." 4-5*(4.1.2015)

• - Snímek měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu v Torontu 2013. (Terva)

• - Tvůrci chtěli v hlavní roli Robina Williamse, ale nedohodli se pro hercův nedostatek času. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v kanadských lokalitách Newfoundland a Labrador a na poloostrově Bonavista. (Terva)