Návrat pana účetního

Fantozzi - Il ritorno

Návrat pána účtovníka

Komedie

Itálie, 1996, 97 min

Již neuvěřitelně desátý díl této francouzské komediální série. Oproti předchozí osmičce a devítce malinaktý skok do předu. Je zde lepší příběh a více vtipných a lepších scén (mám na mysli, že scény se snaží být více vtipné než trapné jako v předchozích dvou filmech). Fantozzi je skvělý, pořád na to má. Takže koukatelný lepší průměr, kterž vystačí na jedno dobré podívání. Nic víc ale, bobmba to není. 57% = ***(31.12.2012)

To je tak blbý, až je to dobrý! Tak bych charakterizoval tento prozatím devátý díl slavné série o smolařském účetním. Nevím proč, ale na TV Barrandov jsem si to pustil jako kulisu a nakonec jsem u toho seděl v salvách smíchu. Sedlo mi to do nálady. Takový hlášky jsem nechytal >>> V kolik se vrátíš? Ukáže prostředníček..Co říkala? Že se vrátí v jednu! :D(14.6.2011)

• Gilmour93

Evidentně těžko ho zabít, Fantozziho.. Z účetního hlediska to MÁ DÁTI lascivní humor, občasné světlé momenty probleskující skrz trapnost, ženské představitelky z italského národního obludária, mužské z ústavu pro duševně choré a opakovaní frků z předchozích dílů, což mi návrat Uga v plné míře DAL. Mimochodem, nekupuje si pan účetní to rozměrné spodní prádlo u stejné firmy jako Hugo z hor a incredebilní Hulk?(15.6.2011)

Ja si nemuzu pomoct, ale ja se bavil skvele a klidne to zaradim mezi nejlepsi Fantozziovsky filmy. Sesla se tu stara dobra osvedcena sestava, pribeh je jen klasickej sled scenek, ale az na par, ktery jsou precejen uz moc kokotsky, to je desnej narez, kde lita jedna brutalni hlaska za druhou a scenky proste nemaj chybu, i kdyz spousta z nich uz byla k videni, nektery jsou zbytecne protahovany a nektery zase bohuzel kratky. Navic Villaggio i ve svejch 64 letech zvladne kde co a radi jak za mlada. Proste paradni komedie.(10.10.2009)

Nebýt hlušších míst, bylo by to za 4, protože ze scén, kdy se Fantozzi (podle jeho slov) nastavuje v posteli vedle Piny po tom, co zákazníkovi po telefonu říká, že si to strká do zadku nebo té v závěru, kdy má pocit, že po osmi porcích mexické fasolady exploduje za doprovodu samopalu či ručních bomb, jsem opravdu chcal smíchy...z dalších hlášek: Ugina ukáže dědečkovi vztyčený prostředníček coby gesto vzdoru. Pina: "Tak co říkala?" "Říkala...říkala, že se vrátí v jednu." // "Ugina se ještě nevrátila, co když se jí něco stalo?" "Měla na sobě obojek, ne? Tam je známka. Uvidíš, že nám ji přivedou domů." // následně Fantozzi podává inzerát do magazínu Čtyři packy s poutavou titulní stranou překrásné zrzavé kočky, který zní: "Ztratil se exemplář ženského pohlaví, hladká srst, střední velikost, slyšící na jméno Uga." // po otevření kokosového ořechu, který obsahuje Ugyn cop: "A, uřízli jí ocas!" // Fantozzi ukazuje fotografii vnučky policistovi: "Podívejte se, podívejte! Podle vás by byl někdo schopen tuhle holku prc--?!" // "Já tě ochráním, maličká. Já tě--uááá! Ještě jsem si nezvykl vidět tě takhle zblízka." // "Kam ji vedeš? To ne, to ne, vede ji do boudy!" // "No do prdele, je to možný?! Každý ráno si chcíplá jako netopejr a dneska, zrovna dneska-- Objevil jsem zajímavou telefonickou šous-eh, teda šlus--službu." (Semenářka versus Polykačka) ... :-D(28.11.2009)

• - Fantozziho dcera je ve skutečnosti muž. (Elwanelyn)

• - Postava Fantozziho je tak populární, že v Itálii široce používané adjektivum "fantozziano" znamená "někdo tak nešťastný jako Fantozzi". (Elwanelyn)

• - Približne v 17. minúte filmu môžeme na stene izby Fantozziho (Paolo Villaggio) dcéry vidieť plagát heavy-metalovej skupiny Iron Maiden. (Michal123)