Fantozzi

• Česko Zrození pana účetního (více)
všechny plakáty

Věčný smolař Ugo Fantozzi se tentokrát představuje ve svém úplně prvním filmu, který u nás dosud nebyl uveden. I v tomto dílu se můžete těšit na jeho hezkou ženu a ještě krásnější dcerku, ale také na jeho trapasy v japonské restauraci, utrpení při odtučňovací kůře, sportovní nadšení při fotbalovém zápase a marnou snahu získat si přízeň slečny Silvaniové. (oficiální text distributora)

Juto

Napriek absencii skutočnej zápletky (film je viac-menej sekvenciou skíc) je Fantozzi pravdepodobne posledným komédie v talianskom štýle. V porovnaní s klasickými komédiami v talianskom štýle je všeobecný tón oveľa ľahší, ale napriek tomu pod priehľadným závojom frašky stále horí oheň nemilosrdnej sociálno-kultúrnej kritiky. 6/10 ()

tom88

Komédia je to ako vyšitá, ale moc nasilu až je to trápne. Dejovo je to slabé až tupé a primitívne, množstvo zdanlivo vtipných scén tvorí tento nekompletný a nič nehovoriaci film. Maléry pána účtovníka ešte ušli, druhé pokračovanie bola katastrofa a absolútne fiasko a Zrodenie je niečo medzi tým. Na niektorých scénkach som sa zasmial alebo aspoň pousmial, no pri ďalších som opäť krútil hlavou a prizeral katastrofálnemu vtipu, ktorý je v mnohom pod úroveň. Villaggia už mi stačilo. Zrodenie, Účtovník 1 a 2 mi úplne stačí a neviem či si niekedy budem mať chuť zopakovať nejakú Paolovu jazdu. 40% ()

fantoci

První a nejlepší Fantozzi teda po Malérech. Hodně dobrých scének např.: když hrají fotbal to je k popukání. ()

lennyd

Ugo Fantozzi (Paolo Villaggio), známý to účetní, zažívá první sadu příhod, které by se komukoliv jinému těžko přihodily. Ať už jde o nevšední večeři v japonské restauraci se slečnou Sylvaniovou, jeho tajnou láskou, či pokusy zhubnout... Z fleku bych mohl zkopírovat B!shopův komentář - taktéž jsem čekal nějaké začátky pana účetního, jak se vlastně stal účetním, seznámil se s manželkou, narodila se dcera, ale nic takového. I jako v pozdějších filmech jde jen o sled více či méně (a zde bohužel méně) vtipných scén, přičemž některé byly znovu a lépe (vtipněji) přetočeny a využity v pozdějších Malérech pana účetního 1 a 2 (např. ona odtučňovací kůra). I přes kritický komentář a dvouhvězdičkové hodnocení ale nemohu říct, že bych se nebavil - ale je to podobné jako s českými Kameňáky - člověk se párkrát zasměje, párkrát zastydí, a to je vše. Rozhodně si raději pustím Maléry a nebo Nástrahy velkoměsta... ()

pytlik...

Porod je prý pro ženu největší bolest, jakou může zažít. No nevím, tenhle film to ani nepotvrzuje, ani nevyvrací. Jako legrace to nebyla v podstatě žádná, ale že bych se bolestí svíjel, to zas né. Ale zase, nejsem ženská, že jo. ()

m.a.t.o.

Fantozzi je žáner sám o sebe. Kým v detstve sme sa na tom s kamarátmi kráľovsky zabávali, teraz mi to už pripadalo také...všelijaké. Zopár vydarených scénok, ale ako celok to stojí za starú belu. Každopádne, Paolo Villaggio v úlohe najväčšieho smoliara na zemeguli exceluje. ()

JohnSmith

Už jsem si zvykl,že u těhlech komedií o příběh moc nejde.Je to sled historek,které jsou nebi mají být vtipné.Některé jsou vskutku povedené,jiné slabší.Celkově lehce nadprůměrná zábava. ()

Kovaja

Vracet se domů z práce k tak nádherné ženušce a ještě krásnější dcerušce muselo být fakt utrpení.:-))) ()

Paity

Docela by mě zajímalo, koho napapadlo udělat idiota hlavní postavou, když neví co je vtip, satira či snad ani anekdota a jeho jedinným úkolem je nějak špatně šlápnout, či spadnou nebo něco splést. ()

Hanys_

Přišlo mi to jen jako takový soubor scének (některá lepší, některá horší), které ve výsledku moc zábavný film netvoří. Uvidíme co další díly. 4.5/10 ()

agass

Vcelku vydařená groteska, i když Villaggia zrovna dvakrát nemusím. Nejvíc jsem se natlemil hned na začátku, jak dostane po palici tím perlíkem nebo co to je a pak to jejich slavný zatloukání kolíků. To byla docela prča, ale už radši žádnýho účetního vidět nechci. ()

rsimonyi

Úplně první film s Fantozzim u nás konečně vychází. Italské komedie o panu účetním alias Fantozzim mají 10 dílů! (u nás uvedeno už 9) 1 Fantozzi (1975)/Zrození pana účetního 2 Secondo tragico Fantozzi, Il (1976)/Nesnáze pana účetního 3 Fantozzi contro tutti (1980)/Maléry pana účetního/ 4 Fantozzi subisce ancora (1983)/Maléry pana účetního 2/ 5 Superfantozzi / Superúčetní (1985) 6 Fantozzi va in pensione (1988)/Pan účetní jde do důchodu/ 7 Fantozzi alla riscossa (1990) 8 Fantozzi in paradiso (1993)/Fantozzi v ráji/ 9 Fantozzi - Il ritorno (1996)/Návrat pana účetního/ 10 Fantozzi 2000 - la clonazione (1999)/Pan účetní opět zasahuje/ ()

KOZLIK

Absolutněb nejlepší díl, ostatní kromě malérů, už jsem jenom opakováním jednou použitých gegů. Ano já mohu potvrdit on říká každé ráno své manželce mořská krávo a potvoro. :)) ()

Akana

Jako školáka mě kdysi Maléry pana účetního hodně bavily, nečekal jsem ale, že by mi dneska tenhle ultrasmolař ještě mohl něco říkat. No a ejhle, posílání do horoucích troškovských pekel se nekoná. Nejen že je to místy hodně zábavné (fotbalové utkání, japonská restaurace), ale ten humor, hrubý jako štěrk, má snad i nějakou tu Hodnotu. Fantozzi je neustále tak drtivě ponižovaný, že mi je ho prostě líto a ze všech těch úspěšných chytráků, papalášů a aristokratů kolem je mi zle. Takže je v tom i nějaká sociální angažovanost nebo si jí jenom představuju? Možná je to prostě jenom taková ta lidová sranda bez bryndáku, která podobné myšlenky vyvolává spíš mimoděk. Rozhodující je ale výsledný pocit a ten v tomhle případě jde výrazně do kladných čísel. 70% ()

BeranSon

První Fantozzi je takový průměr no laťku nenastavil příliš vysoko, ale fórky a zábava jsou v pořádku. 5/10 Zlatý průměr. ()