Návštěva z vesmíru

• USA It Came from Outer Space (více)

Hrdina tohoto filmu je amatérský astronom z malého městečka, snažící se přesvědčit místní vedení, že viděl přistání kosmické lodi, a že to opravdu nebyl meteorit, co spadl. S nepokojem také pozoruje zpočátku nenápadné změny v chování lidí. Někteří lidé bez mrkání hledí přímo do slunce, jiní nereagují na změnu teploty. Mimozemšťané jsou neviditelní a jsou schopni nahradit pozemšťany dvojníky, kteří se chovají skoro stejně jako lidé, jen s malými rozdíly. (Benjamin-L)

pepo

Myšlienka, ktorá pred 70. rokmi nebola ešte otrepána ( buďte dobrí lebo mimozemšťania nás nakopú do riti) zabalená do chytľavého príbehu z ktorého si neskôr veľa požičala absolútna špička žánru - oveľa depresívnejšie Invasion of Body Snatchers a o veľa neskôr Abramsovo Super 8 ( a to dosť okato) 8/10 Keď nad tým rozmýšľam je dosť možné, že na prvom drafte scenára Super 8 bolo napísané It came from outer space - remake ()

Aluska88

Sci-fi z 50.- 60. let mám moc ráda. It Came from Outer Space se drží výborného scénáře, kde hrdinové jednají uváženě a promyšleně a dámy jsou noblesní a pohotové. Na dobu vzniku mě překvapila nevšední kamera z pohledu návštěvníka z vesmíru. Jak originální:) Několik scén bylo velmi působivých, a lehce strašidelných. Novátorské téma, kde neproběhne žádná násilná invaze jako ve Válce světů, mimozemšťani ztroskotali náhodou na Zemi a pouze hledají suroviny na opravu své kosmické lodi. Aby se dostali mezi lidi a získali tak materiál na opravy, je zapotřebí vypadat jako oni, jinak by vypukla panika. Vzhled ufounků ani příliš neuvidíme, ale i z toho mála se mi dokázal vytvořit úsměv nartech nad tou krásnou dobou, kdy se triky dělaly rukama nohama, jen na na PC. Člověka jistě napadne srovnání s Invazí zlodějů těl. Podobnosti tu sice jsou, záměry Návštěvy z vesmíru jsou však čisté. Žádná anarchie, ani plány na obsazení Země či lidstva:) ()

Lima

Plakátové Info: SPEKTAKULÁRNÍ! Z PLÁTNA TĚ ZACHVÁTÍ VE SVÉM OBJETÍ! __ Spíše než jako dobré scifi to beru jako dokonalý relikt doby. Jack Arnold se tímhle perfektně strefil do éry mccarthismu, kdy americkou společností cloumal strach z plíživého komunismu, kde jeho úlohu tady suplují mimozemšťané. Zpočátku to moc nefunguje, hapruje to proporčně (výbuch s takovým kráterem by vyhladil půlku Kalifornie), ale počínaje monologem o strachu z odposlouchávání to nabere správný paranoidní atmosféru, s obavami o infiltraci mimozemskými silami a to, že zdejší ufouni jsou vlastně kladnými postavami, které chtějí jenom čas na opravu své kosmické lodi, tomu dává neobvyklý paradoxní šmak. Ten film předběhl dobu i v tom, že jako první ukazuje možnost mimozemšťanů převtělit se do těl běžných občanů (což bylo v následujících letech několikrát s úspěchem použito). Nechybí i několik pěkných trikových sekvencí (laserová pistole), ale především jsem tomuhle filmu vděčný, že po velkém úspěchu v kinech nastartoval v 50.letech Jacku Arnoldovi úspěšnou kariéru a zacementoval ho jako jednoho z vůbec nejlepších sci-fi režisérů ´Zlatého věku´. ()

Goldbeater

Velmi povedený debut Jacka Arnolda, známého hlavně pozdějšími klasickými sci-fi Tarantula a Skvělý zmenšující se muž. Už od začátku, kdy vidíme padat ohnivou kouli za zvuků velmi pamětné znělky, je vidět, že film je jako stvořený pro fanoušky sci-fi snímků padesátých let. Proč jsem ale přes to všechno dal tři hvězdy? Je to kvůli o dva roky staršímu Dni, kdy se zastavila země, který předává dané téma daleko sympatičtěji. Ale v žádném případě nechci házet špínu na tenhle dobrý snímek. Sám jsem se pěkně bavil a pouštní prostředí, ve kterém se Návštěva z vesmíru odehrává, se mi velmi zamlouvalo. Mám rád filmy z pouště. Doporučuji, nemá daleko ke čtyřem hvězdám. ()

JohnnyD

Začína sa to skvelo. V prvých sekundách už vidíme vesmírnu loď, v šiestej minúte sa nám v plnej kráse objaví emzák. Lenže potom sa niečo stane. Film upadne do bľabotania, mimozemšťania zmiznú alebo nadobudnú body-snatcher podobu a výsledok je rutina s mizerným dejom. V týchto okamihoch potešia len občasné patetické hlášky (skvelá bodka za filmom), ešte patetickejšie herecké výkony a skvelá béčková hudba. Inak je to veľká škoda. No už za dva roky si Universal napravil povesť s brilantným This Island Earth! ()

• Maskérské oddělení společnosti Universal-International předložilo vedení studia dva návrhy mimozemšťanů. Návrh, který byl zamítnut, byl později použit ve filmu Ostrov zvaný Země (1955). (Marek06)
  • Snímek byl natočen na motivy povídky Raye Bradburyho “The Meteor". (Hans.)

Časové pásmo bylo změněno