Na pytlácké stezce

• Československo

Na pytliackom chodníčku

Rodinný / Dobrodružný

Československo, 1979, 73 min

Dětská detektivka na úrovni. Holý už sice trochu ztrácel ze své autentické přirozenosti, ale nejen on film dokázal držet v kvalitních intencích. Pátrání po pytlákovi je místy zajímavé, místy napínavé a režisér Gajer si se zvolenými přírodními lokalitami zručně tyká. Přesto mě tento film až tak nezaujal. S odhalením pytláka v tmavém lese a za urputné bouřky film ztratí na zajímavosti. Největší potíž je však hlavně v tom, že druhé zhlédnutí pekelně nudí. 60%(27.12.2010)

Ty tři filmy s Tomášem Holým (Pod jezevčí skálou, Na pytlácké stezce, Za trnkovým keřem) jsou téměř na jedno brdo a nabídnou nám to samé. Podle mě je jejich kvalita i zajímavost klesající. Takový typický rodinný film s dětskou hvězdou, kterou jen ztěží někdo překoná. Dětské dobrodružství na několik způsobů. 55%(18.1.2008)

• MM_Ramone

Nebohý Tomáš Holý je mnohými dodnes považovaný za žiarivú českú detskú hviezdu. Sympatický klučina s obrovským hereckým talentom. Možno čosi na tom bude. Mal svojráznu charizmu. Mne však nikdy nijak zvlášť neučaroval. Objavoval sa vo filmoch, ktoré ma nevedeli zaujať. Ani príbeh malého pražáka, ktorý sa ocitne u svojho starého otca hájnika na Šumave ma moc nepobavil. Takže preto filmu "Na pytliackom chodníčku" dávam len dve hviezdičky. **(17.4.2018)

• lennyd

Malý Vašek (Tomáš Holý) by měl jen na prázdniny se svými rodiči do Bulharska. Ale díky vzpomínkám na minulé prázdniny strávené u svého dědy, hajného Straky, se rozhodne utéct a další prázdniny strávit opět na krásné Šumavě. Ale idylka z minulých prázdnin je pryč, les obchází strach - v podobě neznámého pytláka. Podezřelí jsou téměř všichni, a nakonec odhalení musí počkat do strašlivé bouře, kdy je nakonec Vašek tím, kdo pytláka odhalí... Pokračování filmu Pod jezevčí skálou se od minulého dílu naprosto ničím neliší. Je pravda, že příběh je o poznání napínavější, i tak nejde o nic závratně zábavného, a film opět potěší svoji délkou (krátkou). Tomáš Holý je (byl) Tomáš Holý a ostatní jsou zcela nepodstatní...(26.12.2008)

Druhý díl příjemné oddychové trilogie pro děti i dospělé ze Šumavy. Tentokrát se již Tomáš Holý zná se svým dědou a na prázdniny znovu odjíždí do hor. A to tentokrát sám dobrovolně, ačkoliv měl původně jet na dovolenou do Bulharska. Na Šumavě prožívá krásné prázdniny, jejichž vrcholem je pátrání po pytlákovi. A celým filmem provází dva trampové, Zedníček s Heřmánkem, svojí vlezlou písničkou: A už v tom zase lítáme, haťa paťa. [10155. hodnocení, 108. komentář, 65%](17.3.2019)

• - Pri páde stromu počas búrky pri údere blesku je možné si všimnúť nadpílený kmeň. (zoot3r)

• - Filmovalo se na Kvildě, v Praze - Břevnově, Chalupské slati u Borové lady. Hájovna se nachází v Srní, jmenuje se Klostermanova chata. (M.B)

• - Když přichází děda (Gustáv Valach) k hájovně, ze dveří vybíhá Brok. V dalším záběru Brok teprve seskakuje z postele, kde spí Vašek (Tomáš Holý). (Mr.Hudson)