Fantozzi

• Česko Zrození pana účetního (více)
všechny plakáty

Věčný smolař Ugo Fantozzi se tentokrát představuje ve svém úplně prvním filmu, který u nás dosud nebyl uveden. I v tomto dílu se můžete těšit na jeho hezkou ženu a ještě krásnější dcerku, ale také na jeho trapasy v japonské restauraci, utrpení při odtučňovací kůře, sportovní nadšení při fotbalovém zápase a marnou snahu získat si přízeň slečny Silvaniové. (oficiální text distributora)

Ludva

[2009-11-08] * Na pár vynikajících fórků (fotbal, závěrečná scéna s megaprezidentem a křeslem z lidské kůže) a pár dobrých (ranní dostihy s autobusem) připadá příliš mnoho dlouhých a nudných scén. ()

bloks

Nie tak dobré ako maléry účtovníka, ale určite lepšie ako ostatné diely. Humor je tu miernejší. Veľa vtipných scénok, ako napríklad naskakovanie do autobusu... ()

zdn

Tenhle humor je moje krevni skupina. Urednici jako ponizeni otroci panu velkoreditelu v italske kapitalisticke firme. ()

VenomSK

Ako mnohí napísali, diely Maléry sú tiež u mňa jednička ale toto pôsobí ako príjemný rozbeh. Najlepšie scény asi futbalový zápas, kempovanie a ujde aj japonská reštaurácia s národným zvykom v hode tanierom s prirodzeným výkrikom :) ()

raininface

No jasně, že tenhle první film s Fantozzim má dost hluchých míst, ale taky obsahuje hodně ukrutných seků jako třeba megagrknutí po dvou tuplácích piva, které v horách strhne lavinu. A za to já klidně ty 4* dám. ()

Marrakech86

Vždycky jsem si myslel, že jsem viděl všechny filmy o panu účetním, ale překvapivě ne. Pamatuju si pár scén, které jsou zejména z filmu "Maléry pana účetního". Chvíli jsem přemýšlel, jestli jsem neviděl jiný film. Toto se mi moc nelíbilo ()

Jacq30X

První film s Ugem a proto pokud někdo viděl Maléry, zdá se mu, že film kopíruje. Maléry jsou u vybroušený diamant. Viděl jsem všechny filmy postupně od prvního a proto nejsem zasažen zdvojováním vtipů. Až poté další filmy opakují vyzkoušené scény. Pro mě srdeční záležitost. Viděl jsem to ještě za komančů a bylo to jak zjevení. Také první dabing ČT s Stanislavem Fišerem, přidal filmu maximální vtipnost. Oni si tam přidávali hlášky a vtipy. V originálu nejsou určité hlášky a komentáře. Předabování na DVD Postráneckým ubralo na vtipnosti a drží se původního originálu. Proto už není tak vtipný. Italské hlášky jsou v Itálii proslulé jak naše se Slunce seno atd. ()