Sekretářka Carla je téměř hluchá. K dorozumění jí vedle naslouchátka pomáhá i schopnost odečítat ze rtů. Přesto je však mezi ní a okolním světem propast a kolegové v práci jsou k ní hrubí. Když jí přidělí asistenta Paula, bývalého vězně, zdá se, že je její potupa završena. Paul jí však překvapivě pomůže dostat se z izolace a ukázat všem, že za něco stojí. Carla mu také na oplátku může prokázat dobré služby svým odečítacím talentem a mezi oběma se pomalu začne vyvíjet pevnější pouto... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

sanikope

V prvom zábere si hlavná hrdinka Carla vkladá do ucha pomocné načúvacie zariadenie a viditeľne sa to snaží utajiť pred svojími kolegami v práci. Carla čosi skrýva a nie je to len to že je nepočujúca. Žije si svoj vnútorný svet a mi ho pomaly pohladom kamery máme možnosť odhalovať. A v tom som našiel čaro tejto veľmi divnej (krimi) ľúbostnej romance ktorá rozhodne nedodržiava pravidlá klasických lovestory. Formou akou je Carlinin a Paulov príbeh vyrozprávaný ma úplne odrovnala až som sa prichytil ako obom hrdinom začínam hrozne fandiť a nechcem aby im čokoľvek zlé prišlo do cesty. Po zhliadnutí hodnotím ako jeden z najlepších noir prvej dekády. Plus Vincent Cassel keď ešte hrával vo filmoch s veľkým F kým nezačal točiť tých rôznych eastern europeans alebo úplnych debilkov. ()

markotter

Oba hlavní hrdinové zahráli svoje role hodně přesvědčivě. Cassel už takový prostě je a Emmanuelle Devos mě ve své roli velmi mile překvapila. I zápletka se mi zpočátku líbila, ale scenáristicky a režijně nezvládnutý závěr mi celkový dojem z filmu dost pokazil. ()

mira.l

Čekal jsem, že to bude něco fajného, ale nebylo to nic moc, ani dějově, ani vizuelně. Na duo Vincent Cassel, Emmanuelle Devos se tak nějak fakt pěkně nekouká. A převážná část té detektivní zápletky - hledání jakýchsi peněz a sledování bandy nějakých rádobymafiánů nebo co to bylo - šla tak nějak mimo mě, a posledních zhruba 20 minut zvlášť. Připadalo mi to, že ten film se zvrhnul v něco úplně jiného, než na co to vypadalo ze začátku. ()

DJ Kritik

Napriek tomu, že mám európsky film rád, tento film ma nejak nedokázal presvedčiť, že je to niečo iné ako šedý priemer. Potáca sa to na hranici medzi kriminálkou, psychothilerom a drámou, ale ani jeden žáner nie je rozvinutý. Myslel som si, že film je z obdobia 80 rokov, ale vidím, že je natočený v roku 2001. Celé mi to pripadalo také nejak nedokončené. ... .... .. ........... ... ....... Realita: *** Vtiahnutie do deja: * Erotika: * Napätie: * Originálnosť zápletky: ** ()

RobbieM@N

Audiard opět režíruje komorní příběh s důrazem na sugestivní atmosféru a výborně prokreslené charaktery. Psychologie postav je na vysoké úrovni, i chytrý scénář v nejvyhrocenějších situacích překvapí. ()

psiisek

strašné zvukové kontrasty. cely film skoro nič nepočujem, a potom zrazu tresknu dvere a v podniku to bucha, že mi skoro vystrelila hlava do povetria... ()

BarVo

Nádhera. Film je oficiálne krimidrámou, v skutočnosti je to silná podprahová romantika. Bola som z neho na vetvy a tentokrát to nebolo len Vincom Casselom /a dúfam, že už ho nikdy s fúzikmi neuvidím/. ()

rey17

První půlka filmu je sice zajímavá, ale trošku nudná - možná mělo jít o předehru pro skvělou druhou polovinu. Poměrně neobvyklé loupežné schéma i prostředí a skvělá atmosféra. Trochu mi vadila rádoby akční ruční kamera pro situace, kde rozhodně nebyla třeba. ()

karnifex

Výborný film, který začínal jako (slabší) sociální drama, ale postupně se měnil v úplně jiný žánr. Pro mě určitě ukázka toho lepšího z francouzské produkce. Jo, a velmi potěšila scéna napáleného a zastrašeného manažera, což vede k obecnější úvaze. Akční i jiní hrdinové ve většině filmů bojují proti teroristům nebo klasickým zločincům i přesto, že většina z diváků ani jednoho z těchto jejich soupeřů v životě nespatřila. Zato s nějakým manažérem měl dočinění skoro každý a většinou se nejednalo o příjemné setkání, takže se nabízí otázka, proč tato specifická skupina nepředstavuje častější cíl "spravedlivé odvety" filmových hrdinů - dívalo by se na to příjemně.. ()

moorks

Na tenhle film jsem byl moc zvědavý. Zpočátku je to možná trochu nuda, ale postupně to začíná být zajímavější a zajímavější a závěr je skvělý. Skvěle je zvolená dvojice hlavních hrdinů a Olivier Gourmet je ve své roli taky stylový. Možná je to nejlepší role, v jaké jsme ho viděl. ()

Dupac

70 %, úplně přesně na pomezí tří a čtyř *. Zajímavé, většinu stopáže nenudné, stát se to může, ale věřit se tomu opravdu nedá. Což je u filmu, který se snaží působit hodně realisticky a nepřikrášleně, trochu handicap. ()

90125

Prva polovica filmu je vyborne rozohrana psychologicka drama so skvelymi hlavnymi figurami a vynikajucou Emmanuelle Devos. Čakal som, ze sa pribeh rozvinie dalej do klaustrofobickeho sveta sexualne frustrovanej nepocujucej hrdinky. Bohuzial rozvynul sa len do standartnej Bonnie a Clyde-krimošky o sympatickych zlocincoch. Potencialny vyvoj hlavnych postáv ostal do znacnej miery nevyuzity. Osamela, handicapovana dievcina sa premeni na zlocinca a sudny dozorca, symbol moralky, na vraha (?!? zlahcenie, ospravedlnenie lúpeze ?!?). Zaver je uz len za vlasy pritiahnuta, dost nepravdepodobna konstrukcia zlocinu. Napriek vsetkemu stale solidné kino. 71 % ()

Grossing

Propuštěný lupič po dvouletém trestu, dostane práci ve firmě, kde pomáhá s administrativou téměř hluchá asistentka, která je hodně ctižádostivá a ošklivá. Postupně si začnou pomáhat a přijdou si společnými silami k velkému množství peněz. Kvalitní kriminálka s psychologickým podtextem. Jeden z mála filmů na který jsem se v krátké době podívala ještě jednou. ()

Baroque

Skvelá pikantná romanca, ktorú by mal každý priaznivec kvalitnej kinematografie vidieť. Iskrí to v nej tak, ako v máloktorom romantickom filme a požiar hrozí každým momentom. 90%. ()

P/\/EL

dormouse **** se mýlí, Paul nebyl nepříliš inteligentní, dyť byl šikovnej a ten konec se mu poved, jinak strašně dobře natočený, střih, akorát to mohlo bejt trošku čistší, něco tam bylo jaksi zbytečně navíc, atmosféra parádní, nejlepší byla pro mě ale většina filmu do tý doby než se to zvrtne v krimi (pak je ale dobré, že se tvůrci drží náznakovosti, nedávno sem konečně viděl taky bravurní Mys hrůzy, kde s tim Scorsessee, nebo jak se to píše, no skvěle pracoval..skok..náznak...všecko nepopsat, divák si to možná dá dohromady, možná né..), určitě je to jedna z nej věcí, kterou jsem viděl za poslední dobu, oba představitelé hrajou prvotřídně, Carla mi teda byla celkem protivná, ale oba velice živý a uvěřitelný charaktery....jako....Prorok byl taky skvělej...jen...taky mohl bejt čistší...no..řekněme, že moje hodnocení by bylo spíš asi4, 4,4, ale to nejde...jen jaksi si myslim, že si film zaslouží víc jak 76% celkově, Vincent Cassel je fakt můj oblíbenec, nikdy nezklame, rozporuplný postavy mu jdou, tady sympatický zločinec, v Nepříteli č. 1 magor.....jinak sem viděl i verzi s českym dabingem, neni to zlý, ale v oginále má Carla jemnější a příjemnější hlásek.....ale stejně sepořád tváří tak...že..au.. :) ()

Rupmen

Co může spojovat ambiciózní zdravotně handicapovanou kancelářskou myšku a nezaměstnaného násilníka s kriminální zkušeností ? Těžko zobecňovat, každý máme svoje démony. Někdy si to stačí přiznat, život pak může být jednodušší a zajímavější. Romance bez sentimentu, s hrdiny, kteří asi nikoho hned neokouzlí, postupně si je ale divák oblíbí a v závěru už jim drží palce. Po filmu Na dřeň další skvělý kus od Jacquese Audiarda. ()