The Last Will and Testament of Rosalind Leigh

• Austrálie The Last Will and Testament of Rosalind Leigh (více)

Zberateľ starožitností Leon Leigh (Aaron Poole) sa po dlhých rokoch vracia domov. Zomrela mu matka (Vanessa Redgrave) a on sa stal dedičom starého domu pripomínajúceho strašidelný labyrint. Postupne sa v Leonovi prebúdzajú staré potláčané traumatické spomienky na detstvo, na fanatickú mamičku, členku zvláštnej náboženskej sekty uctievajúcej anjelov. A tí sú okolo neho všade, kam sa len pozrie, hľadia na neho ich oči. Po istom čase strávenom v dome má však Leon nepríjemný pocit, že nie sú to len ich oči, čo ho tu pozorne sledujú... (beso74)

Astaroth12

Ten hlas, ktorý doprevadzal celí film mi neprišiel zaujímavý a zdalo sa mi, že sa sem ani nehodil, tá forma mohla byť aj lepšie zvolená. Je tu parádne snímaný interiér domu, anjeli, sošky, obrazy, pohľady na rakvu a iné hodnotné veci domu a kamera im dávala veľký priestor a to spôsobovalo rozťahanosť deja, ale má to aj druhú stránku, a tou je, že film mal nádherný vizuál. Film mal v niektorých momentoch silnú atmosféru a to hlavne kvôli kamere, ktorá vedela presne ako postupovať, keď chce aby to vyzeralo čo najstrašidelnejšíe. Film má temný základ, ale aj častú nudu. ()

stration

Rozhodně zajímavý námět, dobrá atmosféra a perfektní interiéry. Ale co z toho, když je film fakt hoooooodně pomalý a v momentě, kdy už si divák myslí, že se to rozjede, film skončí. Nevím, jsem z toho lehce rozpačitý. ()

dubinak

Pro mě docela smutné zklamání. Režisér si s tím sice poradil po svém a naservíroval nám svůj atypický výtvor poněkud netradičním způsobem a tím rozhoupal jisté rozepře a neshody, zda je tento snímek opravdu dobrý nebo špatný, nebo jen vybočuje mnoho divákům z chuťových pohárků, byť bylo jeho zpracování svým způsobem originální. Každému však nesedne vypravěčství ze strany mrtvé osoby, jež vede po celou dobu stopáže monolog a děj tím děsivě upadá. Celý film se odehrává v jednom domě, bez vedlejších postav, s občasnými flashbacky, detailně zabraným nábytkem a starožitnostmi. Ve filmu nechybí ani pár mrazivých momentů, někdy hutnější atmosféra, ale nic objevného. Dvě a půl. ()

Nivenx

Ach ne! Tak u tohoto filmu jsem měl asi moc velká očekávání. Co se týká strašidelných domů, tak toho máme docela hodně. Gudiño neměl lehký úkol, jelikož v takových filmech je velká konkurence. Vsadil na pomalou kameru, která ukáže i dirku ve stěně a hlasité zvuky. Bohužel totálně zklame, jelikož gradování nevypadá přesně tak jak by mělo a plácá se to někde kolem průměru. Herecký výkon hlavního herce taky nepřesvědčí.//Bohužel jsem se nebál a ani jednou jsem se nelekl. Takovéhle tempo mi nějak nesedlo, ale někomu může. 45% ()

ecceHOMMO

Boh vás ochraňuj pred týmto filmom, akože hororom....ešte teraz ma striasa keď si pomyslím na akú blbosť som to pozeral. ()

Yoshimitsu

Až umírající tempo v poděděném starém domě po úmrtí matky kam se vrací její syn. Měla tam řádný bordel asi neměla peníze už na uklízečku, aby jí tam poklidila. Jediné, co se tam snaží děsit jsou andělské sošky, které se různě přemisťují ze svých míst. Ještě tam mohla, začít listovat sama Bible svatá na boží zákony a bylo by to završeno. Dávám 20% ()

Forsberg11

Mám pocit, že Kanďania to s tými horormi v poslednom čase začínajú brať naozaj vážne a točia jeden kúsok za druhým. Škoda, že len málokedy sa im podarí dostať kvalitou aspoň nad hororový priemer. The Last Will and Testament... nie je výnimkou. A aj keď má film veľa pozitív (tajomný starý dom, strašidelné sošky anjelov, škaredá prišera), dokáže miestami nudiť aj na ploche 81 minút. One Man Show "náboženská" agitka s ateistom v hlavnej úlohe, ktorá sa však v záplave novodobých "výtvorov" určite úplne nestratí a svojich fanúšikov si snáď nájde. Mne to stačilo vidieť raz. 65 %! ()

Silviaxx

Tak neviem. Videla som duchariny, ktoré boli atmosferické bez toho, aby niečo konkrétne ukázali. To sa nedá uprieť ani tejto, pretože ten dom bol hrozne čudesný a všetky tie predmety v ňom mi vyslovene naháňali hrôzu. Atmosféra teda bola super, najmä nočné zábery a tiež hudba! Tá bola rovnako desivá a veľmi dobre zakomponovaná. Ale tu asi tak končím. Opäť hovorím, pomalé tempo mi nevadí, ale tu bolo len načrtnuté niečo z príbehu a nie príliš ozrejmené. Buď som to nepochopila alebo na tom nebolo čo pochopiť. Nebol to úplný zatratenia hodný shit, ale reálne na filme oceňujem len atmosféru a hudbu. ()

cskomando

No dopr*! 2 hvězdy za skvěle napínavou atmosféru v domě, na zahradě -všude temno a čekání na lekačky i duchy atd. Jinak je to smíchanina křesťanského zblbnutí, psychologické pojmutí děje, vyprávění TY TY TY jestli nebudeš věřiti dojdou na tebe strašidla ! Nemám co dodat... ()

Flopik

50 minút čakáte na posledných 30 minút aby to aspoň ako tak pripomenulo horor a na jednu príšeru ktorá nie je zrovna strašidelná ale za tie peniaze nevyzerá najhoršie. Inak sledujete akurát zábery na nábytok všetkého druhu hlavne sochy.U mňa sklamanie hlavne za neskutočne pomalý rozbeh a za koniec kde si to pýtalo ešte 10-20 hororových minút. Alebo skôr zobrať 20 minút z pôvodnej prehliadky sôch a pridať tam horor. U mňa nuda. ()

warrenur

Clovek by cakal o mnoho dusivejsiu a napatejsiu atmosferu. Nedockal som sa. Tych par lakaciek to nespravi. Naviac ,tato one-man show pada i na jej predstavitelovi. Neautenticky cajicek. ()

Johny M.

Atmosferický počin, to ano, ale když na konci filmu nevim, o co vlastně šlo, je něco špatně :-/ 2* za prostředí a práci s kamerou. ()

Whannell

Film, který mi neuvěřitelně sedl. Ikdyž scénář staví na obvyklém námětu, napsaný je docela originálně a v kombinaci s ÚŽASNÝM domem plným náboženských serepetiček a starožitností je vlastně hodně fajn. Části s promluvami Rosalindy Leigh (dokonale namluvené, mimochodem) dobře doplňují výbornou atmosféru. A nakonec pointa - zezačátku jsem měl problémy se s ní vyrovnat, protože mi přišla tak nějak.. blbá. Ale když se teď zamyslím nad celým snímkem, nevadí mi - ne že by všechno vysvětlovala a byla kdovíjak nepředvídatelná, ale k filmu se hodí a dopadnout to na druhou stranu mohlo daleko hůř. Závěr - čtyři hvězdy za příjemné překvapení. ()

KUFI

Lehce snova nabozenska ducharina. Pri par scenach docela slusne zamrazi, ale zadna hitparada to jinak neni. ()

helraiser

No tak to teda je něco. Tenhle film je prakticky jen o atmosféře a ta je opravdu naprosto úžasná. Jedná se v podstatě o variaci na strašidelný dům, ale velmi komorně pojato, v podstatě ve filmu hraje jediný herec, děj plyne opravdu velice pomalu, ale v tom je v tomto případě to obrovské plus. Divák si totiž může všimat všech těch detajlů, kterých by si nikdy nevšiml. Dům plný starožitností, sošek andělů je opravdu parádní a z některých záběrů až mrazí, opravdu byli chvíle kdy mi naskočila husina a to je co říct. Jistě mnoho diváku odradí pomalé tempo, náboženská tématika, ale v tomto filmu to je prakticky to nejlepší co se mohlo stát. Ovšem pro diváka, který je zvyklí na akci, hektolitry krve, digi triky a lekačky každou chvíli to bude nevyslovné peklo, ale za mě palec rozhodně na horu a doporučuju především staromilům, kteří si potrpí především na atmosféře, protože ta tady je přímo vražedná. ()

nwx

Dějově zvláštní, provedením naprosto profesionální, navíc hlavní hrdina tomu sedne dokonale. Mě se ta "zvláštnost" líbila moc, jen mi to přišlo nějak ve spěchu zakončené. ()

beso74

Nie je to zlé a možno že svojim hodnotením tomuto snímku škodím, ale taxikárovi tiež nezaplatím zato, že ma povozil do kruhu, hoci to bola parádna jazda, ak ja som sa chcel dostať na nejaké určité miesto. Ale aby som bol spravodlivý, dom je parádny, trochu ako vystrihnutý z dokumentu o ľuďoch trpiacich poruchou chorobného zhromažďovania vecí a aj poriadne strašidelný, atmosféra sa dá nožom krájať, akurát čo sa týka príbehu, ten sa uberá buď podľa momentálnej nálady a chute režiséra alebo je to sebavedomá hra na vedomie - podvedomie, pri ktorej sa aj Počiatok môže skryť. Ale keďže surrealizmu už dávnejšie odzvonilo, priklonil by som sa osobne k tej prvej variante. PS. MOŽNO SOM EŠTE NEDORÁSTOL NA TAKÝTO LEVEL FILMOVEJ TVORBY, KEĎ DORASTIEM, HODNOTENIE OPRAVÍM. ()

masino

Film o ničom. Hodinu a pol sa hlavná postava prechádzala po dome, v ktorom je bordel. Málokedy dám hororu takto slabé hodnotenie. Tento si to zaslúži. Pozrete a zmazane. ()

lucky.loo

Hutná atmosféra. Maminka polehla podivným okrajovým náboženským praktikám a jelikož synek neměl zrovna super vzpomínky na domeček s pološílenou maminkou tak utekl jak jen to bylo možné. No a maminka jednoho dne umřela a tak se synek do domečku plné sádrových místy velmi děsivých soch, andělů a různých dalších relikvií vrací. Zažívá strastiplné noci a setká se se zvířátkem alá ďábel nebo snad že by maminka....? Synek strach v domě nevydrží a utíká a koho pak to máme v závěru v okně hmmmm.......to je mi ale pointa :DD....... Hodnocení: 55% ()