Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Marie Krøyer byla provdána za významného, dánského malíře P. S. Krøyera. Na vrcholu jejich manželství, velmi poznamenaném lehkovážným životem a vysokým společenským postavením, se zhoršuje Krøyerova mentální nemoc a jejich sen o společném životě umělců se rozpadá a mění na frustraci a soužení. Marii doslova ubíjí její rozpolcenost mezi rolemi manželky, matky a umělkyně. Nemá možnost vyjádřit sama sebe skrze své umění a dennodenně má před očima svého milovaného manžela, který se pomalu mění a stále více sklouzává k šílenství. Aby dosáhla klidu a obnovila svou sílu, matka s dcerou odjíždí na dovolenou, kde se Marie bezhlavě zamiluje do švédského skladatele Hugo Alfvéna. Marie odvážně opouští svého manžela pro novou lásku, i když jen málo ví o možnostech, které se před ní rozkládají. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (33)

xargos 

všechny recenze uživatele

Tento film má podle mých dojmů daleko do propracovaných ság, do výletů po lidských duších a hlubokých zákoutí vědomí, jak jsem u národů severu zvyklý. Jde více po povrchu věcí a jednotlivé postavy se mi zdají jen nastíněné, ale nikoliv poznané do těch svých hlubin. Ale mnohdy je ta hloubka právě jen v románech, než v životě a život sám je zkratkovitý... plný rozhodnutí, kterých pak lidé litují. Marie je oběť, ale ne ta doslovná, která je vláčena osudem. Je to silná žena, schopná se o sebe postarat. Je také malířka, jako její muž, ale nemá ten geniální talent jako on. A její muž ji to dává najevo nejen ve chvílích svých výletů do temnot, ale i ve střízlivém stavu. V atmosféře dané doby je složiné zůstat sama s dítětem a tak v čase, kdy se odvažuje k životnímu rozhodnutí, nechává malou dcerku doma. To se však vztahu matka - dítě stane osudným. Je to poměrně smutný příběh, kde jediným člověkem, co se hroutí, je sám mistr. Ostatní jsou (alespoň psychicky) pevní, ale radosti jim to v životě nepřidá. Východiskem se pro Marii stává pouze přijmout osud, jaký je a vydat se na novou cestu s druhou narozenou dcerou a možná i s jejím otcem - v tom příběh zůstává otevřený. ()

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Severské presné, severské chladné. Film je silný príbeh o živote ženy, umelkyne, ktorá sa bezhlavo zamiluje do niekoho iného, muž je čím ďalej tým viac bláznivý a ešte ju nakoniec aj dcéra opustí. Trochu ako Anna Karenina. Z výpravy sa dalo vyťažiť viac. Celkovo je to trochu rozťahané, nudné, ale každá scéna má svoje miesto a herci sú ukážkovo presní. Nie zlé, ale ani úplne oslňujúce. 3 z 5 ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Těžký osud těžce zkoušené ženy ve filmu, který to divákovi chtěl dát co nejvíc najevo. Tenhle film je totiž plný bezmoci, deprese, smutku a zášti, která ne a ne zastavit. A nezastaví se ani v moment, kdy bych to tý Marii fakt strašně přál. Seveřani se tady pustili do své zajímavé historie a zasekli se na emocích, které ve svých filmech bravurně zvládají, ale dál s nimi už nikam nepokročili. Po celý film tak nezbývá nic jiného, než za Marii přetrpět její těžce zkoušený život a je otázka, jestli někdo takový film dokáže překousnout. ()

zahadum 

všechny recenze uživatele

Niekto tu napísal,že je to sterilné...áno spracovanie a práca s kamerou je trošku "chladná " ale to je predsa u severských filmov bežné a berieme to ako taký " trademark" ... Mimochodom tá kamera a jej hra so svetlom je úžasná ! príbeh je tichý..komorne ladený a nie je vôbec predvídateľný .... zo začiatku sa môže javiť,že je to tuctová záležitosť ale zdanie klame...film je plný prevratov..nechám na vás či sú dôveryhodné. ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Skoro dvě hvězdičky a i to jsem dost přestřelil. Neskutečně nudná televizní 1000x viděná rádoby historická exkurze do života nějakého zmagořeného génia a jeho trpícího okolí. Snad první film, kterému by v TV skutečně prospěly reklamy, které by ho přerušovaly - NĚCO BY SE DĚLO! ~ 1,5* ()

Galerie (28)

Související novinky

Svensk Filmindustri mění vedení

Svensk Filmindustri mění vedení

24.04.2014

Michael Fleischer, generální ředitel SF Film v Dánsku, a Guttorm Peterson, SF Norge v Norsku, ohlásili po více než deseti letech své působnosti ve Svensk Filmindustri svůj odchod. Fleischer u… (více)

Reklama

Reklama