MacGyver and the New Citan

Krátkometrážní / Dobrodružný

USA / Německo, 2012, 11 min

Thomas Kürzl

Z MacGyvera je pěknej strejda, ale mozek mu pořád funguje a nebyl by to on, aby i při práci opraváře nenarazil na nějakýho toho zloducha. Ani chvíle zaváhání a rovnou do akce. Celkem povedená vzpomínka na skvělý seriál o nápaditém chlapíkovi, co nemá rád zbraně, což stále dodržuje. Skoro bych v záchvatu nostalgie napsal, že k dokonalosti tomu chybí jen klasická znělka (prokletý práva!). Ač dílko je reklama na komerční výrobek, každého fandu tohodle šikuly se švýcarským nožikem poteší. Mercedes má u mě PLUS.(5.10.2013)

Ano, vím, že to není na 5*, ale za tu myšlenku si je to prostě zaslouží.. Když bych to měl brát vážně, tak samozřejmě na filmu se projevuje nižší rozpočet, stejně jako slabší scénář a trošku i režije (tedy solidní 3*), ale o tom tento film není.. Tento film je o tributu jedné legendě, legendě jménem MacGyver. A to plní dokonale, včetně ohromného množství easter-eggů, podobného stylu vyprávění a konečně i alespoň snahy o podobnou kameru.. A Richard Dean Anderson ukazuje, že i když možná přibral pár kilo, něco vrásek a blonďatá hříva se změnila na šedou, stále je to on a stále "to má v ruce".. Prostě pro fanoušky MacGyvera nutnost, pro ostatní? Asi ztráta času... Pokud by však všechny společnosti dělaly takovéto reklamy (z místního popisu filmu to není patrné, ale jedná se o reklamní kampaň Mercedesu), bylo by na tomto světě lépe..(10.10.2015)

Nejsem fanoušek MacGyvera - Richard Dean Anderson bude pro mě vždycky plukovník O'Neill, asi hlavně proto, že seriál MacGyver je starší než já. Ale tenhle minifilm/reklama je naprosto parádní! Nadhled, břitký humor vtipná pointa... jestli je takovýhle i celý seriál, tak bych ho měl jít asi stahovat.(4.4.2014)

RDA se vrátil alespoň k reklamě k jedné ze s vých nejlepších rolí (stále dilema jestli on nebo O'Neill). Každopádně způsobé menší návrat do dětských let a kupodivu nová verze není tak laciná a neuvěřitelná, jak by se mohlo zdát. Je to sice poměrně nadlehčené, ale jako reklama je to více než parádní. Nedovedu si představit celovečerá, to by byla noblesa =)(15.9.2013)

Z nostalgie si tenhle kraťas zaslouží prostě vyšší hodnocení. MacGyver byl mým hrdinou a do jisté míry jím navždy zůstane. Obyčejný člověk, co byl jen hodně šikovný. Dokonalý tak od tvůrců. Památná role Richarda Deana Andersona, který je i po šedesátce pořád výborný a ve mně je malá naděje, že se ještě vrátí v novém seriálu. Tohle je sice "jen" dlouhá reklama na Mercedes, ale RDA zde předvádí kousky, které ho proslavily. Díky mu za to.(20.10.2013)

• - Při vstupu do budovy kontrolují MacGyverovi (Richard Dean Anderson) jeho identifikační kartu (a má zde fotku z doby natáčení seriálu). Je zde uvedeno i datum narození. Měsíc a den souhlasí se skutečným datem narození herce, ale ubrali mu jeden rok. Datum tedy bylo v americkém formátu 01/23/1951. (HonzaR.)

• - Celý reklamný spot sa natáčal v Johannesburgu v Južnej Afrike. (Lukoh)