Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Skupina chlapců loví, mučí a zabijí v lese mladé dívky. Do jejich školy nastupuje nové děvče, které vypadá jako perfektní oběť. Netuší však, že dívka je trénovaný zabiják a její finální zkouškou je zabít tyto mladé vrahy. (beba789)

Videa (3)

Recenze (108)

FlyGun 

všechny recenze uživatele

To se takhle sešel druhojakostní Patrick Bateman, zlevněný Norman Bates z Kauflandu, nagelovaná parodie na Alexe z Mechanického Pomeranče a ještě nějaký debílek z ústavu. Ti se rozhodnou, že budou po večerech zabíjet blondýny a u toho se chovat jako naprostí primitivové. Neříkám to často, ale tento film by si zasloužil remake v podání pořádného režiséra. Nápad to totiž není úplně zlý, ve správných rukou by to mohla klidně být budoucí kultovní úchylárna. Final Girl je tak pouze zoufalý biják, který si užije jedině dvanáctiletý vaper s tričkem kapely Slza. ()

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Partia rozmaznaných blbečkov si do lesa odváža a loví fešandy, až narazia na hlavnú hrdinku, ktorá je ale v skutočnosti trénovaná na zabíjanie... Ako „final girl“ zvykne bývať označovaná posledná a najšikovnejšia kočka v hororoch, ktorá jediná môže aj prežiť, čo sa v podstate žiarivými príkladmi tiahne už dekádami; napr. od Sigourney Weaver z Aliena až po Jane Levy z remaku Evil Dead. Mladá Abigail Breslin však v tejto modernej vyvražďovačke už od začiatku ťahá za dlhší koniec a nie je v skutočnosti takou pravou final girl, možno až v naháňačke v záverečnej tretine. Odhliadnuc teda od trochu zavádzajúceho názvu to ale nie je zlé; taká pohodová, bezmyšlienková jednohubka, avšak dosť prázdna – a to nielen obsahovo, ale i vizuálne; napriek tomu, že je všetko pekne natočené, tak mi prišlo, že na obrazovke to až pričasto zíva prázdnotou. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Kletba letošních Hororů/Thrillerů stále pokračuje a ani tohle se nepřešoupne přes velmi hezký průměr. Film má slušný vizuál, je hezky stylový a moderní ( Chlapi v kvádrech, Abigail zase v červených šatičkách a v rudé rtěnce) vizážisté se bezpochyby vyparádili, ale že by zavolali na pomoc maskéry, aby šouply do filmu nějaké brutální scény to né a ne a to je sakra škoda, protože na tohle čekal snad každý v lesní vyvražďovačce. Plusem je i rychlý spád a zábavná hra Truth or Dare a to je vlastně všechno, co Final Girl nabízí. Takže ve výsledku zábavná jednohubka, ale opět nic, o čem by se za měsíc mluvilo. 65% ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Mladé dievča je po smrti rodičov vychovávané chlapom, ktorý ju zároveň pripravuje na pomstu. Ich terčom je partia chlapcov, ktorá si v lese vytvorila lovecké pole, do ktorého vypúšťa bezbranné dievčatá opantané ich krásou a slušným vystupovaním. Následne ich v lese lovia a zabíjajú. Tentokrát sa však chlapci prerátali, pretože ich obeť vie, že na túto skúšku bola pripravovaná od svojho detstva, a tak sa z jednoduchej obete stáva lovec. - O Final Girl som sa zaujímal hlavne kvôli hereckému talentu. Objavili sa tu tri velmi výrazné mená, ktoré v poslednej dobe prichádzajú na chuť žánru číslo jeden. Všetci traja zahrali aj tu perfektne, lenže Final Girl má tak slabý scenár, že ani nemali priestor na hviezdny výkon. Úplne klasická zápletka, v ktorej sa z obete stane lovec. Ako tu už je viackrát spomenuté, efektívny je hlavne vizuál a správne kontrasty farieb spolu so zaujímavo osvetleným lesným prostredím, lenže tu chýba poriadna akcia a poriadne gore. Som dosť sklamaný, pretože takéto herecké zloženie a ideálny námet sa dávajú dokopy naozaj ťažko. + herečka z Zombieland, Maggie a Scream Queens + herec z American Horror Story: Hotel a Amnesiac + herec z The Final Girls ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„DÍVEJ SE JIM DO OČÍ, VERONICO. AŤ JE TVŮJ OBLIČEJ TO POSLEDNÍ, CO UVIDÍ…“ /// Taková blondýnka, co by jeden řekl, že do pěti nenapočítá… Tak dobře, že počítat dovede, bych ji i uvěřil, ale to vostatní – ani hovno! To už spíš věřím tý partě čuráků, co se sekerou a jinejma kravinama v ruce, nahání ženský po lese, aby je – když je chytnou, stejně zabili nudně. (hochu, žádný čtvrcení. Ani půlení…) Hezká je snaha o jakousi zvláštní obrazovou expozici (kurva, to je slovo!), která mě baví, páč kameraman je asi jediná osoba se špetkou důftipu. Taky sympaticky přeju těm čtyřem homokládám smrt. Možná hlavně proto, aby už byl konec. Nejde jen vo tu Lucku Vondráčkovou v hlavní roli. (Jo, mám s Abigail Breslin problém). Jde i vo to ostatní, páč uvěřitelnost je nula! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Když jdu s holkou do lesa, beru sebou kamarády. Mám totiž strach, když se vracím zpátky sám. 2.) Rád běhám s buznama po lese. 3.) Thx za titule „Kubzilla“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

Galerie (24)

Zajímavosti (4)

  • Název filmu se objeví až těsně před závěrečnými titulkami. (noelcoward73)
  • Natáčení probíhalo v Kanadě. (willy1)

Reklama

Reklama