poster

Gentlemani (divadelní záznam)

Muzikál

Československo, 1969, 113 min

 • vitekpe
  **

  Muzikaly nejsou muj salek kavy...navic sedesatky taky moc ne. Takze na prvni ani druhy pokud zatim nedokoukano...(6.10.2017)

 • sator
  ***

  Kdysi zjevení (s muzikálem bylo divadlo i v NSR a Maďarsku) nyní už asi jen pro pamětníky...(1.12.2014)

 • lubospoti
  ***

  Tenhle divadelní kus nedokážu ocenit. Šedesátá léta už jsou dávno v nenávratnu a dnes už tato divadelní hra potěší snad jen pamětníky.(2.2.2014)

 • Aky
  ***

  Možná to kdysi byla bomba, nicméně dnes už to vyčpělo tak notně, že se to skoro nedá dokoukat.(27.10.2013)

 • Big Bear
  ****

  Gentlemani aneb Czcech Side Strory... Z tohohle záznamu na člověka dejchnou šedesátky na svém úplném vrcholu. A není to jen tou módou či mlaďošstvím účinkujících. Hlavně Neckář s Lauferem jsou až neskutečně pohybliví. Kateřina Macháčková mne u nedávno viděného filmu Katapult zaujala jak byla za mlada fešná. Tady je je jí jen snad dvacet a je tu v těch dle dobové módy sakra krátkých šatečkách opravdu kouzelná. V podstatě to tu už zaznělo, tenhle muzikál dojíždí na svůj scénář a zápletku. Zatímco písně Bohuslava Ondráčka zpívané Lauferem, Neckářem, Kubišovou a Pilarkou jsou opravdu nesmrtelné, příběh je už za hranou zábavnosti a snad i chápatelnosti hlavně mladých diváků. Těžko někdo pochopí ty posměšné průpovídkyparty typu - no jo, tak si pozvi Bardotku... nebo - von si koupí Simcu ! :-) . Stejně tak kradení sochy z kostela v partě už není zrovna krimi zápletka ze které by dnešní vraždami a hackerskými útoky odchovaný divák napětím ani nedýchal. V tomhle mají Starci na chmelu opravdu na vrch. Ale kdo píše muzikál tak aby byl nadšasový a hrál se ještě za 50 let? To už tak nějak přijde samo když je hrán nebo jej někdo dá do nového aranžmá. Otázkou je zda by to zde nepřekopalo celý děj. Dávám i tak za 4 svícny. * * * *(15.8.2020)