Rybářské městečko Tickle Head chátrá a neprosperuje. Šance na záchranu se objeví v podobě výstavby továrny, která je však podmíněna nejenom konkrétním počtem budoucích zaměstnanců, ale především vlastním doktorem... Kdysi býval Tickle Head v Newfoundlandu hrdým rybářským přístavem, kde žili silní, stateční a důstojní lidé. Otcové vycházeli na lov brzy zrána a vraceli se za čtrnáct hodin, aby poskytli svým rodinám střechu nad hlavou a potravu na stůl. Lidé měli smysl života, měli záměr. Dnes je Tickle Head finančně zruinované a lidé utíkají za prací do města na pevninu. Avšak místní usedlíci, jako například Murray French, jsou příliš pohodlní na to, aby zvedli zadek z barové židličky a vydali se hledat práci do města. Místo toho vystojí dlouhou frontu na sociální podporu. Přitom právě oni budou muset rozhodnout o budoucnosti své rybářské vesničky, protože šance na záchranu tu je – vybudovat továrnu, která dá lidem trvalou práci. Vesničané budou muset taktizovat a přesvědčit mladého doktora Paula Lewise, aby se tu usadil. (TV Prima)

mirkath1

Moc milý film o lidech, kteří si žijí svůj život bez přehnaných nároků a jsou spokojeni i se svou dřinou. Možná bych ráda koukla i na pokračování, které by tento film jistě zasloužil. ()

curil

Příběh mi nejvíce připomíná výbornou francouzskou komedii Un village prescue parfait, která byla natočena ve stejném roce. Zde se snaží starosta malého městečka za pomoci všech obyvatel udržet pařížského lékaře. Stálá lékařská služba ve městě je podmínkou zdravotní pojišťovny k otevření továrny na zpracování lososů. Stejný námět, stejný film. V kanadské verzi spousta humoru, skvělé obsazení, dovedl bych si příběh představit v irském prostředí, což je zásluhou Brendana Gleesona. ()

PlysovyMacko

Maly vtipný filmik o pristavnom mestečku, ktoré potrebuje vlastného doktora. Keď sa obyvateľom podarí jedného zlanarit, robia všetko čo môžu, aby si ho udržali. Na týchto vtipných momentoch je postavená celá komedia,  ako obyvatelia predstieraju, že majú radi to co doktor, aby sa mu votreli do priazne. To ze mu v kuse klamú už neriešia. Výsledný dojem je veľmi príjemný. Taylor Kitsch je veľmi pekný. ()

Jadro

Najlepšia, najoriginálnejšia, najdetailnejšia vec, akú som kedy videl... Každulilinká postava má svoj zmysel, miesto, načasovanie a hlavne svoju poctivú prácu vo filme. Nehľadiac na tie neskutočne namakané diaógy, na tú krásnu scenériu a nekonečné zvraty, tu máme legálne dotiahnutý korupčný prípad v priamom prenose, na podmaze využívania systému, v podaní asi najuvoľnenejších hereckých výkonov aké som kedy videl... ()

xpaja

Jednoduchá "pohádka", která od začátku směřuje k předem danému konci. Natočit to Američani, zjevně by se na to nedalo koukat a skončilo by to jako fraška plná laciného humoru. Díky kanadské produkci je to ale jiná káva. Film má děsně pozitivní atmosféru. Humor je hřejivě lidský, bez jakýchkoli vulgarit. Jeden vidlák vedle druhého jsou skvěle zahraní a působí uvěřitelně. Výprava je na úrovni, přístavní vidlákov proto jakoukoli úroveň postrádá. Hudební doprovod je příjemný, jako celý zbytek filmu, a výtečně dotváří celek. Dávám --- == 85 % == --- . PS: Nejlepší na celém filmu je to, že všichni chtějí práci. A aby jí získali jsou ochotni konspirovat na hranici svých možností. ()

Bilky

Toľko tepla tam hore na severe Kanady fprdelákove? Ano a zahraje jak írska muzička. Pred pár rokmi som dal 4* ale teraz vidím že tento typ humoru prežije oveľa dlhšie. K dobrej írskej whisky sa proste šedivý medvedík Brendon Gleeson jednoznačne hodí... 82% ()

wick

Komedie, která pobaví...ale v podstatě je schematická a směřuje k očekávanému sladkému konci. Párkrát se trochu zasmějete, ale jinak se zde nic moc neděje. ()

RomanT

Jsou komedie, které sleduji s normálním výrazem ve tváři a některé hlášky nebo situace ve mně vyvolají výbuch smíchu. A pak je Grand seduction, milá, příjemná komedie, jež způsobila, že jsem od určité chvíle nasadil úsměv, který vydržel až do konce. ()

DexMASTER094

"Jak se jmenuje Murryho mrtvý syn? -Harvey..." Tak jen za tuhle hlášku a podle mě výborně vyeskalovaný geg dávám hvězdičku nahoru. Nečekal jsem nic velkého a o to víc film překvapil. Hodnotil bych býval 3*, ale díky osobitému přístupu a důvtipu můžu s klidným svědomím dát 4*. ()

tomino28

Tak tenhle kanadský kousek moc příjemně překvapil, jen co je pravda. Museli byste mít místo srdce kámen, abyste netoužili mít obyvatele přístavu Tickle Head za své sousedy. Obsazení moc fajn, k tomu spousta momentů, kdy jsem se fakt zasmál a atmosféra kanadské nedotčené přírody dohromady tvoří působivou filmovou mozaiku, na které si smlsnete. Jenom ten kriket je nějaký divný sport a do divočiny v zemi, kde je národním sportem lední hokej, se nehodí. ()

terordemon

Neoriginálna, predvídateľná a nevtipná komédia s prostredia rybárskeho vidlákova. Vhodná pre dôchodcov a priaznivcov seriálu Doktor z hôr. 40% ()

frenkie

Sledoval jsem tento snímek a jak nějaký imbecil jsem měl neustále na tváři připitomělý lehký úsměv a občas jsem se i hlasitě některým situacím a hláškám musel od srdce zasmát. Neuvěřitelně milý film s fajn herci, který vás pohladí po duši a dá vám na chvíli zapomenou na strasti běžného života. ()

migl

Celkom obyčajná pohodová rodinná komédia na Nedeľné popoludnie,ktorá nezaujme ničím výnimočným,ale ani neurazí ()

Nathani

Tohle že má být komedie? Nuda, nuda, samá nuda. Kdybych k tomuto snímku nepřistupovala, jako ke komedii, asi by to bylo na tři hvězdičky, přeci jen, prostředí bylo krásné, herecké výkony uvěřitelné, příběh zajímavý, ale takhle? Šedivý podprůměr. ()

Gyrosek

Včera jsem se namlsal humoru u Zkus mě rozesmát, a od tohoto snímku jsem očekával něco "podobného", bohužel jsem se toho nedočkal, opravdu od srdce jsem se zasmál snad jen dvakrát za téměř 2 hodiny. Přesto se mi na tomto filmu něco líbilo, něco co k tomu dalo prvek koukatelnosti, možná už Nathani zmíněné prostředí.... ()