Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ani po smrti neopouští Uga Fantozziho prokletá smůla. Pro nebohého účetního není v nebi volné místo, a tak je poslán zpět čekat, než se nějaké uvolní. Plný energie a odhodlání se rozhodne využít čas k tomu, aby si života pořádně užil a dohnal vše, co zameškal. Ale maléry opět přicházejí. Neteř předstírá vlastní únos, aby získala peníze na vytouženou motorku, a Ugo propadne sexu po telefonu, čímž ruinuje rodinný rozpočet takovým způsobem, že si manželka Pina musí začít vydělávat právě na jedné takové lince. Bývalá kolegyně a dávná láska, slečna Silvaniová, tvrdí, že čeká Ugovo dítě. A aby toho nebylo málo, megašéf Balabam na něj hodí své podvody, takže milý účetní končí v base. Vrcholem smůly je povolávací rozkaz do nebe ve chvíli, kdy je Ugo propuštěn a začíná mistrovství světa ve fotbale. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (42)

Hennes 

všechny recenze uživatele

Smůla se pana účetního drží i po smrti a nebeskou bránou jako jediný nestačí projít. Je dočasně poslán zpět na zem. Tady ho ovšem znovu čekají maléry, počínaje jeho vnučkou. Odzkouší si diskotéku mladých, bungee jumping, pár výtržností. Stane se závislým na erotických telefoních linkách, kde utratí veškeré peníze a Pina si začne vydělávat právě jako telefonistka erotických linek. Samozřejmě, že se jí Fantozzi dovolá. Slečna Silvaniová potřebuje finance na plastické operace, tak namluví Fantozzimu, že s ním čeká dítě. Někdy se ve filmu objevují již známé scénky z minulých dílů, ale celkově to pobaví. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

Již neuvěřitelně desátý díl této francouzské komediální série. Oproti předchozí osmičce a devítce malinaktý skok do předu. Je zde lepší příběh a více vtipných a lepších scén (mám na mysli, že scény se snaží být více vtipné než trapné jako v předchozích dvou filmech). Fantozzi je skvělý, pořád na to má. Takže koukatelný lepší průměr, kterž vystačí na jedno dobré podívání. Nic víc ale, bobmba to není. 57% = *** ()

Reklama

Kryton 

všechny recenze uživatele

To je tak blbý, až je to dobrý! Tak bych charakterizoval tento prozatím devátý díl slavné série o smolařském účetním. Nevím proč, ale na TV Barrandov jsem si to pustil jako kulisu a nakonec jsem u toho seděl v salvách smíchu. Sedlo mi to do nálady. Takový hlášky jsem nechytal >>> V kolik se vrátíš? Ukáže prostředníček..Co říkala? Že se vrátí v jednu! :D ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Evidentně těžko ho zabít, Fantozziho.. Z účetního hlediska to MÁ DÁTI lascivní humor, občasné světlé momenty probleskující skrz trapnost, ženské představitelky z italského národního obludária, mužské z ústavu pro duševně choré a opakovaní frků z předchozích dílů, což mi návrat Uga v plné míře DAL. Mimochodem, nekupuje si pan účetní to rozměrné spodní prádlo u stejné firmy jako Hugo z hor a incredebilní Hulk? ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Ja si nemuzu pomoct, ale ja se bavil skvele a klidne to zaradim mezi nejlepsi Fantozziovsky filmy. Sesla se tu stara dobra osvedcena sestava, pribeh je jen klasickej sled scenek, ale az na par, ktery jsou precejen uz moc kokotsky, to je desnej narez, kde lita jedna brutalni hlaska za druhou a scenky proste nemaj chybu, i kdyz spousta z nich uz byla k videni, nektery jsou zbytecne protahovany a nektery zase bohuzel kratky. Navic Villaggio i ve svejch 64 letech zvladne kde co a radi jak za mlada. Proste paradni komedie. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (3)

  • Postava Fantozziho je tak populární, že v Itálii široce používané adjektivum "fantozziano" znamená "někdo tak nešťastný jako Fantozzi". (ČSFD)
  • Fantozziho dcera je ve skutečnosti muž. (ČSFD)
  • Približne v 17. minúte filmu môžeme na stene izby Fantozziho (Paolo Villaggio) dcéry vidieť plagát heavy-metalovej skupiny Iron Maiden. (Michal123)

Reklama

Reklama