poster

Návrat pana účetního

 • Itálie

  Fantozzi - Il ritorno

 • Slovensko

  Návrat pána účtovníka

Komedie

Itálie, 1996, 97 min

 • rsimonyi
  **

  Devátý film o Fantozzim, kvalita klesá. Italské komedie o panu účetním alias Fantozzim mají 10 dílů! (u nás uvedeno už 9) 1 Fantozzi (1975)/Zrození pana účetního 2 Secondo tragico Fantozzi, Il (1976)/Nesnáze pana účetního 3 Fantozzi contro tutti (1980)/Maléry pana účetního/ 4 Fantozzi subisce ancora (1983)/Maléry pana účetního 2/ 5 Superfantozzi / Superúčetní (1985) 6 Fantozzi va in pensione (1988)/Pan účetní jde do důchodu/ 7 Fantozzi alla riscossa (1990) 8 Fantozzi in paradiso (1993)/Fantozzi v ráji/ 9 Fantozzi - Il ritorno (1996)/Návrat pana účetního/ 10 Fantozzi 2000 - la clonazione (1999)/Pan účetní opět zasahuje/(18.10.2006)

 • mrx.friend
  ***

  Nebýt hlušších míst, bylo by to za 4, protože ze scén, kdy se Fantozzi (podle jeho slov) nastavuje v posteli vedle Piny po tom, co zákazníkovi po telefonu říká, že si to strká do zadku nebo té v závěru, kdy má pocit, že po osmi porcích mexické fasolady exploduje za doprovodu samopalu či ručních bomb, jsem opravdu chcal smíchy...z dalších hlášek: Ugina ukáže dědečkovi vztyčený prostředníček coby gesto vzdoru. Pina: "Tak co říkala?" "Říkala...říkala, že se vrátí v jednu." // "Ugina se ještě nevrátila, co když se jí něco stalo?" "Měla na sobě obojek, ne? Tam je známka. Uvidíš, že nám ji přivedou domů." // následně Fantozzi podává inzerát do magazínu Čtyři packy s poutavou titulní stranou překrásné zrzavé kočky, který zní: "Ztratil se exemplář ženského pohlaví, hladká srst, střední velikost, slyšící na jméno Uga." // po otevření kokosového ořechu, který obsahuje Ugyn cop: "A, uřízli jí ocas!" // Fantozzi ukazuje fotografii vnučky policistovi: "Podívejte se, podívejte! Podle vás by byl někdo schopen tuhle holku prc--?!" // "Já tě ochráním, maličká. Já tě--uááá! Ještě jsem si nezvykl vidět tě takhle zblízka." // "Kam ji vedeš? To ne, to ne, vede ji do boudy!" // "No do prdele, je to možný?! Každý ráno si chcíplá jako netopejr a dneska, zrovna dneska-- Objevil jsem zajímavou telefonickou šous-eh, teda šlus--službu." (Semenářka versus Polykačka) ... :-D(28.11.2009)

 • Gilmour93
  **

  Evidentně těžko ho zabít, Fantozziho.. Z účetního hlediska to MÁ DÁTI lascivní humor, občasné světlé momenty probleskující skrz trapnost, ženské představitelky z italského národního obludária, mužské z ústavu pro duševně choré a opakovaní frků z předchozích dílů, což mi návrat Uga v plné míře DAL. Mimochodem, nekupuje si pan účetní to rozměrné spodní prádlo u stejné firmy jako Hugo z hor a incredebilní Hulk?(15.6.2011)

 • Hennes
  ***

  Smůla se pana účetního drží i po smrti a nebeskou bránou jako jediný nestačí projít. Je dočasně poslán zpět na zem. Tady ho ovšem znovu čekají maléry, počínaje jeho vnučkou. Odzkouší si diskotéku mladých, bungee jumping, pár výtržností. Stane se závislým na erotických telefoních linkách, kde utratí veškeré peníze a Pina si začne vydělávat právě jako telefonistka erotických linek. Samozřejmě, že se jí Fantozzi dovolá. Slečna Silvaniová potřebuje finance na plastické operace, tak namluví Fantozzimu, že s ním čeká dítě. Někdy se ve filmu objevují již známé scénky z minulých dílů, ale celkově to pobaví.(19.3.2011)

 • B!shop
  ****

  Ja si nemuzu pomoct, ale ja se bavil skvele a klidne to zaradim mezi nejlepsi Fantozziovsky filmy. Sesla se tu stara dobra osvedcena sestava, pribeh je jen klasickej sled scenek, ale az na par, ktery jsou precejen uz moc kokotsky, to je desnej narez, kde lita jedna brutalni hlaska za druhou a scenky proste nemaj chybu, i kdyz spousta z nich uz byla k videni, nektery jsou zbytecne protahovany a nektery zase bohuzel kratky. Navic Villaggio i ve svejch 64 letech zvladne kde co a radi jak za mlada. Proste paradni komedie.(10.10.2009)

 • - Približne v 17. minúte filmu môžeme na stene izby Fantozziho (Paolo Villaggio) dcéry vidieť plagát heavy-metalovej skupiny Iron Maiden. (Michal123)

 • - Fantozziho dcera je ve skutečnosti muž. (Elwanelyn)

 • - Postava Fantozziho je tak populární, že v Itálii široce používané adjektivum "fantozziano" znamená "někdo tak nešťastný jako Fantozzi". (Elwanelyn)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace