Sekretářka Carla je téměř hluchá. K dorozumění jí vedle naslouchátka pomáhá i schopnost odečítat ze rtů. Přesto je však mezi ní a okolním světem propast a kolegové v práci jsou k ní hrubí. Když jí přidělí asistenta Paula, bývalého vězně, zdá se, že je její potupa završena. Paul jí však překvapivě pomůže dostat se z izolace a ukázat všem, že za něco stojí. Carla mu také na oplátku může prokázat dobré služby svým odečítacím talentem a mezi oběma se pomalu začne vyvíjet pevnější pouto... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Eleanor05

Myslím, že tuhle thrillerovou romanci by bralo 80% žen raději, než obvyklé stupidní americké romantické komedie. Obzvlášť, když má hlavní hrdina charisma Vincenta Cassela... ;-) ()

Kalidor_

Na "Read my lips" oceňuji to, že má vyrovnanou krimi i romantickou (avšak nevšední) stránku. Nebylo to ani příliš zbytečně drsné ani zbytečně moc romantické a přitom napínavé až do konce. Postavy si postupně získávali moje sympatie a to od bodu nula, protože na začátku mi nebyli ani jeden sympatičtí. Určitě zkusím další film od J. Audiarda! ()

strelenaL

Napínavý a zajímavý příběh o ženě, která i přes svůj hendikep dokáže normálně fungovat a pomáhat ostatním lidem. Moc se mi film líbil a zanechal mi velmi příjemný zážitek. ()

milancecil

Mé první divácké setkání s dílem z Audiardovi již poměrně rozsáhlé filmografie a rozhodně hned na poprvé setkání velmi sympatické, už jen tím pozoruhodně vybudovaným příběhem, až neuvěřitelně, jakoby téměř jen pokusně v něm spojit tak silnou, téměř dech beroucí, dramatickou zápletkou životy dvou mladých lidí, svou povahou naprosto odlišné a přitom si vlastně podstatou svých životů tak blízké lidi, Carlu a Paula, sblížit dohromady sice schopnou, ale osamělou a neprůbojnou ženu, jež bohužel pro své tělesné postižení, vadu sluchu, je v zaměstnání stejně jako v osobním životě jen osobou vystavovanou cíleným ústrkám a opovržení, s pro ni přitažlivým mužem, který má ale rovněž jednu velkou vadu, a to společenského rázu, je krátce po propuštění z vězení a nemá ani práci, ani žádné zázemí, a tak pracovní příležitost jež díky Carle získá, je pro něj zpočátku velmi nadějným vstupem do běžného života, jen náhle se komplikující vývoj událostí kolem těch dvou záhy ukáže, jak moc užiteční si oni vzájemně vlastně mohou být a jak silný a nepřízním života vzdorující pár spolu dokáží vytvořit, opravdu pro mne velmi působivé a k hlubšímu zamyšlení provokující dílo, s nepřehlédnutelným, cenným životním poučením, že není až tak důležité jaké slabiny mi sami máme, mnohem důležitější je, jakými silnými stránkami toho druhého je vyvážíme. ()

Arius

Cassel ako vykupiteľ zo všednosti a bezradnosti E.Devos ktorá až masochistickým spôsobom odmietala dať voľný priechod svojim citom a akceptovať realitu ktorú odmietala z akousi hrdosťou no nakoniec dala Casselovi priestor na jej vyslobodenie zo stereotypu a apatie. Čitaj mi z pier som vnímal ako príbeh nádeje a zrady z happyendom, správne okorení o pútavú krimi zápletku z reálnymi kontúrami. Cassel bol ako zvyčajne famózny navyše mu skvelo sekundovala Devos, celkový dojem je viac ako dobrý. ()

anura

Je to už měsíc po skončení festivalu ve Varech a teprve tento film mne zaujal od počátku do konce. Svým scénářem, kamerou i hereckými výkony. A to i přesto, že jsem předtím měla tu čest vidět Inception. ()

Wally

Zajímavý, ale ne moc strhující film...celou dobu se to tak nějak vleče a pak je prostě konec....nic ohromujícího. ()

Hanys_

Všechno sedí. Perfektní Cassel, chemie mezi herci prvotřídní a atmosféra v některých scénách by šla krájet. Ale zároveň taky pár pasáží, které se mi vlekly trošku víc.. 7.5/10 ()

dormouse

Chytrá, ale handicapovaná a tudíž okolím přejlížená dívka Carla se seznámí s pěkným, ale ne příliš inteligentním zločincem Paulem. Každý je svou životní situací tlačen do kouta, ale navzájem si dokáží pomoct a čelit kopancům osudu. Neromantická romantika. ()

DannyBoy80

Velmi silné 4 *. Herecky vynikající, Cassel hraje co to dá a toho tajemného kriminálníka s umaštěnými vlasy mu prostě musíte věřit. Devos neméně dobrá, polohluchou sekretářku z které se stává zdatná manipulátorka, hraje perfektně. Scénář je hodně zajímavyý. Závěr je jak napjaté kšandy i když by to chtělo jiný konec. ()

KatRi

Sebelepší příběh, sebelepší herci film nezachrání, když režisér neví, kdy vypnout kameru a kolik toho prostříhat. ()

Nattynax

Zajímavá kriminální zápletka, postupně gradující atmosféra, napínavé momenty a nepředvídatelný děj. Přesto všechno je pro mě Sur mes lèvres především milostnou romancí. Na začátku dva lidé, kteří se vzájemně využijí, na konci, kteří se potřebují. Rodící se vztah mezi Paulem a Carlou je ukazován jen v náznacích a o to možná působí silněji. Pracuje tak divákova fantazie. Líbilo se mi i to pozvolné tempo první poloviny, bez něhož by závěrečná část filmu nezanechala takový dojem. ()

Renfield

Myslel jsem si, že půjde o drama s nádechem romantiky a ono ne... právě ten posun ke kriminálce ze staré školy, mě příjemně překvapil. Celé dění táhnou především výborní herci, jak Vincent Cassel, tak i Emmanuelle Devos hrají neskutečně. Úžasné jsou detailní záběry kamery na jejich tváře kde jen oči řeknou vše podstatné. Velká škoda, že i přes všechny nesporné klady je podstatná část v první polovině filmu utahaná až příliš. Naštěstí jsem ji ale přetrpěl a sledoval dál, což se vyplatilo. Zbytek filmu už totiž jede právě v kolejích kriminálky a napětí je cítit v každé scéně. To nejlepší z celého filmu pak nabízí finále, díky kterému jsem přidal další hvězdu. 70% ()

blazenka

Slušná kriminálka. Vincent je v roli bývalého trestance okouzlující. Emmanuelle mu je výbornou protihráčkou. Rozhodně stojí za zhlédnutí. Dobře vystavěný scénář, skvěle zvládnuté herecké obsazení, nenudí. V podstatě mnohokrát ohrané krimi drama, ale s jiskrou a se šarmantním Vincentem v hlavní roli. Co víc si přát... ? Váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami. 70%. ()

Saur.us

Výborný krimi-thriller se závanem heist movie. Celých 115 min naplněných bezezbytku, postupně rozvíjející zajímavý příběh, který ač celou dobu vypadá na jasnou romanci, vrcholí v tomto smyslu až na samém konci. A mezi tím napětí, velmi zajímavý audiovizuál postavený na hrdinčině postižení, které je zároveň její předností a i špetka černého humoru. Vincent Cassel navíc tentokrát nepůsobí jako absolutní lev salonu ale předvádí mnohem více civilní stránky jeho hereckého umu. Lepší 4* ()

adriane9

Silný příběh, perfektní výběr herců a další z vynikajících snímků od Audiarda.. Tohle všechno je Sur mes lèvres, něco co mě na 115 minut pohltilo a potvrdilo, že tvůrce filmu patří do mé TOPky režisérů. ()

hororwatch

Příběh o handycapované frigidní paně byl podán velice zajímavě. Nikdy jsem nic podobného o asociálovi bez americké demence neviděl. Ale asi musela být vážně zoufalá, protože Casselův vzhled působil dost žalostně a ten hitlerovskej knírek tomu dodával vážně říz. Filmem jsem proplul bez nějakýho emocionálního výkyvu. Nic mě tam neurazilo ani nijak zvlášť nenadchlo. Bez originální myšlenky a dobrého podání příběhu je to naprostý průměr. Btw E.D v tom filmu vypadala, zvláštně. žádná přeumělkovaná figurína, žádný extra tělo. zvláštní xycht. finish ve stylu- a dělali to spolu šťastně až do konce. ()