Návrat pana účetního

Návrat pána účtovníka

Komedie

Itálie, 1996, 97 min

• rsimonyi

Devátý film o Fantozzim, kvalita klesá. Italské komedie o panu účetním alias Fantozzim mají 10 dílů! (u nás uvedeno už 9) 1 Fantozzi (1975)/Zrození pana účetního 2 Secondo tragico Fantozzi, Il (1976)/Nesnáze pana účetního 3 Fantozzi contro tutti (1980)/Maléry pana účetního/ 4 Fantozzi subisce ancora (1983)/Maléry pana účetního 2/ 5 Superfantozzi / Superúčetní (1985) 6 Fantozzi va in pensione (1988)/Pan účetní jde do důchodu/ 7 Fantozzi alla riscossa (1990) 8 Fantozzi in paradiso (1993)/Fantozzi v ráji/ 9 Fantozzi - Il ritorno (1996)/Návrat pana účetního/ 10 Fantozzi 2000 - la clonazione (1999)/Pan účetní opět zasahuje/(18.10.2006)

• Gilmour93

Evidentně těžko ho zabít, Fantozziho.. Z účetního hlediska to MÁ DÁTI lascivní humor, občasné světlé momenty probleskující skrz trapnost, ženské představitelky z italského národního obludária, mužské z ústavu pro duševně choré a opakovaní frků z předchozích dílů, což mi návrat Uga v plné míře DAL. Mimochodem, nekupuje si pan účetní to rozměrné spodní prádlo u stejné firmy jako Hugo z hor a incredebilní Hulk?(15.6.2011)

Již neuvěřitelně desátý díl této francouzské komediální série. Oproti předchozí osmičce a devítce malinaktý skok do předu. Je zde lepší příběh a více vtipných a lepších scén (mám na mysli, že scény se snaží být více vtipné než trapné jako v předchozích dvou filmech). Fantozzi je skvělý, pořád na to má. Takže koukatelný lepší průměr, kterž vystačí na jedno dobré podívání. Nic víc ale, bobmba to není. 57% = ***(31.12.2012)

Smůla se pana účetního drží i po smrti a nebeskou bránou jako jediný nestačí projít. Je dočasně poslán zpět na zem. Tady ho ovšem znovu čekají maléry, počínaje jeho vnučkou. Odzkouší si diskotéku mladých, bungee jumping, pár výtržností. Stane se závislým na erotických telefoních linkách, kde utratí veškeré peníze a Pina si začne vydělávat právě jako telefonistka erotických linek. Samozřejmě, že se jí Fantozzi dovolá. Slečna Silvaniová potřebuje finance na plastické operace, tak namluví Fantozzimu, že s ním čeká dítě. Někdy se ve filmu objevují již známé scénky z minulých dílů, ale celkově to pobaví.(19.3.2011)

To je tak blbý, až je to dobrý! Tak bych charakterizoval tento prozatím devátý díl slavné série o smolařském účetním. Nevím proč, ale na TV Barrandov jsem si to pustil jako kulisu a nakonec jsem u toho seděl v salvách smíchu. Sedlo mi to do nálady. Takový hlášky jsem nechytal >>> V kolik se vrátíš? Ukáže prostředníček..Co říkala? Že se vrátí v jednu! :D(14.6.2011)

• - Fantozziho dcera je ve skutečnosti muž. (Elwanelyn)

• - Približne v 17. minúte filmu môžeme na stene izby Fantozziho (Paolo Villaggio) dcéry vidieť plagát heavy-metalovej skupiny Iron Maiden. (Michal123)

• - Postava Fantozziho je tak populární, že v Itálii široce používané adjektivum "fantozziano" znamená "někdo tak nešťastný jako Fantozzi". (Elwanelyn)