Sekretářka Carla je téměř hluchá. K dorozumění jí vedle naslouchátka pomáhá i schopnost odečítat ze rtů. Přesto je však mezi ní a okolním světem propast a kolegové v práci jsou k ní hrubí. Když jí přidělí asistenta Paula, bývalého vězně, zdá se, že je její potupa završena. Paul jí však překvapivě pomůže dostat se z izolace a ukázat všem, že za něco stojí. Carla mu také na oplátku může prokázat dobré služby svým odečítacím talentem a mezi oběma se pomalu začne vyvíjet pevnější pouto... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

evulienka3

Dramaticko romantické príbehy, ktoré stoja za to. Tak na toto je Jacgues Audiard fakt odborník. Zaujímavá zápletka, aj rozuzlenie. Síce mi vadili fúzy Vincenta Cassela, ale inak v pohode :-) ()

rikitiki

Osvěžující netypicky milostné drama. I když je vždy předem jasné, že když se ve filmu sejdou dva osamělí lidé, ať už jakkoliv jsou rozdílní, tak se spolu zákonitě nějak zapletou. Pro mě dobrá alternativa k americkým nebo britským romantickým komediím, tohle je vážně úplně jiná love story. ____Závěrečná past byla brilantní. /16. 7. 2010/__________ Po opětovném shlédnutí přidávám pomyslmou půlhvězdičku. Ve filmu je skvěle využitý motiv rukou, které jsou prázdné, zraněné, něžně se dotýkající a teprve na konci dosáhnou cíle - obejmou někoho._____ A zvuk i obraz výstižně předvádějí to, co je jasně dané hrdinčinou hluchotou. Ona neslyší všechno a ví to, ale ani ostatní "nepostižení" lidé nevidí, neslyší a hlavně nevědí vše, co se kolem nich děje. Jednají jen podle útržků událostí, které se k nim dostanou. Tak i rozhodnutí okrást zloděje padne na základě matoucích a nejistých důkazů._____ Ve zkratce tohle vystihuje minipříběh Paulova kurátora, o kterém se divák může jen domýšlet, co a proč se stalo. Poulův a Carlin příběh zná důkladněji, ale je jasné, že ani tady neví vše._____Nahrává tomu i záměrně nepřesná kamera a záběry jakoby přes klíčovou dírku. Oproti většině polopatistických filmů, tohle dílko dává příležitost, aby si divák mnohé motivy a jednání vysvětlil podle sebe. Díky za to. ()

Richie666

Perfektně promyšlený gradující příběh, naprosto pohlcující atmosféra s nejedním napínavým momentem, skvělá hudba a výborní herci (všichni). Sledoval jsem to se zatajeným dechem. ()

Hoyt

Scénář a herci vynikajicí ale nemůžu si pomoct tohle by si zasloužilo určitě lepší provedení. Často mi vadila kamera a ze všeho nejvíce opravdu děsný střih. Bohužel to moc emocí ve mě nezanechalo a to je velká škoda, protože to začáteční seznamování vypadalo hodně slušně. ()

Foma

Fakt dobrý, přirozený, skoro až dokumentární, hodně uvěřitelný postavy, skvěle zahraný. Vlastně takovej mileneckej, romantickej příběh bez přílišný romantiky :-). ()

radektejkal

Milostný příběh, bezpochyby jde o příběh o lásce, a to od prvního setkání, který akcentuje (od první do poslední chvíle - tím nemyslím jen filmové) její tržní, směnnou (tj. marketingovou) polohu. Začátek (dokud se děj odehrává na Karlině pracovišti) je opravdu strhující. Po změně místa děje (Pavlovo pracoviště), kdy začíná převládat kriminální zápletka, se jejich vzájemný vztah neprohlubuje, ale hroutí (stejně tak i celá koncepce filmu, které by lépe svědčily "mírové podmínky"). Posedlost cizími penězi se stává jejich vlastní posedlostí. Let s ukradenými penězi do Jižní Afriky je předzvěstí jejich definitivní zkázy. Pozn. 1: "Milostný marketing" (více ze strany žen, mužové snáze podléhají "ideálnímu citu"), je možno sledovat či studovat u každého vztahu (bohužel se to většinou provádí až ex post). Pozn. 2: Ke chvále hereckého projevu obou hlavních hrdinů je možno se jen připojit. ()

Petfruf

Výborné francouzské drama mixnuté krimi zápletkou s oprvadu zajimavými hrdiny. Carla a Paul - postavy, které z počátku nijak sympatické nejsou, ale s postupem času si k nim člověk vytvoří určitý vztah, fandí jim a drží palce. Chemie mezi nimi je neuveřitelně silná! Film samotný je minimalistický, první třetina se nese v klidném tempu, kdy se divák oťukává s ústřední dvojicí, ale zbytek filmu pomalé tempo bohatě vynahrazuje. Místy napínavé jako malé gatě. Každopádně, pokud čekáte akční jízdu a velkolepě pojaté drama, tady jste na špatné adrese... ()

Chrysopras

Je osvěžující vidět netradiční prvky zakomponované do obvyklých vyprávěcích schémat. V první řadě je to herecky vypiplaná záležitost - pro ED mám zvláštní nevysvětlitelnou slabost a tady zvláště v první polovině hraje skvěle + Vincent je opravdu týpek s potřebnou tajemnou gloriolou. K tomu i ten vztah mezi nimi je rozvíjen pěkně nečitelně... Snad jen konec mě zrovna neoslnil, proto "jen" plnokrevný **** ()

Martin741

Emmanuelle Devos bola nadherna a s kasselom jej to slusalo. Len skoda toho tempa, bolo take, kadejake a nic strhujucejsie sa nestalo. V strede filmu podla mna vladli vatovo plane plky : 55 % ()

tomtomtoma

Z filmu Čti mi ze rtů se u mě nedostavil blažený pocit spokojenosti. Rozumím, že Jacques Audiard předvedl svůj film jako netradičně vyprávěný kriminální thriller se silnou a nezvykle podanou romantickou linkou. Herecké výkony jsou přesvědčivé a přibližují prožitek. Ale kontinuita je rozháraná, vyjádření je příliš agresivně expresivní a celkový způsob ztvárnění se u mě minul svým předpokládaným účinkem. Mohu se kochat úseky, nikoli konečným celkovým zpracováním. Hlavní postavou je sekretářka Carla (velmi zajímavá Emmanuelle Devos), vyčleněná svou plachosti a postižením na pokraj zájmu. Až prostřednictvím nového zaměstnance se odhodlává k agresivnějšímu prosazování v rámci kapitalistického uspořádání. Hlavní mužskou postavou je propuštěný vězeň Paul (zajímavý Vincent Cassel). Jeho snaha o spořádané začlenění do života je mařena temnou minulostí i svazující přítomností. I on se nerozpakuje využít svou nadřízenou k osobnímu prospěchu. A na základech využívání se rozvíjí vztah, spíše náhodně a díky osamělosti obou outsiderů. Z dalších postav: dravý nováček zločineckého podhoubí a majitel nočního baru Marchand (dobrý Olivier Gourmet), snaživý kurátor se závažným hříchem Masson (pozoruhodný Olivier Perrier), v manželství nespokojená Carlina kamarádka Annie (šarmantní Olivia Bonamy), Carlin slušný nadřízený Morel (Bernard Alane), sžíravě žárlivá Marchandova manželka Josie (Céline Samie), či agresivně prospěchářský Carlin kolega z práce Keller (Pierre Diot). Netradiční kabát kriminálního thrilleru je chvályhodná snaha, ovšem trhliny v kontinuitě času, příběhu, drsného realismu a přirozenosti jsou pro mě hluboké pro uspořádaně úchvatný filmový zážitek. ()

pakobylka

O setkání dvou osamělých outsiderů ... a o všem, co z toho vzešlo. Velice nekonvenční příběh, který je možná až nekriticky nakloněný svým hrdinům - ale to vy budete taky. Je daleko víc minimalistickým milostným dramatem nežli pravověrným kriminálním thrillerem - i když i v tomhle směru si rozhodně přijdete na své, neboť jedna dějová linie bez druhé by byla ztracená a opuštěná - zrovna tak jako Carla a Paul. P.S.: Skvostně vypointované finále. ()

laik_60

Zaujímavý krimi príbeh. Ona hluchá, poctivá, nepoznačená lumpárňami, on lump zlodejíček, a nakoniec sa stretnú v jednom spoločnom.  Hold „prachy jsou prachy“, aj keď v jej prípade jej skôr šlo aj o niečo iného. Spoľahlivé 3 b. :) ()

mortak

Ten příběh by vyzněl lépe v tištěné podobě. Film je totiž dost nepřátelský k delším časovým úsekům, ve kterých se zdánlivě nic neděje, jen se budují vztahy a atmosféra. Jistě, kdyby to Audiard uspěchal, ten závěr by nevyzněl tak silně, na druhou stranu je to přece jen krimi, a i když jde ve všech směrech o nadprůměr (scénář, herecké výkony, kamera společně se zvukem), je to celé takové knižní. Kapitola I, II... Film potřebuje trochu jiný pohled. ()

danliofer

Velmi jemně natočené citlivé předivo rodícího se vztahu, z něhož každým coulem dýchá erotično... Režisér Jaques Audiard nechává mnohé fungovat v divákově představivosti, o to větší to má účinek... jo, a pod svícnem prý bývá největší tma... Po tomto filmu a po filmu Tlukot mého srdce se zastavil jsem velmi zvědavá na Audiardova Proroka, o němž vím už nějaký pátek... ()

dr.fish

Tentokrát musím hodnotit směrem nahoru. Od první chvíle, kdy Carla přišla do kanceláře, zmocnilo se mne zlé tušení a nepustilo až do konce filmu. Chudák polohluchá holka bez chlapa, osamělá, v práci využívaná, a ještě narazí na extrestance- no to nemůže dopadnout dobře. Zvlášť když Cassel nikdy nehraje dobráky. Zatáhne jí do průseru a je to pomalu jak Bonnie and Clyde. Ostatní možná nudilo, já viděl skvělé drama s gangsterskou zápletkou. Způsob natočení příjemně ojedinělý. 85% ()

mi_X_o

Kombinácia dvoch prístupov: Hollywoodskej žánrovosti s európskou "artovosťou". Kto má podobné spojenia rád, nech tento film neobíde za žiadnych okolností. Výborné herecké výkony nielen v láske v náznakoch... ()

rockwoman

O napětí tu není nouze a mezi hlavními hrdiny to nádherně jiskřilo, takže zase jedna francouzská lahůdka pro mé oči a duši. Fandila jsem oběma aby k sobě postupně našli cestu. Zajímavá tvář Emmanuelle Devos + nekonečné charisma Vincenta Cassela tu k sobě naprosto dokonale pasují. ()

hanagi

Velice netradiční vztahovka. Umaštěný Vincent Cassel může jen stěží vzbudit sympatie. A věčně zamračená Emmanuelle Devos, oděná do vlněných svetrů neurčité barvy, jen těžko někoho okouzlí. Jenže to, co zvolna a náhodně začalo jako série vzájemných výpomocí se časem zvrtne v něco víc...A i když jim oběma v závěru až příliš nahrává náhoda, velkoryse to přehlídnu, protože o to tady vlastně vůbec nejde. Důležité je to, jak jsou v tom nereálném příběhu jejich postavy až zoufale uvěřitelné. ()

Master19

První půlhodinka je velmi svižná, což nevyhnutelně vede k mírnému ustrnutí, během něhož je možné věnovat se psychologii hlavních postav. Potom mě už ale nic nedokázalo strhnout, takže poslední třetinu už jsem jen obyčejně dokoukal... ()