Báječný paroháč

• italský

Il magnifico cornuto

Komedie

Itálie / Francie, 1964, 124 min

Film je adaptací klasické belgické divadelní hry Le cocu magnifique napsané Fernandem Crommelynckem. Ugo Tognazzi hrál postavu Andrey Artussiho nejdříve na divadle. Filmu se dá těžko neco vytknout. Režie i styl filmu jsou výborné. Nejslabším článkem v obsazení se mi zdá být Claudia Cardinale. Její nepopiratelná krása nebyla dostatečně vyváženým partnerem Ugova herectví.(5.1.2014)

Ugo je výborný, Claudia překrásná (a téměř nahá) a kupodivu film i utíká. V rychlé italské mluvě zaniká množství drobných vtípků, kterými je film naditý jak masopustní jitrnice. Mít tak původní český dabing, to by teprve byly hody.(5.2.2012)

Vynikající Ugo Tognazzi. No, nechtěl bych být v jeho kůži.(8.12.2008)

„Paroháče“ jsem kdysi viděla v divadle, a i když herečka v hlavní roli nebyla ani zdaleka tak překrásná jako Claudia Cardinale, bavila jsem se mnohem víc. Prvním problémem je nestřídmá stopáž, dvě hodiny na příběh s tak přímočarým dějem jsou obtížně únosné i pro člověka se zálibou ve starých filmech a Claudii. Druhou slabinou je Ugo Tognazzi, který vypadá jako Peyrac po lobotomii. Líbila se mi hudba a kožešník Bernard Blier, ale do divácké extáze jsem měla dál než Santa Claus do rovníkové Afriky.(6.5.2013)

• anderson

ČST 2 (český okruh) = 27.8.1989, réžia českého znenia = (ČST Brno) (2.1.2012)(2.1.2012)

• - Film sa natáčal v talianskom meste Brescia. (dyfur)