Na pytlácké stezce

• Československo

Na pytliackom chodníčku

Rodinný / Dobrodružný

Československo, 1979, 73 min

Mám rád Šumavu, Tomáše Holého i Gustáva Valacha a tenhle film byl z celé trilogie podle mne nejlepší, takže tentokrát za čtyři. V téhle sérii mi mimo jiné asi nejvíc vadily hojně užívané sborové halekačky v hudebním doprovodu, na ty jsem si vypěstoval úplnou alergii. Pro zajímavost: kdyby někdo hledal hájenku, kde byly tyhle filmy natáčeny, jedná se o tzv. Klostermanovu chatu, která se nachází po pravé straně silnice ze Srní k rekreačnímu středisku ZČE Vydra.(1.7.2007)

Tomáš Holý. Neznám celou jeho filmografii, ale on prostě a jednoduše kde hrál, tam to rozzářil. Jeho filmy mají už jen díky němu své kouzlo. Zajímavé dialogy, jako by je skutečně psalo dítě, ovšem nesmírně nápadité, příjemná hudba a to krásné prostředí, ve kterém se natáčelo. K tomu všemu přitom stačí jen několik málo zajímavých postav a máme zajímavý film. Snímek jsem viděl už mnohokrát a nikdy jsem se nenudil. Ač vím, jak to dopadne s hledáním pytláka. A neméně zajímavé výkony podali třeba i Václav Sloup a skvělý pan Kemr. A pak P. Zedníček a K. Heřmánek. Jejich haťapaťa je také legendární. Na lva by to dnes nedosáhlo, ale je to takové milé pohlazení po duši. Takových filmů bych leckdy bral víc než nudných a nezajímavých aspirantů na Českého Lva.(20.9.2015)

Dětská detektivka na úrovni. Holý už sice trochu ztrácel ze své autentické přirozenosti, ale nejen on film dokázal držet v kvalitních intencích. Pátrání po pytlákovi je místy zajímavé, místy napínavé a režisér Gajer si se zvolenými přírodními lokalitami zručně tyká. Přesto mě tento film až tak nezaujal. S odhalením pytláka v tmavém lese a za urputné bouřky film ztratí na zajímavosti. Největší potíž je však hlavně v tom, že druhé zhlédnutí pekelně nudí. 60%(27.12.2010)

• ladko

Film mi celkom spríjemnil cestu autobusom z Michaloviec do Prahy, ako nenáročná oddychovka celkom funguje. Ale rok výroby je predsa len poznať. Dramatická hudba v "napínavých" momentoch ma vždy rozosmiala. A napriek krátkej stopáži ma film viacmenej nudil a ani zábery na srnku, jeleňa, zmiju, líšku a ostatné zvieratá - bez ktorých by film mal snáď 45 minút - ma nejako extra nebavili.(1.5.2008)

Ty tři filmy s Tomášem Holým (Pod jezevčí skálou, Na pytlácké stezce, Za trnkovým keřem) jsou téměř na jedno brdo a nabídnou nám to samé. Podle mě je jejich kvalita i zajímavost klesající. Takový typický rodinný film s dětskou hvězdou, kterou jen ztěží někdo překoná. Dětské dobrodružství na několik způsobů. 55%(18.1.2008)

• - Pri páde stromu počas búrky pri údere blesku je možné si všimnúť nadpílený kmeň. (zoot3r)

• - Asi nejtěžší scéna filmu prý byla jedna ze závěrečných, která se musela točit v noci v dešti, přičemž byly použity letecké motory, které navodily dokonalou atmosféru bouře a vichřice. (rockwoman)

• - Ve scéně, kdy Vašek (Tomáš Holý) s Brokem odcházejí za dědou (Gustáv Valach) do lesa, následuje záběr na prázdnou lavici. Když se však děda vrací domů, je na lavici modrý kastrol. (TheDave)